Dziś są imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

Rafał
dodane: 23-01-2020 23:55   |   wyświetleń: 332

Urząd Miasta Lublin rezygnuje z plastikowych butelek. Czas na „Lubelską kranówkę”

Od najbliższej sesji Rady Miasta woda w plastikowych butelkach zostanie zastąpiona wodą pochodzącą z dystrybutorów podłączonych do miejskiego wodociągu. Jest to jedno z działań mających na celu ograniczenie zużycia plastikowych opakowań oraz racjonalnym dysponowaniem zasobami wodnymi. Chcąc dać przykład mieszkańcom, Urząd Miasta Lublin poczynił pierwsze kroki, zaczynając od siebie.
Urząd Miasta Lublin rezygnuje z plastikowych butelek. Czas na „Lubelską kranówkę” fot. lublin.eu 

Od stycznia na wszelkich spotkania i konferencjach woda dla zgromadzonych gości znajduje się w specjalnych karafkach „Lubelska kranówka”.  Sytuacja również uległa zmianie, jeśli chodzi o szklanki, które są obecnie szklanki. Ograniczono więc znacznie rolę plastiku. Dodatkowo interesanci, jak i pracownicy urzędu mogą korzystać z dystrybutorów bezbutlowych, które pobierają wodę z miejskiej sieci wodociągowej oraz z dystrybutorów butlowych. Woda w takiej formie znajduje się również m.in. w Biurach Obsługi Mieszkańców, Wydziale Komunikacji czy też Ratuszu. Do dystrybutorów dołączane są papierowe kubki.


Oprócz zrezygnowania z plastiku, Miasto Lublin zachęca mieszkańców do oszczędzania wody. Promuje szczególnie wykorzystywanie deszczówki oraz picie wody z kranu, której jakość w Lublinie jest oceniana jako jedna z najlepszych w kraju.


Lublin został również nagrodzony w ostatniej edycji konkursu Eco Miasto organizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce w kategorii „Gospodarka wodna”, jako miasto powyżej 100 tys. mieszkańców. Szczególną uwagę jury zwróciły podejmowane przez Miasto działania na rzecz podnoszenia świadomości mieszkańców w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych.  

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi ...
Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi Miasto Lublin zwraca się do mieszkańców z prośbą o racjonalne gospodarowanie odpadami w czasie epidemii, mając na uwadze obecne zagrożenia, które stanowią poważne utrudnienie dla funkcjonowania większości firm i przedsiębiorstw, w tym branży odpadowej.
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR ...
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR Prezentujemy pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie w związku z wprowadzonym stanem epidemii. Podstawowe numery telefonów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zgromadzone są w jednym miejscu, by każdy mógł dogodnie znaleźć potrzebne informacje.
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i ...
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i -eporady W Urzędzie Miasta Lublin istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, który pomoże osobom Głuchym i niesłyszącym w dostępie do usług medycznych. Ta dodatkowa usługa została uruchomiona w odpowiedzi na zgłaszane problemy dotyczące znacznie utrudnionego dostępu osób Głuchych i niesłyszących do usług medycznych w ramach zalecanej obecnie formy e-porady.
Wspieramy zdalne nauczanie
Wspieramy zdalne nauczanie Sytuacja epidemiologiczna w Polsce ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Jedną z nich jest edukacja. Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił wesprzeć uczniów w regionie i przekazać im sprzęt umożliwiający zdalne nauczanie. Z pomocy skorzystają wykluczeni cyfrowo, czyli w tym przypadku najbardziej potrzebujący.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41