Dziś są imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Redakcja  
dodane: 12-05-2016 12:37   |   wyświetleń: 525

81-latka pomogła zatrzymać "fałszywego" wnuczka!

81-letnia mieszkanka Lublina przyczyniła się do zatrzymania na gorącym uczynku fałszywego "wnuczka". Oszust podając się za jej krewnego chciał wyłudzić od niej 25 tyś. zł. Dzielna starsza pani nie dała się jednak oszukać. Kiedy 45-latek przyszedł pod jej blok i czekał na wyrzucenie z okna paczki z gotówką, został zatrzymany przez patrol wywiadowców. Za usiłowanie oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
81-latka pomogła zatrzymać fot. KWP Lublin 
"Babciu, to ja wnuczek, wiesz jak mam na imię?" - usłyszała w słuchawce telefonu w zeszły poniedziałek 81-letnia mieszkanka lubelskiego osiedla LSM. "Bogdan to Ty" - odpowiedziała kobieta, wymyślając imię swojego wnuczka, który w rzeczywistości nazywa się inaczej. Kiedy dzwoniący mężczyzna odpowiedział "Tak to ja", dzielna staruszka od razu poznała się, że ma do czynienia z oszustem. Razem z nią w mieszkaniu była jej dorosła wnuczka, której gestami dała znać by zadzwoniła na policję, jednocześnie rozmawiając ze swoim fałszywym "wnuczkiem", który zadzwonił po pomoc. Potrzebował 25 tys. zł by zapłacić za szkodę jaką wyrządził mając wypadek samochodowy. 

Wnuczka kobiety powiadomiła policję o tym, iż mają do czynienia z oszustem, który chce wyłudzić od jej babci pieniądze. Dzięki wzorowej postawie 81-latki z Lublina, która przeciągała rozmowę z fałszywym "wnuczkiem" aż do przyjazdu policji, oszust został zatrzymany. Kobieta ustaliła z oszustem przez telefon, że paczkę z pieniędzmi w kwocie 25 tyś. zł rzuci przez okno jego koledze. Będący już na miejscu patrol wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, zauważył mężczyznę w wieku 45 lat, który widząc w oknie starszą kobietę, machał rękoma by rzuciła mu paczkę. W tym momencie policjanci zatrzymali sprawce na gorącym uczynku usiłowania oszustwa. Nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, mężczyzna był wcześniej karany za kradzież z włamaniem.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin - Południe w Lublinie gdzie usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Komentowane

  Nie dodano żadnego komentarza...
  dodaj komentarz

  Komentowane z fb

  Ostanio opublikowane artykuły:

  Niezwykłe odkrycie archeologiczne przy Placu Łokietka
  Niezwykłe odkrycie archeologiczne przy Placu Łokietka Moneta znaleziona przy Placu Łokietka stawia pod znakiem zapytania datowanie początków osadnictwa na terenie Lublina.
  The Beatles przejmą Lublin!
  The Beatles przejmą Lublin! Pod koniec lipca w Lublinie po raz kolejny wybrzmią utwory Wielkiej Czwórki z Liverpoolu. Lubelscy Fani The Beatles zapraszają na Trzeci Międzynarodowy Zlot, jaki będzie miał miejsce w ostatni weekend lipca w Kozim Grodzie.
  Bronowice przywitały wakacje
  Bronowice przywitały wakacje W niedzielę mieszkańcy Bronowic świętowali zakończenie sezonu kulturalnego.
  Niebo nad Lublinem - pogoda cotygodniowa
  Niebo nad Lublinem - pogoda cotygodniowa Kto ucieszy się z wysokiej wilgotności powietrza?
  Nie żyje dr Marek Gędek
  Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.

  Najczęściej czytane

  Sprawczyni wypadku – antylopa
  Sprawczyni wypadku – antylopa
  Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
  Reklamy

  Szukam nowego domu

  Cześć, jestem Gośka!
  Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

  Szukam nowego domu

  Cześć, jestem Igus!


  Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

  Szukam nowego domu

  Cześć, jestem Pluto!

  Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

  Komentowane

  Zapisz się do newslettera
  Wydawca
  lukasMedia Sp. z o.o.
  21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
  NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
  KRS: 0000557617
  kontakt@lukas.media.pl
  PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
  Marcin Wysokiński
  Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
  Redakcja
  REDAKCJA mail główny:
  redakcja@lublin24.pl
  REDAKTOR NACZELNY
  Cezary Potapczuk
  tel. 790-881-081
  cezary@lublin24.pl
  Redaktor prowadząca
  Aleksandra Drozdowska
  tel. 512-24-21-24
  aleksandra@lublin24.pl
  Redaktor prowadząca
  Ewelina Smalec
  tel. 501-050-024
  ewelina@lublin24.pl
  Redaktor
  Monika Blandyna Lewkowicz
  tel. 501-92-24-24
  monika@lublin24.pl
  Reklama
  Doradca Klienta Biznesowego
  Katarzyna Ryzner
  tel. 577-781-081
  katarzyna@lublin24.pl
  Doradca Klienta Biznesowego
  Krzysztof Stefaniak
  tel. 720-081-081
  krzysztof@lublin24.pl
  Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

  Dział Foto / Wideo
  Mateusz Paśkucki
  tel. 602-844-775
  foto@lublin24.pl