Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Redakcja  
dodane: 10-02-2016 08:28   |   wyświetleń: 1075

Bogumił K. z Lublina poszukiwany za brutalny gwałt i śmiertelne pobicie zatrzymany we Francji

Rozpoczęła się procedura ekstradycyjna Bogumiła K. Mężczyzna został zatrzymany we Francji. Był poszukiwany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz udział w gwałcie zbiorowym.
Bogumił K. z Lublina poszukiwany za brutalny gwałt i śmiertelne pobicie zatrzymany we Francjifot. policja 
Mężczyzna został namierzony we Francji i został zatrzymany przez francuskich mundurowych na ulicy w Merignac niedaleko Bordeaux. W zatrzymaniu uczestniczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej oraz funkcjonariusze z Krajowej Brygady ds. poszukiwań.


Bandyta posługiwał się dokumentami wystawionymi na inne osoby. Po niezbędnych weryfikacjach i sprawdzeniach, rozpoczęta została procedura ekstradycyjna mająca na celu sprowadzenie go do Polski. Bogumił K. odpowie za przestępstwa, których dopuścił się przed laty. Ma na swoim koncie pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz udział w gwałcie zbiorowym.

 
Do pierwszego czynu doszło pod koniec września 2004 r. Bogumił K. pobił 23-letniego kuzyna. Skutki okazały się tragiczne, ofiara zmarła po 11 dniach. Niespełna miesiąc później w mieszkaniu przy ul. Lipowej w Lublinie doszło do pobicia i zbiorowego gwałtu na 22-letniej kobiecie. Policjanci ustalili, że brał w tym udział właściciel mieszkania, czyli Bogumił K. Przestępcy nie udało się wówczas zatrzymać.


Pomimo upływu lat jego sprawa była priorytetowa dla lubelskich policjantów. - Od samego początku wiedzieliśmy, że mężczyzna jest za granicą, ze zmienioną tożsamością. Nasze ustalenia wskazywały na to, że początkowo ukrywał się w Wielkiej Brytanii i Holandii. Ostatnie informacje doprowadziły nas do okolic francuskiego Bordeaux - relacjonują policjanci z Lublina.


Bogumił K. ostatnio trafił na listę najbardziej poszukiwanych europejskich przestępców, osób podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym na terenie Europy. Lista została opublikowana na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez Europejską Sieć Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST), w skład, której wchodzą funkcjonariusze Policji z 28 krajów Unii Europejskiej, wyspecjalizowani w zatrzymaniach osób ukrywających się przed organami ścigania. 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)