Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
dodane: 15-05-2019 12:58   |   wyświetleń: 220

Zabrał skuter i porzucił, a winę chciał zgonić na swojego brata

Policjanci z I komisariatu zatrzymali 31-latka, który na początku maja ukradł zaparkowanego skutera, a potem w uszkodzonym stanie porzucił kilka ulic dalej. W trakcie zatrzymania, mężczyzna podał policjantom dane nie swoje, a brata, bowiem był poszukiwany do odbycia kary ponad 3,5 roku pozbawienia wolności za wcześniej przestępstwa. Jego kłamstwo szybko wyszło na jaw, kiedy policjanci odciski jego palców zweryfikowali na urządzeniu służącym do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej.
Zabrał skuter i porzucił, a winę chciał zgonić na swojego brata 

Do przestępstwa doszło 1 maja. Policjanci z I komisariatu otrzymali zgłoszenie, że z ul. Narutowicza został skradziony zaparkowany skuter. Jednoślad wart był około 5,5 tys. zł. Z przekazanych informacji wynikało, że skuter miał założoną blokadę.

Sprawą zajęli się kryminalni. Jak się okazało, jednoślad jeszcze tego samego dnia został porzucony kilka ulic dalej. Posiadał widoczne uszkodzenia, m.in. oberwane lusterko.

Policjanci zajęli się ustaleniem sprawcy przestępstwa. Na zabezpieczonym nagraniu jednego z monitoringów funkcjonariusze zauważyli mężczyznę prowadzącego opisywany skuter.

Przed kilkoma dniami jeden z funkcjonariuszy rozpoznał tego samego mężczyznę w centrum miasta.  W trakcie zatrzymania ten nie posiadał dokumentów stwierdzających jego tożsamość.

Trafił do policyjnego aresztu. Pytany o nazwisko, podał dane, które jak się szybko okazało, nie należą do niego, a do jego brata. Zweryfikowało to badanie na urządzeniu służącym do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej, którym został poddany zatrzymany. Pobrane odciski linii papilarnych jasno wykazały, że należą one do 31-latka z Lublina, który aktualnie jest poszukiwany. Mężczyzna ma bowiem do odsiadki łącznie ponad 3,5 roku pozbawienia wolności za inne popełnione wcześniej przestępstwa.

Jak widać, jego kłamstwo na nic się zdało. Jeszcze dzisiaj 31-latek zostanie przekonwojowany do zakładu karnego celem odbycia zasądzone kary. Wkrótce poniesie również odpowiedzialność za kradzież skutera.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41