Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Redakcja  
dodane: 07-06-2016 13:45   |   wyświetleń: 753

36-letni rozbójnik recydywista w rękach policji

Policjanci kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca Lublina. Podejrzany jest o dokonanie rozboju na 20-letnim studencie. Sprawca bił ofiarę pięściami po głowie i ciele, ściągnął z niego ubranie, a z portfela zabrał pieniądze i karnet na siłownię. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które znajdowało się w mieszkaniu zatrzymanego. Mężczyzna będzie teraz odpowiadał w warunkach podwójnej recydywy.
36-letni rozbójnik recydywista w rękach policjifot. Internet 
Do zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 maja br. na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Pokrzywdzony wraz z przyjaciółmi w okolicach Politechniki Lubelskiej świętował obchody „Dni Kultury Studenckiej”.  Kiedy siedzieli na ławce w pobliżu uczelni, podeszło do nich dwóch mężczyzn w wieku ok. 20-30 lat, którzy dołączyli się do imprezy. Wydawali się w porządku, dobrze im się razem rozmawiało. Kiedy skończył się alkohol, 20-latek wspólnie z nowo poznanymi „kolegami” udał się do sklepu z alkoholem, który znajduje się na ul. Nadbystrzyckiej.

Kiedy wracali, jeden z mężczyzn wyrwał 20-latkowi telefon i schował do kieszeni i zaczął się oddalać. Student chciał odzyskać swoją rzecz, więc podbiegł do niego. Wtedy „nowy kolega” zaczął bić go pięściami po twarzy i ciele. Następnie ściągnął z niego kurtkę wraz z bluzą, a kiedy pokrzywdzony oszołomiony leżał na chodniku, sprawca wyjął mu z portfela pieniądze oraz karnet na siłownię. Zabrał mu również okulary, po czym ze wszystkimi skradzionymi rzeczami oddalił się z miejsca. W wyniku rozboju student doznał  niewielkich obrażeń oraz poniósł starty o łącznej wartości blisko 650 zł.

Wczoraj Kryminalni z Komendy Miejskiej w Lublinie w wspólnie z kryminalnymi z IV komisariatu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na studencie. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Lublina, który aktualnie nie posiada stałego adresu zameldowania. Został zatrzymany w jednym z mieszkań znajdujących się na terenie dzielnicy Tatary. Policjanci odzyskali skardzione mienie, które ujawnili w wyniku przeszukania jego mieszkania. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie karany m. in. za rozboje, kradzieże i znęcanie.

36-latek będzie teraz odpowiadał w warunkach podwójnej recydywy. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Za dokonanie rozboju grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)