Dziś są imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Rafał
dodane: 10-09-2019 15:41   |   wyświetleń: 380

Zatrzymani dwaj sprawcy rozboju. Byli legitymowani chwilę przed napadem.

Dwaj sprawcy rozboju na 20-latku zostali zatrzymani dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy oddziału prewencji. Pokrzywdzony został pobity. Dodatkowo sprawcy zabrali mu telefon komórkowy, pieniądze i pendrive. Co ciekawe dwaj mężczyźni byli legitymowani chwilę przed napadem.
Zatrzymani dwaj sprawcy rozboju. Byli legitymowani chwilę przed napadem. fot. lublin.eu 

Incydent miał miejsce na terenie dworca PKS w Lublinie. 20-latek został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy bili go pięściami po twarzy i zabrali mu komórkę, pieniądze i pendrive. Poszkodowany dokładnie opisał świadków, co pozwoliło na ich szybkie zidentyfikowanie.


Jak informuje policja, dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego, niedługo przed napadem byli legitymowani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji w Lublinie. Sprawcy w wieku 30 i 34 lat zostali bardzo szybko zatrzymani. Funkcjonariusze odnaleźli przy nich skradzione mienie. Jak się okazało obaj są bardzo dobrze znani lubelskiej policji. W przeszłości byli karani za przestępstwa podobne.


Dziś obaj usłyszą zarzuty. Policjanci z II komisariatu wnioskować będą o tymczasowy areszt. Za dokonanie rozboju grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności, która w warunkach recydywy może zostać dodatkowo zaostrzona.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Mistrzostwa nie dla Lublina
Mistrzostwa nie dla Lublina Jerozolima zorganizuje Mistrzostwa Europy do lat 18 w Lekkiej Atletyce w 2022 roku. Do samego końca w grze pozostawała także kandydatura Lublina.
Udana pogoń juniorów
Udana pogoń juniorów Piłkarze Motoru w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 zremisowali na wyjeździe z ekipą MKS-u DAP Dębica. Po zmianie stron lublinianie odrobili trzybramkową stratę z pierwszej połowy.
Miał ponad kilogram niebezpiecznych substancji psychotropowych w głośniku. Narkotyki ...
Miał ponad kilogram niebezpiecznych substancji psychotropowych w głośniku. Narkotyki wytropił pies Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie zabezpieczyli ponad kilogram niebezpiecznych substancji psychotropowych o nazwie 3CMC. Narkotyki znajdowały się kolumnie głośnikowej - odnalazł je pies służbowy. Mężczyźnie, który posiadał znaczną ilość nielegalnej substancji, grozi nawet kara do 10 lat więzienia.
Kolejne wielomilionowe inwestycje w szkołach
Kolejne wielomilionowe inwestycje w szkołach Miasto przygotowuje się do rozbudowy kolejnych dwóch szkół: Zespołu Szkół nr 12 na Sławinie i Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie. Inwestycje zostały uwzględnione w projekcie budżetu miasta na 2020 rok. Trwają intensywne prace przy budowie szkoły przy ul. Berylowej dla 600 uczniów i 200 przedszkolaków.
Miejski program stypendialny dla studentów i doktorantów - nabór ...
Miejski program stypendialny dla studentów i doktorantów - nabór do 22 listopada Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów i doktorantów w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego.

Najczęściej czytane

Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi
Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi
Plantacja konopi innych niż włókniste została zlikwidowana przez policjantów zajmujących się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli 55 roślin o wysokości do 2,5 metra, 16 kilogramów suszących się roślin, nawozy oraz opryskiwacze rolnicze - wszystko to znajdowało się na torfowisku pod Lublinem.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41