Dziś są imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
dodane: 22-05-2019 09:42   |   wyświetleń: 360

Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka

Zarzut usiłowania zabójstwa i nieudzielenia pomocy usłyszał 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Mężczyzna w minionym tygodniu wdarł się do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach i pobił 25-latka. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Sprawcę pobicia zatrzymali kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka 

Do tego zdarzenia doszło w miniony czwartek wieczorem. Do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach  wtargnął mężczyzna. Napastnik zrzucił z łózka 25-latka na ziemię, a następnie bił i kopał  go po całym ciele, w tym po głowie i twarzy.

Pobity 25-latek został przewieziony do szpitala. W wyniku tego pobicia mężczyzna doznał  wielonarządowych obrażeń. Jego stan lekarze określają jako ciężki, realnie zagrażający życiu.

Sprawą ustalenia napastników zajęli się kryminalni z KMP w Lublinie. W minioną niedzielę policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany był o dokonanie tego przestępstwa. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Trafił do policyjnego aresztu.

28-latek został doprowadzony do prokuratury i sądu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz nieudzielenia pokrzywdzonemu pomocy. Wczoraj sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Policjanci zatrzymali także kobietę, która w momencie popełniania przestępstwa była w towarzystwie 28-latka. Ona z kolei odpowie za nieudzielenie pomocy pobitemu 25-latkowi.

O wymiarze kary dla podejrzanych wkrótce zadecyduje sąd.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nieudany start lubelskich siatkarzy
Nieudany start lubelskich siatkarzy Ekipa LUK Politechnika Lubelska w swoim pierwszym meczu w I lidze uległa APP Krispol Września 2:3.
Dwa Michały tańcowały w Sandomierzu
Dwa Michały tańcowały w Sandomierzu Gracze Motoru Lublin po raz drugi w tym sezonie wygrali ligowe spotkanie. Podopieczni Mirosława Hajdy ograli Wisłę Sandomierz po bramkach Michała Grunta i Michała Palucha.
Szkolenie policji z wykorzystaniem śmigłowca Mi-8T
Szkolenie policji z wykorzystaniem śmigłowca Mi-8T Lubelscy policjanci czwarty już raz byli organizatorami szkolenia taktyczno ? wysokościowego. W ćwiczeniach udział wzięli także funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, grupa wysokościowa Państwowej Straży Pożarnej z Lublina, ratownicy GOPR, funkcjonariusze WOT oraz mundurowi z Oddziału Prewencji w Lublinie. Podczas ćwiczeń główny nacisk położono na praktyczne doskonale umiejętności działań taktyczno ? wysokościowych z wykorzystaniem śmigłowca MI-8.
Wyszarpali wygraną
Wyszarpali wygraną Ekipa Lublinianki ramach rozgrywek IV ligi wygrała na wyjeździe z Unią Hrubieszów 4:3. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Jarosław Milcz.
1. runda Dziecięcej Ligi #biegnijlublin
1. runda Dziecięcej Ligi #biegnijlublin Już w niedzielę 15 września br. odbędzie się 1. Runda Dziecięcej Ligi #biegnijlublin. Zapisy trwały do 13 września do godziny 15:00.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41