Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
dodane: 22-05-2019 09:42   |   wyświetleń: 286

Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka

Zarzut usiłowania zabójstwa i nieudzielenia pomocy usłyszał 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Mężczyzna w minionym tygodniu wdarł się do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach i pobił 25-latka. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Sprawcę pobicia zatrzymali kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka 

Do tego zdarzenia doszło w miniony czwartek wieczorem. Do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach  wtargnął mężczyzna. Napastnik zrzucił z łózka 25-latka na ziemię, a następnie bił i kopał  go po całym ciele, w tym po głowie i twarzy.

Pobity 25-latek został przewieziony do szpitala. W wyniku tego pobicia mężczyzna doznał  wielonarządowych obrażeń. Jego stan lekarze określają jako ciężki, realnie zagrażający życiu.

Sprawą ustalenia napastników zajęli się kryminalni z KMP w Lublinie. W minioną niedzielę policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany był o dokonanie tego przestępstwa. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Trafił do policyjnego aresztu.

28-latek został doprowadzony do prokuratury i sądu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz nieudzielenia pokrzywdzonemu pomocy. Wczoraj sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Policjanci zatrzymali także kobietę, która w momencie popełniania przestępstwa była w towarzystwie 28-latka. Ona z kolei odpowie za nieudzielenie pomocy pobitemu 25-latkowi.

O wymiarze kary dla podejrzanych wkrótce zadecyduje sąd.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Pożar budynku w centrum miasta
Pożar budynku w centrum miasta Policjanci wyjaśnią okoliczności pożaru, do którego doszło dzisiejszej nocy w budynku przy Al. Racławickich w Lublinie. Ustalane są straty oraz przyczyny powstania pożaru. Policjanci z biegłym z zakresu pożarnictwa prowadzić będą oględziny miejsca zdarzenia.
Narkotykowi dilerzy zatrzymani
Narkotykowi dilerzy zatrzymani Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 28-lat. Wszyscy podejrzani są o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. Ponadto 19 i 28-latek odpowiedzą za wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości marihuany. Z kolei u 26-latka ujawnili marihuanę z której można by przygotować prawie 1,5 tys. porcji dilerskich tego narkotyku. Trzech z nich zostało objętych dozorem Policji, a 26-latek został tymczasowo aresztowany.
Michota na dłużej w Lublinie, pierwszy kontrakt Brzozowskiego ...
Michota na dłużej w Lublinie, pierwszy kontrakt Brzozowskiego Motor Lublin rozpoczyna kompletowanie kadry przed nowym sezonem. Na początek umowę z klubem przedłużył Marcin Michota. Pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał też 15-letni Dawid Brzozowski.
Nasz III-ligowiec poznał swoich sparingpartnerów
Nasz III-ligowiec poznał swoich sparingpartnerów Piłkarze Motoru Lublin do treningów wrócą na początku lipca. Przed rozpoczęciem nowego sezonu rozegrają siedem sparingów.
Awaryjne lądowanie na lotnisku w miejscowości Mokre
Awaryjne lądowanie na lotnisku w miejscowości Mokre Na lotnisku w pod zamojskiej miejscowości Mokre policjanci, strażacy oraz personel medyczny współdziałając doskonalili swoje umiejętności w przypadku wystąpienia zagrożenia wynikającego z awaryjnego lądowania samolotu.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41