Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

 
dodane: 05-03-2018 19:16   |   wyświetleń: 840

Bezpieczny przejazd kolejowy

Dzisiaj od godziny 6 do godziny 22 trwa ogólnokrajowa akcja "Bezpieczny przejazd kolejowy". Policjanci współpracując z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zwracają uwagę na właściwe zachowania uczestników ruchu.
Bezpieczny przejazd kolejowyfot. internet 

Dzisiaj na terenie całego kraju, czyli także w naszym województwie są prowadzone wzmożone działania policyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych, strzeżonych oraz tych niestrzeżonych. Funkcjonariusze policji oraz Ochrony Straży Kolei dzisiaj w sposób szczególny zwracają uwagę na zachowania kierowców, rowerzystów oraz pieszych w obszarze torów oraz skrzyżowań dróg. Mundurowi przypominają także o przepisach i zasadach dotyczących poruszania się w danych miejscach.  

Zazwyczaj przyczyną wypadków na przejazdach kolejowych jest lekceważenie przepisów ruchu drogowego. Wyjątkowo niebezpieczna jest próba przejścia lub przejechania przed zbliżającym się pociągiem. Lekceważenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, omijanie zamykających się rogatek lub już zamkniętych. Niestety uczestnikami tragedii na przejazdach są zazwyczaj osoby poruszające się pieszo po torach jak i również w miejscach niedozwolonych. Nie raz myśl „zdążę”, „jeszcze jest daleko”- kończy się tragicznym wypadkiem najczęściej śmiertelnym. 

Katastrofy na torach mają zawsze przykre skutki dlatego, że pociąg jest ogromną maszyną ważącą ponad kilkaset ton. Droga hamowania tak ogromnego pojazdu jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego pojazdu.  

Od początku roku na przejazdach kolejowych doszło do 37 wypadków z udziałem pieszych oraz pojazdów samochodowych, w tym odnotowano 12 ofiar śmiertelnych. Natomiast w miejscach niedozwolonych miało miejsce 37 wypadków z udziałem pieszych, gdzie 28 osób zginęło. 

Policja prosi o rozwagę w tak szczególnych miejscach jak tory kolejowe. Dodatkowo funkcjonariusze przypominają: dojeżdżając do przejazdu kolejowego powinniśmy zachować szczególną ostrożność;  gdy widzimy czerwony sygnał obowiązkowo zatrzymujemy się przed przejazdem kolejowym;  czekając przed przejazdem kolejowym, przez który przejeżdża pociąg, możemy ruszyć dopiero po całkowitym uniesieniu się szlabanu i wyłączeniu czerwonego sygnału; gdy jesteśmy świadkami zdarzenia natychmiast poinformujmy o tym policję i inne służby ratunkowe.     

Źródło: KWP Lublin

Poniżej przedstawiamy Państwu wynik eksperymentu jaki przeprowadziliśmy rok temu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Łukowie, gdzie doszło do wielu śmiertelnych wypadków. Wyniki były zatrważające!
W ciągu 30 minut na 133 pojazdy prawidłowo zatrzymało się tylko 32 z nich!

Oto materiał wideo z tego eksperymentu:

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)