Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

 
dodane: 13-04-2018 16:13   |   wyświetleń: 980

Co wydarzy się w weekend w Lublinie?

Co wydarzy się w weekend w Lublinie?fot. ES 

Muzyka


Teatr Muzyczny zaprasza na Bajkolandię, propozycję familijną, skierowaną do widzów najmłodszych jak ich rodziców, dziadków oraz kadry pedagogicznej. Jest to rozśpiewane i roztańczone widowisko z udziałem solistów, chóru, baletu oraz orkiestry. Jedyna i niezwykła okazja, aby ujrzeć na scenie jednocześnie Shreka, Pocahontas, Elzę z Krainy Lodu, Pana Kleksa oraz króla Juliana. Będzie to niezapomniane przeżycie oraz świetna zabawa. Wydarzenie odbędzie się w Teatrze Muzycznym, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 13 kwietnia,  godzina 10:00, a także 15 kwietnia godzina 12:00. Bilety w cenie 40-60 zł.

Koncert Jana Kondraka, autora tekstów, kompozytora i wykonawcy poezji śpiewanej. Absolwent polonistyki na UMCS. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu czy FAMIE. Miejsce koncertu to Whiskey Cafe, ul. Rybna 4/2, 14 kwietnia, godzina 20:00. Bilety w cenie 25 zł.

Opera Histeria w/ UVB/ Spectribe /Anja Kraft /Chinaski /Mono – to druga odsłona cyklu z muzyką elektroniczną. Organizatorzy zapowiadają, że będzie bardziej intrygująco, wciągająco i melancholijnie. Wystąpią przedstawiciele Holenderskiego labelu Mord Records. Takie atrakcje tylko w Centrum Spotkania kultur, ul. Plac Teatralny 1, 14 kwietnia, rozpoczęcie o godzinie 22:00, zakończenie godzina 7:00. Bilety od 20 do 25 zł.

O.S.T.R. w Lublinie. Po długiej trasie koncertowej „Życie po śmierci. Autentycznie.”, raper wraca do klubowego grania. Będzie to premierowy koncert nowego albumu - „W drodze do szczęścia”. Klub 30, ul. Jasna 7, 15 kwietnia, godzina 19:00. Bilety od 59 zł.

Film

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do sali kinowej na projekcję filmu „Daas” w reżyserii Adriana Panka. Pokaz odbędzie się w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2018. „Daas” to filmowa opowieść o Jakubie Franku, jednej z najbardziej zagadkowych postaci końca XVIII w., w którego tajemniczą moc wierzyli najwięksi władcy Europy. W rolach głównych Olgierd Łukaszewicz i Andrzej Chyra. Film został wyróżniony nagrodą za najlepsze zdjęcia, dźwięk i rolę męską podczas 30. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Rozpoczęcie o godzinie 18:00, 13 kwietnia, ul. Plac Teatralny 1. Wstęp wolny.

Od zeszłego piątku do najbliższej soboty trwa przegląd filmowy – Frankofonia. Kino opisujące w języku francuskim. 13 kwietnia w Chatce Żaka film „Małe szczęście” w reżyserii Mohameda Chrif Tribak, godzina 19:30. 14 kwietnia film „Czas Anny” w reżyserii Grega Zglińskiego, godzina 19:30. Bilety w sprzedaży przed seansem w cenie 10-12 zł.

„Twój Vincent”- polsko-brytyjska produkcja nominowana do Oscara. To pierwsza pełnometrażowa animacja malarska.  Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata. „Twój Vincent” opowiada historię odkrywania okoliczności tajemniczej śmierci artysty Vincenta van Gogha. Miejsce projekcji filmu- Kino Grażyna, ul Wallenroda 4a, 15 kwietnia, godzina 16:00. Bilety do zakupu przed seansem w cenie 10-12 zł.

