Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Cezary Potapczuk  
dodane: 15-03-2018 12:33   |   wyświetleń: 1056

COZL z kontraktami na świadczenia i nowoczesne leki

Urologia, hematologia, immunologia kliniczna i ginekologia onkologiczna. Świadczenia na tych oddziałach COZL będą finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.
COZL z kontraktami na świadczenia i nowoczesne lekifot. cozl.eu 

Urologia, hematologia, immunologia kliniczna i ginekologia onkologiczna. Świadczenia na tych oddziałach COZL będą finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Szpital zdobył właśnie, na nie kontrakty. Zaczną one obowiązywać od pierwszego kwietnia.

Dodatkowo mamy kontrakt na terapię z wykorzystaniem najnowocześniejszych leków, co powinno ucieszyć pacjentów – mówi dyrektor szpitala dr Jerzy Kuliński. Jest to niewątpliwie nasz sukces, dodaje. Kontrakty poprawią sytuację finansową szpitala. Problemem, który spędzał sen z powiek zarówno kierownictwu COZL jak i urzędnikom marszałka była urologia. Funkcjonując bez kontraktu, obłożona do granic możliwości generowała straty. Ale widać światełko w tunelu. Bowiem niezależnie od środków z NFZ. Udało się zmniejszyć wynik ujemny z blisko 20 mln w roku 2016 do 14 na koniec 2017 r. Nowe kontrakty dla czterech bardzo ważnych oddziałów pozwolą na poprawę sytuacji finansowej, ale przede wszystkim lepiej zabezpieczą pacjentów – podkreśla rzecznik marszałka woj. lubelskiego Beata Górka.

Dodajmy, że jeszcze dzisiaj dyrekcja COZL ogłosi przetarg na dokończenie budowy szpitala. To ogromna inwestycja dlatego w pierwszej kolejności ogłoszenie wraz z załącznikami przetargowymi trafią do Brukseli i tam też będą opublikowane, następnie pojawią się w mediach krajowych. Zwycięzcę przetargu poznamy na przełomie kwietnia i maja. Na budowę wykonawca wejdzie na początku wakacji. Koniec inwestycji planowany jest na czwarty kwartał 2019 roku. O kosztach przedsięwzięcia, w tym momencie dyrektor Kuliński nie chce rozmawiać, bo jakakolwiek informacja w tym zakresie mogła by spowodować unieważnienie przetargu. W międzyczasie ogłoszony został konkurs na inwestora zastępczego."


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)