Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Lubelskie.pl
dodane: 15-05-2019 12:30   |   wyświetleń: 115

Wizyta delegacji z Windsor Essex, Kanada

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego gościł we wtorek 14 maja delegację z Kanady, z regionu Windsor ? Essex. Celem wizyty było ustalenie warunków wzajemnego rozwoju gospodarczego pomiędzy Windsor Essex Economic Development Corporation (WEEDC) i Województwem Lubelskim.
Wizyta delegacji z Windsor Essex, Kanadafot. Lubelskie.pl 

Przybyli goście mieli szansę poznać ekonomiczny potencjał naszego regionu. Prezentacja wywarła na obecnych przedstawicielach biznesu, administracji i uczelni ogromne wrażenie. Dostrzegli duży potencjał inwestycyjny, szczególnie w zakresie produkcji części do maszyn i samochodów. 

Efektem tego spotkania było podpisanie porozumienia pomiędzy Województwem Lubelskim, a Windsor Essex Economic Development Corporation. Na Protokole Uzgodnień swój podpis złożyli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Dyrektor Generalny WEEDC Stephen MacKenzie.

Na mocy umowy zostaną podjęte działania w zakresie:

  • rozwoju współpracy w obszarach handlu i inwestycji między regionami Windsor Essex i Lubelskim;
  • promowania wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami i podejmowanie wysiłków na rzecz rozwoju partnerstwa przedsiębiorców;
  • wspierania promocji inwestycji, współpracy i partnerstwa na rzecz rozwoju gospodarczego.

W skład delegacji kanadyjskiej weszli:

  • Stephen MacKenzie Dyrektor Generalny WEEDC
  • Matthew Johnson Dyrektor działu Business Attraction WEEDC
  • Jerry Barycki  działacz polonijny, współzałożyciel i Prezydent Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskich Firm i Profesjonalistów w Windsor

Województwo Lubelskie reprezentowali:

  • Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego
  • Dariusz Stefaniuk Wicemarszałek Województwa Lubelskiego

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41