Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Lubelska Policja
dodane: 14-03-2019 10:36   |   wyświetleń: 128

Czujność pracownika firmy przewozowej uchroniła ją od utraty pieniędzy

Dzięki czujności i uczciwej postawie jednego z pracowników firmy przewozowej mieszkanka Lublina odzyskała 30 tys. zł. Taka kwotę pieniędzy próbowali od niej wyłudzić oszuści wymyślając historię o wypadku jej wnuczki. Do odbioru pieniędzy oszuści chcieli wykorzystać pracownika firmy świadczącej usługi przewozowe. Na szczęście ich plan się nie powiódł. Mężczyzna po otrzymaniu koperty od kobiety zorientował się, że padła ofiarą oszustów. Oddał jej pieniądze sugerując skontaktowanie się z rodziną i policją.
Czujność pracownika firmy przewozowej uchroniła ją od utraty pieniędzyfot. Lubelska Policja 

Do oszustwa doszło wczoraj w Lublinie. Na telefon domowy mieszkanki miasta zadzwoniła młoda kobieta. Powiedziała, że miała wypadek samochodowy, potrąciła człowieka i jest zatrzymana przez Policję. Dodała, że w związku z powyższym pilnie potrzebuje pieniędzy, by wyjść na wolność.

Starsza pani przekonana, że rozmawia z wnuczką mieszkającą za granicą, kontynuowała rozmowę. „Wnuczka” chciała pożyczyć od niej 70 tys. zł, jednak  seniorka przyznała, że dysponuje połową tej kwoty. Po chwili do rozmowy miał włączyć się jeszcze mężczyzna, który uwiarygodnił opisywane przez wnuczkę zdarzenie i ponowił prośbę przekazania gotówki. Ponieważ, kobieta oznajmiła, że dysponuje tylko niemal połową żądanej kwoty, rozmówca zgodził się na na taką sumę pieniędzy.

Następnie polecił seniorce, by te 30 tys. zł. spakowała do dwóch kopert i przekazała kurierowi, który za chwilę miał się po nie zgłosić. Zwrócił jej także uwagę, by z nim nie rozmawiała.

79-latka postąpiła zgodnie ze wskazówkami i pieniądze oddała mężczyźnie, który przyjechał do jej mieszkania.  Jakież duże było jej zdziwienie, kiedy po kilku minutach ten sam mężczyzna wrócił do niej i oddał całą gotówkę. Jak się okazało, był nim pracownik firmy przewozowej, który otrzymał zlecenie przewozu kopert z rzekomymi dokumentami do innego miasta. Kiedy miał dalej realizować to zlecenie, nabrał pewnych wątpliwości. Podejrzewając, że kobieta mogła paść ofiarą oszustów, postanowił ją o tym powiadomić.

Zaproponował jej także, aby skontaktowała się ze swoją rodziną i policją, co też uczyniła. Rozmowa z członkami rodziny utwierdziła ją w przekonaniu, że do żadnego wypadku nie doszło.

Oszustów poszukują teraz policjanci z III komisariatu.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi! Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich naiwności i dobrym sercu. Podają, się za członków rodziny, czy funkcjonariuszy Policji prosząc o przekazanie pieniędzy. Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych.

W podobnych sytuacjach możemy potwierdzić tożsamość poprzez telefoniczny kontakt z instytucją, na jaką się nieznajomi powołują. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności rozmówcy, za każdym razem należy powiadomić oficera dyżurnego komendy policji.

Pamiętaj!

Nigdy nie przekazuj pieniędzy ludziom, których nie znasz. Zawsze potwierdzaj prośbę „o pomoc”, kontaktując się osobiście z członkami rodziny. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie lub pojawia się podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję ( tel. 112).

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.
Lublin atrakcyjny dla inwestorów
Lublin atrakcyjny dla inwestorów Firma Antal, ekspert rynku pracy, opracowała we współpracy z Cushman & Wakefield i Vastint cykl 8 raportów na temat atrakcyjności inwestycyjnej polskich miast. Badaniu poddano między innymi Lublin, który okazał się liderem w kilku kategoriach.
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim W dniach 20-21 maja 2019 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, w Lublinie i Warszawie przebywała delegacja z partnerskiej Prowincji Henan z Zastępcą Sekretarza Henańskiego Prowincjalnego Komitetu Chińskiej Partii Komunistycznej na czele. Sekretarz towarzyszyła delegacja dyrektorów departamentów współpracy zagranicznej, rozwoju oraz handlu i inwestycji Prowincji Henan, jak również grupa chińskich przedsiębiorców reprezentujących branżę inwestycyjną i logistyczną.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)