Dziś są imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy

Lubelskie.pl
dodane: 27-02-2020 10:45   |   wyświetleń: 243

Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sportach halowych ?Lubelskie2020?.
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżyfot. Lubelskie.pl 

Realizatorem Olimpiady będzie Lubelska Unia Sportu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia wszystkim młodym sportowcom, którzy przyjadą do nas z całej Polski. Jestem przekonany, że podczas zawodów odkryjemy wiele talentów i poznamy przyszłych mistrzów Polski, Europy, a może i świata – podkreślił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Podczas konferencji marszałek Jarosław Stawiarski przedstawił oficjalne logo olimpiady oraz Ambasadora Olimpiady – Aleksandrę Mirosław – pochodzącą z Lublina złotą medalistkę mistrzostw świata w 2018 i 2019 roku we wspinaczce sportowej.

Cieszę się, że będę mogła wspierać młodych sportowców. To wielka frajda patrzeć z bliska na ich rywalizację w sportach halowych, ale także dobra okazja, aby podziwiać wytrwałość i determinację poszczególnych zawodników – mówiła Aleksandra Mirosław.

W zawodach, które potrwają od 28 marca do 24 maja, weźmie udział ponad 3000 uczestników. Mistrzowie Polski wyłonieni podczas zawodów finałowych OOM, będą mieli szansę na zakwalifikowanie się do kadr narodowych, a przez to uzyskają szanse występu w młodzieżowych reprezentacjach Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w swoich dyscyplinach.

Planowane dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (ok. 2,5 mln zł) zostanie przeznaczone na: wyżywienie i zakwaterowanie uczestników, koszty sędziowskie, opiekę medyczną, nagrody regulaminowe, wynajem i przygotowanie obiektów sportowych, koszty przeprowadzenia zawodów, doposażenie sal w niezbędny sprzęt sportowy, koordynację działalności organizacyjnej.

Koszty po stronie Samorządu Województwa Lubelskiego: uroczystość otwarcia i zakończenia Olimpiady, popularyzacja imprezy, w tym m.in.: plakaty, banery, foldery, gadżety dla uczestników, strona internetowa, media, zakwaterowanie i wyżywienie gości, transport, przygotowanie i ewentualne remonty obiektów sportowych, obsługa zadania.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi ...
Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi Miasto Lublin zwraca się do mieszkańców z prośbą o racjonalne gospodarowanie odpadami w czasie epidemii, mając na uwadze obecne zagrożenia, które stanowią poważne utrudnienie dla funkcjonowania większości firm i przedsiębiorstw, w tym branży odpadowej.
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR ...
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR Prezentujemy pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie w związku z wprowadzonym stanem epidemii. Podstawowe numery telefonów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zgromadzone są w jednym miejscu, by każdy mógł dogodnie znaleźć potrzebne informacje.
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i ...
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i -eporady W Urzędzie Miasta Lublin istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, który pomoże osobom Głuchym i niesłyszącym w dostępie do usług medycznych. Ta dodatkowa usługa została uruchomiona w odpowiedzi na zgłaszane problemy dotyczące znacznie utrudnionego dostępu osób Głuchych i niesłyszących do usług medycznych w ramach zalecanej obecnie formy e-porady.
Wspieramy zdalne nauczanie
Wspieramy zdalne nauczanie Sytuacja epidemiologiczna w Polsce ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Jedną z nich jest edukacja. Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił wesprzeć uczniów w regionie i przekazać im sprzęt umożliwiający zdalne nauczanie. Z pomocy skorzystają wykluczeni cyfrowo, czyli w tym przypadku najbardziej potrzebujący.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41