Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

 
dodane: 07-07-2016 10:13   |   wyświetleń: 488

5 lat więzienia dla sprawcy wypadku, w którym spłonął mieszkaniec powiatu łukowskiego

Pięć lat więzienia i dziesięć lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Taki wyrok usłyszał wczoraj 22-letni Patryk P., sprawca wypadku drogowego na obwodnicy Lubartowa, w którym rok temu zginał 30-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. Sprawa toczyła się w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie.
5 lat więzienia dla sprawcy wypadku, w którym spłonął mieszkaniec powiatu łukowskiegofoto. KWP Lublin (archiwum) 
Przypomnijmy, że Patryk P. spowodował wypadek drogowy, który miał miejsce w marcu ubiegłego roku na obwodnicy Lubartowa, nieopodal miejscowości Annobór Kolonia. P. jadąc nadmierną prędkością (180 km/h) samochodem marki BMW w kierunku Lublina uderzył w tył jadącego przed nim jeepa, który w wyniku uderzenia stanął w płomieniach. Samochody odbiły się jeszcze od jadącej z przeciwka ciężarówki i zatrzymały na barierach energochłonnych. Niestety, mimo akcji ratowniczej, nie udało się uratować kierowcy terenowego auta, który pozostał w płonącym wnętrzu. Był nim 30-latek z powiatu łukowskiego.

W wyniku wypadku kierującemu BMW nic poważnego się nie stało. Jak wykazały późniejsze badania, Patryk P. był pod wpływem ponad 1 promila alkoholu i aż trzech różnych środków odurzających. Równie nietrzeźwy był jadący z nim 20-letni pasażer, który doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Teraz Patryk P. został za swój czyn ukarany przez lubelski sąd. Nie odbyło się to jednak w pierwszym terminie. W lutym Sąd Rejonowy w Lubartowie skazał 22-latka na 5 lat więzienia oraz dziesięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oskarżony przyznał się wówczas do winy i wyraził skruchę. Prokuratura i rodzina zmarłego odwołały się jednak od wyroku, żądając jego zaostrzenia. Z kolei obrona oskarżonego domagała się złagodzenia wyroku, tłumacząc wcześniejszą niekaralność Patryka P.

Wczoraj Sąd Apelacyjny w Lublinie podtrzymał wyrok z Lubartowa, skazując 22-latka na więzienie i zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest prawomocny.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl