Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Lubelskie.pl
dodane: 15-05-2019 12:30   |   wyświetleń: 57

Wizyta delegacji z Windsor Essex, Kanada

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego gościł we wtorek 14 maja delegację z Kanady, z regionu Windsor ? Essex. Celem wizyty było ustalenie warunków wzajemnego rozwoju gospodarczego pomiędzy Windsor Essex Economic Development Corporation (WEEDC) i Województwem Lubelskim.
Wizyta delegacji z Windsor Essex, Kanadafot. Lubelskie.pl 

Przybyli goście mieli szansę poznać ekonomiczny potencjał naszego regionu. Prezentacja wywarła na obecnych przedstawicielach biznesu, administracji i uczelni ogromne wrażenie. Dostrzegli duży potencjał inwestycyjny, szczególnie w zakresie produkcji części do maszyn i samochodów. 

Efektem tego spotkania było podpisanie porozumienia pomiędzy Województwem Lubelskim, a Windsor Essex Economic Development Corporation. Na Protokole Uzgodnień swój podpis złożyli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Dyrektor Generalny WEEDC Stephen MacKenzie.

Na mocy umowy zostaną podjęte działania w zakresie:

  • rozwoju współpracy w obszarach handlu i inwestycji między regionami Windsor Essex i Lubelskim;
  • promowania wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami i podejmowanie wysiłków na rzecz rozwoju partnerstwa przedsiębiorców;
  • wspierania promocji inwestycji, współpracy i partnerstwa na rzecz rozwoju gospodarczego.

W skład delegacji kanadyjskiej weszli:

  • Stephen MacKenzie Dyrektor Generalny WEEDC
  • Matthew Johnson Dyrektor działu Business Attraction WEEDC
  • Jerry Barycki  działacz polonijny, współzałożyciel i Prezydent Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskich Firm i Profesjonalistów w Windsor

Województwo Lubelskie reprezentowali:

  • Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego
  • Dariusz Stefaniuk Wicemarszałek Województwa Lubelskiego

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)