Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Rafał Januszczak  
dodane: 27-04-2018 15:02   |   wyświetleń: 812

8 mln złotych na drogi lokalne i powiatowe w województwie lubelskim

8 mln złotych na drogi lokalne i powiatowe w województwie lubelskimfot. Michał Abramek 
56 uchwał na obradach Sesji Sejmiku województwa lubelskiego związane są ze środkami finansowymi dla 37 gmin i 19 powiatów Lubelszczyzny. Otrzymają one 8 mln złotych z rezerwy celowej.

W tym roku Wojewoda lubelski przeznaczył już 100 mln zł. na drogi gminne i powiatowe całego województwa. Dziś dyskutowano nad kolejnymi sumami pieniędzy.

5,2 mln - to są pieniądze powiatowe. Dla jednego powiatu są to kwoty rzędu 400 tys., 350 tys. złotych, plus 2,8 mln na drogi gminne. Te środki zaraz po weekendzie majowym trafią do samorządów, by natychmiast mogły rozpocząć się prace związane z przebudową poszczególnych dróg. Niektóre z nich powstaną od nowa - mówi Marek Wojciechowski, radny PiS. W czerwcu będą przekazane kolejne kwoty, tym razem w postaci 39 mln złotych.

Ważnym punktem dzisiejszych obrad była kwestia podpisania umowy dotyczącej współpracy województwa lubelskiego z ukraińskim Tarnopolem.

- Tarnopol jest tym szczególnym obwodem jeśli chodzi o polskość na ziemiach ukraińskich. Ta współpraca jest prowadzona już od kilku lat. Prowadzimy wymianę gospodarczą i kulturową. Nie możemy odmawiać tej umowy - zaznaczył Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa lubelskiego.

Radni omawiali dziś wieloletnią prognozę finansową całego województwa oraz aspekt bezpieczeństwa sanitarnego w Lublinie. Większość uchwał dotyczyła wsparcia finansowego dla prawie wszystkich regionów. Tylko Puławy nie otrzymają pieniędzy, ponieważ nie złożyli odpowiedniego wniosku.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)