„The Square” to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. W rolach głównych: Elisabeth Moss, Dominik West i Claes Bang. Reżyser Ruben Östlund serią komicznych sytuacji przedstawił współczesny świat, doprowadzając do zderzenie się poprawności politycznej z ludzką naturą, czyli dzikością i zachowaniami zwierzęcymi. Seans rozpocznie się 15 kwietnia w Kinie Grażyna, ul. Wallenroda 4a, godzina 18:00. Bilety w cenie 10-12 zł.

Dla dzieci

Sobota w Labiryncie – warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Wydarzanie będzie polegało na wspólnym zwiedzaniu wystawy prezentowanej w Galerii Edukacyjnej pt. "W tym cała sztuka". Natomiast w drugim etapie zwiedzania uczestnicy i uczestniczki wykonają prace plastyczne inspirowane obejrzaną wystawą. Rozpoczęcie o godzinie 12:00 w Galerii Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5. Wstęp wolny.

O!pla - Festiwal Polskiej Animacji – już po raz trzeci w Lublinie.
W ramach programu Teraz Dzieci Mają Głos zostaną zaprezentowane filmy dla dzieci przedszkolnych. Festiwal będzie miał formę konkursu, czyli obędzie się głosowanie. Prezentowane filmy: Agi Bagi: Urodzinowy pomnik wodza, Marzenia misia Walentego, Pamiętnik Florki III:Prezent, Pan Maluśkiewicz i wieloryb, Pan Toti i rycerze, Przytul mnie: Ten wyjątkowy dzień, Rodzina Treflików II: Serce robota, Żubr Pompik. Miejsce zabawy to Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 15 kwietnia, godzina 11:00. Bilety w cenie 5zł.

IKEA po Sąsiedzku zaprasza najmłodszych na film „Traktorek Florek. Nowe przygody.”
„Życie na wsi nie jest nudne, kiedy razem z Tobą mieszka tam najpopularniejszy traktorek o imieniu Florek”. 15 kwietnia, ul. Krakowskie Przedmieście 55, godzina 15:00. Wstęp wolny.

Co więcej?

Gala Kultury „Lublin 700"
13 kwietnia w CSK odbędzie się Gala Kultury połączona z podsumowaniem obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin. Poznamy również laureatów nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Kategorie są cztery: Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2017 r., Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2017 r., Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności oraz Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2017 r.
Podczas Gali będziemy mieli okazję poznać także zwycięzców plebiscytu Gazety Wyborczej „Strzały 2017”. Rozpoczęcie o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Mariusz Kałamaga i Jacek Noch- "Śląska Scena Stand-upu"
Mariusz Kałamaga – komik stand-upu, ostry i nieobliczalny, poruszający tematy dla niego ważne.
Jacek Noch – komik stand-up comedy, jeden z “najdelikatniejszych"  przedstawicieli tego gatunku. Na scenie ma dystans nie tylko do siebie, ale też do życia. Występował na scenie programu Kuby Wojewódzkiego.
Miejsce zabawy i śmiechu to Silence Club, ul. Radziszewskiego 8, 14 kwietnia, godzina 19:00. Bilety w cenie 35-40 zł.

Moto Session 2018- Lubelskie Święto Motoryzacji
Jest to idealny czas, aby podziwiać wyjątkowe modele samochodów i motocykli. Niezwykłe pokazy, spotkania z gwiazdami sportów motorowych, zostaną także poruszone ciekawostki z branży. Zakres tematyczny: samochody osobowe i dostawcze, motocykle, wyposażenie dodatkowe, wyposażenie audio, kosmetyki i chemia w motoryzacji, firmy ubezpieczeniowe, usługi finansowe i wydawnictwa branżowe. 14-15 kwietnia, Targi Lublin, ul. Dworcowa 11. Start godzina 10:00. Cennik biletów podany w linku.

IKEA po Sąsiedzku zaprasza na „Zróbmy to inaczej! Kaligrafujemy”.
Warsztaty z kaligrafii, na których nauczysz się pisać m.in.: stalówką, długopisem, brush-penem i pędzelkiem. Potem zostają już tylko ćwiczenia i duma ze zdobytej nowej umiejętności. 13 kwietnia, godzina 17:30, ul. Krakowskie Przedmieście 55. Wstęp wolny.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)