Dziś są imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Cezary Potapczuk  
dodane: 30-04-2018 10:22   |   wyświetleń: 580

Ciągnął psa za samochodem - jest wyrok

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok ws. 55-latka, który ciągnął swojego psa na lince, za samochodem.
Ciągnął psa za samochodem - jest wyrokfot. Fundacja Ex Lege / Silver 
Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok ws. 55-latka, który ciągnął swojego psa na lince, za samochodem. Mężczyzna został skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu, został zobowiązany do zapłaty nawiązki na rzecz fundacji opiekującej się zwierzętami.
Wyrok jest prawomocny.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w lutym ub. roku. 55-letni mieszkaniec Terespola ciągnął swojego psa za samochodem. Jechał krajową dwójką. Chciał zmusić czworonoga do tego by biegł za autem. Jeden z kierowców próbował go zatrzymać, niestety bezskutecznie. Na szczęście rajd 55-latka przerwali policjanci. 
Zwierzę doznało głębokich otarć opuszków łap.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad psem. W pierwszej instancji sąd uznał go winnym i skazał na 1000 zł grzywny, zakaz posiadania zwierząt na okres roku oraz nawiązkę na schronisko w Białej Podlaskiej. Ten wyrok zaskarżyła Fundacja Na rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege.

Sąd Okręgowy w Lublinie zmienił zaskarżony wyrok i skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz nawiązkę 1000 zł na rzecz Fundacji Ex Lege, gdzie do dnia dzisiejszego pies Silver czeka na nowy dom. Dalsza część wyroku pozostała bez zmian.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji
Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji Po wielu latach starań polska Policja rozpoczyna realizację strategicznego i ważnego dla bezpieczeństwa Państwa projektu modernizacji policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA. Do tej chwili taki system działał w 4 miastach. TETRA ? trankingowy system cyfrowy użytkowany jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Szczecinie. Po podpisaniu umowy i wdrożeniu projektu system TETRA będzie działał w każdym mieście wojewódzkim. Ze względu na przeznaczenie i skalę system należy uważać za newralgiczny dla funkcjonowania Państwa.
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia”
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia” Przedstawiciele firm Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint przygotowali raport na temat potencjału inwestycyjnego Lublina dla branży usług i biznesu. Lublin zajął pierwsze miejsce w kategoriach ?Nieruchomości? i ?Potencjał zatrudnienia?.
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku W środę rano doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kobieta kierująca peugeotem nie zdążyła wyhamować i doprowadziła do kolizji z BMW.
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni ...
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest dialog o współczesnym rozumieniu pojęcia patriotyzm, afirmacja wolności, opowiadanie o miłości do miejsca i ludzi, którzy są naszym domem.
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie
 XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie Już dziś w Lublinie odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Jubileuszowego XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich. Wydarzenie potrwa do 20 września i odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz Centrum Spotkania Kultur. W Zjeździe weźmie udział około 900 historyków. Kongresowi towarzyszyć będzie Festiwal Historii bez Liku w dniach 18-21 września. Wydarzenia objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41