Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Rafał Januszczak  
dodane: 27-04-2018 15:02   |   wyświetleń: 456

8 mln złotych na drogi lokalne i powiatowe w województwie lubelskim

8 mln złotych na drogi lokalne i powiatowe w województwie lubelskimfoto. Michał Abramek 
56 uchwał na obradach Sesji Sejmiku województwa lubelskiego związane są ze środkami finansowymi dla 37 gmin i 19 powiatów Lubelszczyzny. Otrzymają one 8 mln złotych z rezerwy celowej.

W tym roku Wojewoda lubelski przeznaczył już 100 mln zł. na drogi gminne i powiatowe całego województwa. Dziś dyskutowano nad kolejnymi sumami pieniędzy.

5,2 mln - to są pieniądze powiatowe. Dla jednego powiatu są to kwoty rzędu 400 tys., 350 tys. złotych, plus 2,8 mln na drogi gminne. Te środki zaraz po weekendzie majowym trafią do samorządów, by natychmiast mogły rozpocząć się prace związane z przebudową poszczególnych dróg. Niektóre z nich powstaną od nowa - mówi Marek Wojciechowski, radny PiS. W czerwcu będą przekazane kolejne kwoty, tym razem w postaci 39 mln złotych.

Ważnym punktem dzisiejszych obrad była kwestia podpisania umowy dotyczącej współpracy województwa lubelskiego z ukraińskim Tarnopolem.

- Tarnopol jest tym szczególnym obwodem jeśli chodzi o polskość na ziemiach ukraińskich. Ta współpraca jest prowadzona już od kilku lat. Prowadzimy wymianę gospodarczą i kulturową. Nie możemy odmawiać tej umowy - zaznaczył Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa lubelskiego.

Radni omawiali dziś wieloletnią prognozę finansową całego województwa oraz aspekt bezpieczeństwa sanitarnego w Lublinie. Większość uchwał dotyczyła wsparcia finansowego dla prawie wszystkich regionów. Tylko Puławy nie otrzymają pieniędzy, ponieważ nie złożyli odpowiedniego wniosku.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl