Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Redakcja  
dodane: 07-06-2016 13:45   |   wyświetleń: 712

36-letni rozbójnik recydywista w rękach policji

Policjanci kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca Lublina. Podejrzany jest o dokonanie rozboju na 20-letnim studencie. Sprawca bił ofiarę pięściami po głowie i ciele, ściągnął z niego ubranie, a z portfela zabrał pieniądze i karnet na siłownię. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które znajdowało się w mieszkaniu zatrzymanego. Mężczyzna będzie teraz odpowiadał w warunkach podwójnej recydywy.
36-letni rozbójnik recydywista w rękach policjifot. Internet 
Do zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 maja br. na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Pokrzywdzony wraz z przyjaciółmi w okolicach Politechniki Lubelskiej świętował obchody „Dni Kultury Studenckiej”.  Kiedy siedzieli na ławce w pobliżu uczelni, podeszło do nich dwóch mężczyzn w wieku ok. 20-30 lat, którzy dołączyli się do imprezy. Wydawali się w porządku, dobrze im się razem rozmawiało. Kiedy skończył się alkohol, 20-latek wspólnie z nowo poznanymi „kolegami” udał się do sklepu z alkoholem, który znajduje się na ul. Nadbystrzyckiej.

Kiedy wracali, jeden z mężczyzn wyrwał 20-latkowi telefon i schował do kieszeni i zaczął się oddalać. Student chciał odzyskać swoją rzecz, więc podbiegł do niego. Wtedy „nowy kolega” zaczął bić go pięściami po twarzy i ciele. Następnie ściągnął z niego kurtkę wraz z bluzą, a kiedy pokrzywdzony oszołomiony leżał na chodniku, sprawca wyjął mu z portfela pieniądze oraz karnet na siłownię. Zabrał mu również okulary, po czym ze wszystkimi skradzionymi rzeczami oddalił się z miejsca. W wyniku rozboju student doznał  niewielkich obrażeń oraz poniósł starty o łącznej wartości blisko 650 zł.

Wczoraj Kryminalni z Komendy Miejskiej w Lublinie w wspólnie z kryminalnymi z IV komisariatu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na studencie. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Lublina, który aktualnie nie posiada stałego adresu zameldowania. Został zatrzymany w jednym z mieszkań znajdujących się na terenie dzielnicy Tatary. Policjanci odzyskali skardzione mienie, które ujawnili w wyniku przeszukania jego mieszkania. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie karany m. in. za rozboje, kradzieże i znęcanie.

36-latek będzie teraz odpowiadał w warunkach podwójnej recydywy. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Za dokonanie rozboju grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)