Dziś są imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Radosław Czarnecki
dodane: 26-08-2015 14:54   |   wyświetleń: 622

Analitycy BESI zalecają sprzedaż akcji kopalni

Poniedziałkowy 30 procentowy spadek cen akcji kopalni ?Bogdanka? wstrząsnął akcjonariuszami Lubelskiego Węgla. Analitycy BESI nie pozostawiają jednak złudzeń na poprawę sytuacji i obniżają rekomendację dla spółki.
Analitycy BESI zalecają sprzedaż akcji kopalnifot. Archiuwm (Radosław Czarnecki) 
Zmiana wyceny przez analityków spowodowana jest decyzją Enei, która wypowiedziała wieloletni kontrakt górniczej spółce.

Ta decyzja może wywołać podobne ruchy ze strony innych państwowych odbiorców węgla z Bogdanki tj. PGNiG i Energa skłaniając ich do negocjowania niższych wartości kontraktów na lata 2016-2017. W ocenie analityków obecna sytuacja może doprowadzić do większego niż się spodziewano nadwyrężenia więzi między długoterminowymi partnerami biznesowymi.

W związku z tym BESI obniża swoją prognozę wielkości sprzedaży długoterminowej Bogdanki z 9,5 mln ton do 7,5 mln ton oraz obniża wycenę o 40,1 proc., do poziomu 23,87 PLN za akcję i utrzymuje dla spółki LW Bogdanka rekomendację "sprzedaj".

Na zamknięciu wtorkowych notowań akcje LWB taniały o 5,67% i były warte 35,25 zł.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)