Dziś są imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Joanna Mazurek  
dodane: 05-03-2018 19:16   |   wyświetleń: 577

Bezpieczny przejazd kolejowy

Dzisiaj od godziny 6 do godziny 22 trwa ogólnokrajowa akcja "Bezpieczny przejazd kolejowy". Policjanci współpracując z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zwracają uwagę na właściwe zachowania uczestników ruchu.
Bezpieczny przejazd kolejowyfot. internet 

Dzisiaj na terenie całego kraju, czyli także w naszym województwie są prowadzone wzmożone działania policyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych, strzeżonych oraz tych niestrzeżonych. Funkcjonariusze policji oraz Ochrony Straży Kolei dzisiaj w sposób szczególny zwracają uwagę na zachowania kierowców, rowerzystów oraz pieszych w obszarze torów oraz skrzyżowań dróg. Mundurowi przypominają także o przepisach i zasadach dotyczących poruszania się w danych miejscach.  

Zazwyczaj przyczyną wypadków na przejazdach kolejowych jest lekceważenie przepisów ruchu drogowego. Wyjątkowo niebezpieczna jest próba przejścia lub przejechania przed zbliżającym się pociągiem. Lekceważenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, omijanie zamykających się rogatek lub już zamkniętych. Niestety uczestnikami tragedii na przejazdach są zazwyczaj osoby poruszające się pieszo po torach jak i również w miejscach niedozwolonych. Nie raz myśl „zdążę”, „jeszcze jest daleko”- kończy się tragicznym wypadkiem najczęściej śmiertelnym. 

Katastrofy na torach mają zawsze przykre skutki dlatego, że pociąg jest ogromną maszyną ważącą ponad kilkaset ton. Droga hamowania tak ogromnego pojazdu jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego pojazdu.  

Od początku roku na przejazdach kolejowych doszło do 37 wypadków z udziałem pieszych oraz pojazdów samochodowych, w tym odnotowano 12 ofiar śmiertelnych. Natomiast w miejscach niedozwolonych miało miejsce 37 wypadków z udziałem pieszych, gdzie 28 osób zginęło. 

Policja prosi o rozwagę w tak szczególnych miejscach jak tory kolejowe. Dodatkowo funkcjonariusze przypominają: dojeżdżając do przejazdu kolejowego powinniśmy zachować szczególną ostrożność;  gdy widzimy czerwony sygnał obowiązkowo zatrzymujemy się przed przejazdem kolejowym;  czekając przed przejazdem kolejowym, przez który przejeżdża pociąg, możemy ruszyć dopiero po całkowitym uniesieniu się szlabanu i wyłączeniu czerwonego sygnału; gdy jesteśmy świadkami zdarzenia natychmiast poinformujmy o tym policję i inne służby ratunkowe.     

Źródło: KWP Lublin

Poniżej przedstawiamy Państwu wynik eksperymentu jaki przeprowadziliśmy rok temu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Łukowie, gdzie doszło do wielu śmiertelnych wypadków. Wyniki były zatrważające!
W ciągu 30 minut na 133 pojazdy prawidłowo zatrzymało się tylko 32 z nich!

Oto materiał wideo z tego eksperymentu:

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Jump! Jump! Jump XL!
Jump! Jump! Jump XL! Największy na Lubelszczyźnie park trampolin Jump XL zaprasza
Nowe studia podyplomowe dla przyszłych i obecnych managerów ...
Nowe studia podyplomowe dla przyszłych i obecnych managerów UMCS w Lublinie otwiera na nowe studia podyplomowe na kierunku Profesjonalny Event Manager
Niezwykłe odkrycie archeologiczne przy Placu Łokietka
Niezwykłe odkrycie archeologiczne przy Placu Łokietka Moneta znaleziona przy Placu Łokietka stawia pod znakiem zapytania datowanie początków osadnictwa na terenie Lublina.
The Beatles przejmą Lublin!
The Beatles przejmą Lublin! Pod koniec lipca w Lublinie po raz kolejny wybrzmią utwory Wielkiej Czwórki z Liverpoolu. Lubelscy Fani The Beatles zapraszają na Trzeci Międzynarodowy Zlot, jaki będzie miał miejsce w ostatni weekend lipca w Kozim Grodzie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl