Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
dodane: 15-05-2019 12:58   |   wyświetleń: 132

Zabrał skuter i porzucił, a winę chciał zgonić na swojego brata

Policjanci z I komisariatu zatrzymali 31-latka, który na początku maja ukradł zaparkowanego skutera, a potem w uszkodzonym stanie porzucił kilka ulic dalej. W trakcie zatrzymania, mężczyzna podał policjantom dane nie swoje, a brata, bowiem był poszukiwany do odbycia kary ponad 3,5 roku pozbawienia wolności za wcześniej przestępstwa. Jego kłamstwo szybko wyszło na jaw, kiedy policjanci odciski jego palców zweryfikowali na urządzeniu służącym do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej.
Zabrał skuter i porzucił, a winę chciał zgonić na swojego brata 

Do przestępstwa doszło 1 maja. Policjanci z I komisariatu otrzymali zgłoszenie, że z ul. Narutowicza został skradziony zaparkowany skuter. Jednoślad wart był około 5,5 tys. zł. Z przekazanych informacji wynikało, że skuter miał założoną blokadę.

Sprawą zajęli się kryminalni. Jak się okazało, jednoślad jeszcze tego samego dnia został porzucony kilka ulic dalej. Posiadał widoczne uszkodzenia, m.in. oberwane lusterko.

Policjanci zajęli się ustaleniem sprawcy przestępstwa. Na zabezpieczonym nagraniu jednego z monitoringów funkcjonariusze zauważyli mężczyznę prowadzącego opisywany skuter.

Przed kilkoma dniami jeden z funkcjonariuszy rozpoznał tego samego mężczyznę w centrum miasta.  W trakcie zatrzymania ten nie posiadał dokumentów stwierdzających jego tożsamość.

Trafił do policyjnego aresztu. Pytany o nazwisko, podał dane, które jak się szybko okazało, nie należą do niego, a do jego brata. Zweryfikowało to badanie na urządzeniu służącym do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej, którym został poddany zatrzymany. Pobrane odciski linii papilarnych jasno wykazały, że należą one do 31-latka z Lublina, który aktualnie jest poszukiwany. Mężczyzna ma bowiem do odsiadki łącznie ponad 3,5 roku pozbawienia wolności za inne popełnione wcześniej przestępstwa.

Jak widać, jego kłamstwo na nic się zdało. Jeszcze dzisiaj 31-latek zostanie przekonwojowany do zakładu karnego celem odbycia zasądzone kary. Wkrótce poniesie również odpowiedzialność za kradzież skutera.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)