Dziś są imieniny: Lecha, Lutomira

Cezary Potapczuk  
dodane: 30-04-2018 10:22   |   wyświetleń: 733

Ciągnął psa za samochodem - jest wyrok

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok ws. 55-latka, który ciągnął swojego psa na lince, za samochodem.
Ciągnął psa za samochodem - jest wyrokfot. Fundacja Ex Lege / Silver 
Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok ws. 55-latka, który ciągnął swojego psa na lince, za samochodem. Mężczyzna został skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu, został zobowiązany do zapłaty nawiązki na rzecz fundacji opiekującej się zwierzętami.
Wyrok jest prawomocny.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w lutym ub. roku. 55-letni mieszkaniec Terespola ciągnął swojego psa za samochodem. Jechał krajową dwójką. Chciał zmusić czworonoga do tego by biegł za autem. Jeden z kierowców próbował go zatrzymać, niestety bezskutecznie. Na szczęście rajd 55-latka przerwali policjanci. 
Zwierzę doznało głębokich otarć opuszków łap.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad psem. W pierwszej instancji sąd uznał go winnym i skazał na 1000 zł grzywny, zakaz posiadania zwierząt na okres roku oraz nawiązkę na schronisko w Białej Podlaskiej. Ten wyrok zaskarżyła Fundacja Na rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege.

Sąd Okręgowy w Lublinie zmienił zaskarżony wyrok i skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz nawiązkę 1000 zł na rzecz Fundacji Ex Lege, gdzie do dnia dzisiejszego pies Silver czeka na nowy dom. Dalsza część wyroku pozostała bez zmian.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 ...
Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 mln złotych Policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zlikwidowali pod Warszawą "dziuplę" samochodową. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli luksusowe samochody oraz części od zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln złotych.
LUK rozbił outsidera
LUK rozbił outsidera Siatkarze LUK Politechnika Lublin nie dali najmniejszych szans ostatniej w tabeli drużynie KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Gracze ze Spały przegrali w Lublinie do zera.
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ...
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sportach halowych ?Lubelskie2020?.
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach ...
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi Mieszkaniec Lublina został podstępnie okradziony. Policjanci poszukują złodziei, których ofiarą padł 79-latek. Nieznajomi zaczepili mężczyznę, pytając o drogę do Rzeszowa, a następnie zaproponowali mu zakup perfum w okazyjnej cenie. Kiedy starszy mężczyzna zaprosił ich do domu, ukradli mu ponad 3 tysięcy złotych.
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta ...
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin Już 27 lutego br. pod obrady Rady Miasta Lublin trafi projekt programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina, który określi zasady udzielania dotacji do budowy systemów służących do zatrzymywania wody deszczowej.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41