Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

dodane: 30-03-2016 08:33   |   wyświetleń: 729

Chemia techniczna i Geoinformatyka z Certyfikatem "Studia z Przyszłością"

UMCS w Lublinie informuje, iż decyzją Komisji Certyfikacyjnej Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego "Studia z Przyszłością", kierunek Chemia techniczna (studia I stopnia) prowadzony przez Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Puławach i kierunek Geoinformatyka (studia I stopnia) prowadzone przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, uzyskały Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Chemia techniczna i Geoinformatyka z Certyfikatem foto. organizatorzy konkursu 
Podsumowanie wyników konkursu i uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się, 16 marca podczas uroczystej Gali Finałowej Programu w Pałacu Tyszkiewiczów w Warszawie. Władze UMCS reprezentowali Prorektor ds. Ogólnych prof. Arkadiusz Bereza, Dziekan WZ UMCS w Puławach prof. Grzegorz Smyk i Prodziekan Wydziału NoZiGP dr Jolanta Rodzoś.

Jak możemy przeczytać w informacji otrzymanej przez naszą Redakcję:

Pozytywna decyzja Komisji stanowi dowód uznania dla zaprojektowanej i wdrażanej na certyfikowanych kierunkach koncepcji kształcenia, która posiada cechy innowacyjne, jest dostosowana do potrzeb rynku pracy i oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni oraz umożliwia przekazywanie studentom aktualnej, nowoczesnej wiedzy, jak również kreowanie umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców. W opinii Komisji, Chemia techniczna i Geoinformatyka prowadzone są zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi obowiązującymi w szkolnictwie wyższym.

Uczelnie wyższe odgrywają szczególną rolę na rynku pracy, gdyż ich zadaniem jest m.in. dostarczanie pracodawcom najwyższej jakości kapitału ludzkiego - absolwentów wykazujących się nie tylko gotowością do podjęcia pracy, ale przede wszystkim wyposażonych w wiedzę, umiejętności i postawy o wysokim poziomie użyteczności rynkowej i znaczącej wartości aplikacyjnej. Jednym z warunków dobrego przygotowania studentów do wejścia na rynek pracy jest stworzenie im przez uczelnię możliwości kształcenia w oparciu o nowatorskie, prorozwojowe, nieszablonowe programy studiów kształtujące kompetencje i umiejętności praktyczne oraz mobilizujące do świadomego planowania przyszłej kariery.

Konkurs i Program Akredytacyjny „Studia z Przyszłością" służą wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach. Do Konkursu mogły być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia oraz studia jednolite magisterskie, a także kierunki studiów podyplomowych, prowadzone w polskich szkołach wyższych wszystkich typów. Certyfikatem „Studia z Przyszłością” wyróżnione zostały kierunki realizowane według oryginalnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy.

Aplikacje Uczelni oceniało niezależnie od siebie 3 ekspertów-członków Komisji, w tym: ekspert reprezentujący środowisko akademickie, ekspert reprezentujący środowisko gospodarcze oraz ekspert działający w imieniu organów statutowych Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Członkowie Komisji, badając kierunki studiów, sięgali do wielu zróżnicowanych źródeł informacji o realizowanym programie i koncepcji kształcenia. Poza analizą kwestionariusza certyfikacyjnego i opisu efektów kształcenia czy strony internetowej Uczelni, recenzenci pozyskiwali informacje m.in. z systemów Ośrodka Przetwarzania Informacji, Polskiej Komisji Akredytacyjnej, bazy POL-on, baz zawierających dane z rynku pracy, a także bezpośrednio od interesariuszy rynkowych.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl