Dziś są imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Cezary Potapczuk  / ES
dodane: dziś / 12:09   |   wyświetleń: 450

Bikepark reaktywacja

Jest nowy gospodarz - będzie nowe otwarcie. Nieczynny od czterech lat Bikepark przy ulicy Janowskiej dostanie drugą szansę.
Bikepark reaktywacjafot. www.facebook.com/bikeparklublin 

Obiektem będzie opiekować się Fundacja Rozwoju Sportu, a remont weźmie na siebie MOSiR. W pierwszej kolejności naprawiony zostanie tor BMX. Jak zapowiada prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jacek Czarecki przetarg wyłoni wykonawcę, który ogłoszony zostanie już za kilka dni. Koszty prac szacowane są na 120 tys. złotych. Najwięcej, bo ponad połowę tej kwoty trzeba będzie włożyć w górkę startową. Ta część Bikeparku udostępniona zostanie jeszcze w czerwcu. Miłośnicy jazdy ekstremalnej będą musieli poczekać zdecydowanie dłużej, bo i zdecydowanie więcej pieniędzy trzeba będzie przeznaczyć na remont tej części obiektu. Przed rozpoczęciem prac zostanie wykonana ekspertyza, która ustali stan, w jakim znajdują się konstrukcje oraz jakie prace trzeba będzie wykonać.

Bikepark został zamknięty w 2014 roku. Powodem był fatalny stan techniczny, zagrażający zdrowiu i życiu użytkowników. Do akcji wkroczyła prokuratura, ale śledztwo umorzono, bo nie znaleziono winnego, co oznacza, ze nie doszło do przestępstwa na etapie projektowania, budowy czy użytkowania.

Jest jednak problem, o wiele poważniejszy. Miasto nie może zaangażować się w bardziej kosztowne inwestycje na terenie Bikeparku, bo toczy się spór o ziemię na którym zlokalizowano ten obiekt.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)