Dziś są imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Rafał
dodane: 23-01-2020 23:55   |   wyświetleń: 285

Urząd Miasta Lublin rezygnuje z plastikowych butelek. Czas na „Lubelską kranówkę”

Od najbliższej sesji Rady Miasta woda w plastikowych butelkach zostanie zastąpiona wodą pochodzącą z dystrybutorów podłączonych do miejskiego wodociągu. Jest to jedno z działań mających na celu ograniczenie zużycia plastikowych opakowań oraz racjonalnym dysponowaniem zasobami wodnymi. Chcąc dać przykład mieszkańcom, Urząd Miasta Lublin poczynił pierwsze kroki, zaczynając od siebie.
Urząd Miasta Lublin rezygnuje z plastikowych butelek. Czas na „Lubelską kranówkę” fot. lublin.eu 

Od stycznia na wszelkich spotkania i konferencjach woda dla zgromadzonych gości znajduje się w specjalnych karafkach „Lubelska kranówka”.  Sytuacja również uległa zmianie, jeśli chodzi o szklanki, które są obecnie szklanki. Ograniczono więc znacznie rolę plastiku. Dodatkowo interesanci, jak i pracownicy urzędu mogą korzystać z dystrybutorów bezbutlowych, które pobierają wodę z miejskiej sieci wodociągowej oraz z dystrybutorów butlowych. Woda w takiej formie znajduje się również m.in. w Biurach Obsługi Mieszkańców, Wydziale Komunikacji czy też Ratuszu. Do dystrybutorów dołączane są papierowe kubki.


Oprócz zrezygnowania z plastiku, Miasto Lublin zachęca mieszkańców do oszczędzania wody. Promuje szczególnie wykorzystywanie deszczówki oraz picie wody z kranu, której jakość w Lublinie jest oceniana jako jedna z najlepszych w kraju.


Lublin został również nagrodzony w ostatniej edycji konkursu Eco Miasto organizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce w kategorii „Gospodarka wodna”, jako miasto powyżej 100 tys. mieszkańców. Szczególną uwagę jury zwróciły podejmowane przez Miasto działania na rzecz podnoszenia świadomości mieszkańców w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych.  

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Koniec sagi z Krzysztofem Ropskim
Koniec sagi z Krzysztofem Ropskim Krzysztof Ropski jednak przejdzie z Siarki Tarnobrzeg do Motoru Lublin. Kluby dogadały się już ze sobą co do kwoty odstępnego.
Łabuda przenosi się do Francji
Łabuda przenosi się do Francji Kluczowa zawodniczka MKS Perły Lublin, Aneta Łabuda, zdecydowała się na odejście po zakończeniu sezonu z dotychczasowego zespołu. 25-latka zamierza kontynuować swoją karierę w ESBF Besancon.
LUK stanął na wysokości zadania
LUK stanął na wysokości zadania Siatkarze LUK Politechnika Lubelska znakomicie zaprezentowali się w starciu z silnym Mickiewiczem Kluczbork i pewnie zwyciężyli na wyjeździe 3:0. MVP spotkania uznano Bartosza Zrajkowskiego.
O krok od awansu
O krok od awansu Na etapie 1/8 Pucharu Polski zakończyła się przygoda futsalistów AZS UMCS Lublin. Podopieczni Konrada Tarkowskiego odpadli po dogrywce z NEXX Goczałkowice Zdrój.
Tymczasowy areszt za zabójstwo
Tymczasowy areszt za zabójstwo Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 27-letniem mieszkańcowi Lublina. Podczas libacji alkoholowej zaatakował znajomego, którego dotkliwie pobił powodując obrażenia ciała skutkujące jego śmiercią. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41