Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

 
dodane: 07-07-2016 10:13   |   wyświetleń: 646

5 lat więzienia dla sprawcy wypadku, w którym spłonął mieszkaniec powiatu łukowskiego

Pięć lat więzienia i dziesięć lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Taki wyrok usłyszał wczoraj 22-letni Patryk P., sprawca wypadku drogowego na obwodnicy Lubartowa, w którym rok temu zginał 30-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. Sprawa toczyła się w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie.
5 lat więzienia dla sprawcy wypadku, w którym spłonął mieszkaniec powiatu łukowskiegofot. KWP Lublin (archiwum) 
Przypomnijmy, że Patryk P. spowodował wypadek drogowy, który miał miejsce w marcu ubiegłego roku na obwodnicy Lubartowa, nieopodal miejscowości Annobór Kolonia. P. jadąc nadmierną prędkością (180 km/h) samochodem marki BMW w kierunku Lublina uderzył w tył jadącego przed nim jeepa, który w wyniku uderzenia stanął w płomieniach. Samochody odbiły się jeszcze od jadącej z przeciwka ciężarówki i zatrzymały na barierach energochłonnych. Niestety, mimo akcji ratowniczej, nie udało się uratować kierowcy terenowego auta, który pozostał w płonącym wnętrzu. Był nim 30-latek z powiatu łukowskiego.

W wyniku wypadku kierującemu BMW nic poważnego się nie stało. Jak wykazały późniejsze badania, Patryk P. był pod wpływem ponad 1 promila alkoholu i aż trzech różnych środków odurzających. Równie nietrzeźwy był jadący z nim 20-letni pasażer, który doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Teraz Patryk P. został za swój czyn ukarany przez lubelski sąd. Nie odbyło się to jednak w pierwszym terminie. W lutym Sąd Rejonowy w Lubartowie skazał 22-latka na 5 lat więzienia oraz dziesięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oskarżony przyznał się wówczas do winy i wyraził skruchę. Prokuratura i rodzina zmarłego odwołały się jednak od wyroku, żądając jego zaostrzenia. Z kolei obrona oskarżonego domagała się złagodzenia wyroku, tłumacząc wcześniejszą niekaralność Patryka P.

Wczoraj Sąd Apelacyjny w Lublinie podtrzymał wyrok z Lubartowa, skazując 22-latka na więzienie i zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest prawomocny.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)