Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Redakcja  
dodane: 12-05-2016 12:37   |   wyświetleń: 611

81-latka pomogła zatrzymać "fałszywego" wnuczka!

81-letnia mieszkanka Lublina przyczyniła się do zatrzymania na gorącym uczynku fałszywego "wnuczka". Oszust podając się za jej krewnego chciał wyłudzić od niej 25 tyś. zł. Dzielna starsza pani nie dała się jednak oszukać. Kiedy 45-latek przyszedł pod jej blok i czekał na wyrzucenie z okna paczki z gotówką, został zatrzymany przez patrol wywiadowców. Za usiłowanie oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
81-latka pomogła zatrzymać fot. KWP Lublin 
"Babciu, to ja wnuczek, wiesz jak mam na imię?" - usłyszała w słuchawce telefonu w zeszły poniedziałek 81-letnia mieszkanka lubelskiego osiedla LSM. "Bogdan to Ty" - odpowiedziała kobieta, wymyślając imię swojego wnuczka, który w rzeczywistości nazywa się inaczej. Kiedy dzwoniący mężczyzna odpowiedział "Tak to ja", dzielna staruszka od razu poznała się, że ma do czynienia z oszustem. Razem z nią w mieszkaniu była jej dorosła wnuczka, której gestami dała znać by zadzwoniła na policję, jednocześnie rozmawiając ze swoim fałszywym "wnuczkiem", który zadzwonił po pomoc. Potrzebował 25 tys. zł by zapłacić za szkodę jaką wyrządził mając wypadek samochodowy. 

Wnuczka kobiety powiadomiła policję o tym, iż mają do czynienia z oszustem, który chce wyłudzić od jej babci pieniądze. Dzięki wzorowej postawie 81-latki z Lublina, która przeciągała rozmowę z fałszywym "wnuczkiem" aż do przyjazdu policji, oszust został zatrzymany. Kobieta ustaliła z oszustem przez telefon, że paczkę z pieniędzmi w kwocie 25 tyś. zł rzuci przez okno jego koledze. Będący już na miejscu patrol wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, zauważył mężczyznę w wieku 45 lat, który widząc w oknie starszą kobietę, machał rękoma by rzuciła mu paczkę. W tym momencie policjanci zatrzymali sprawce na gorącym uczynku usiłowania oszustwa. Nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, mężczyzna był wcześniej karany za kradzież z włamaniem.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin - Południe w Lublinie gdzie usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Komentowane

  Nie dodano żadnego komentarza...
  dodaj komentarz

  Komentowane z fb

  Ostanio opublikowane artykuły:

  Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
  Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
  Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
  Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
  Kaniorowcy świętują!
  Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
  Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
  Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
  Pożegnanie dr Marka Gędka
  Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

  Najczęściej czytane

  Reklamy

  Szukam nowego domu

  Cześć, jestem Gośka!
  Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

  Szukam nowego domu

  Cześć, jestem Igus!


  Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

  Szukam nowego domu

  Cześć, jestem Pluto!

  Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

  Komentowane

  Zapisz się do newslettera
  Wydawca
  lukasMedia Sp. z o.o.
  21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
  NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
  KRS: 0000557617
  kontakt@lukas.media.pl
  PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
  Marcin Wysokiński
  Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
  Redakcja
  REDAKCJA mail główny:
  redakcja@lublin24.pl
  Reklama
  #ST(reklama)