Dziś są imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Rafał
dodane: 27-08-2019 13:20   |   wyświetleń: 85067

Ulica Nadbystrzycka bezpieczniejsza dla kierowców i pieszych

Na ulicy Nadbystrzyckiej powstały pasy wizualno-akustyczne o raz wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h. W planach jest również powstanie barierek i słupków z łańcuchami, które będą zabezpieczały chodnik.
Ulica Nadbystrzycka bezpieczniejsza dla kierowców i pieszych fot. lublin.eu 

Pasy wizualno-akustyczne pojawiły się w okolicy skrzyżowania ulicy Brzeskiej i Wapiennej oraz przed przejściami dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Romantyczną i Wapienną. Ponadto wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h. Pasy wprowadzają zbyt szybko poruszające się pojazdy w drganie i wydają charakterystyczny dźwięk, który wymusza na kierowcy ograniczenie prędkości. Wprowadzone ograniczenie prędkości z kolei pozwoli na bezpieczniejsze włączanie się do ruchu.


W planach jest również wykonanie barierek i słupków z łańcuchami, które będą zabezpieczały chodnik na odcinku od ulicy Wapiennej do Wigilijnej. Miasto Lublin informuje, że pojawią się one do końca sierpni i łącznie będą miały długość 230 merów.


Komentowane

Szafik82 (2019-08-27 16:07) 49 50   |   zgłoś do usunięcia
Te pasy są już od tygodnia.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Mistrzostwa nie dla Lublina
Mistrzostwa nie dla Lublina Jerozolima zorganizuje Mistrzostwa Europy do lat 18 w Lekkiej Atletyce w 2022 roku. Do samego końca w grze pozostawała także kandydatura Lublina.
Udana pogoń juniorów
Udana pogoń juniorów Piłkarze Motoru w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 zremisowali na wyjeździe z ekipą MKS-u DAP Dębica. Po zmianie stron lublinianie odrobili trzybramkową stratę z pierwszej połowy.
Miał ponad kilogram niebezpiecznych substancji psychotropowych w głośniku. Narkotyki ...
Miał ponad kilogram niebezpiecznych substancji psychotropowych w głośniku. Narkotyki wytropił pies Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie zabezpieczyli ponad kilogram niebezpiecznych substancji psychotropowych o nazwie 3CMC. Narkotyki znajdowały się kolumnie głośnikowej - odnalazł je pies służbowy. Mężczyźnie, który posiadał znaczną ilość nielegalnej substancji, grozi nawet kara do 10 lat więzienia.
Kolejne wielomilionowe inwestycje w szkołach
Kolejne wielomilionowe inwestycje w szkołach Miasto przygotowuje się do rozbudowy kolejnych dwóch szkół: Zespołu Szkół nr 12 na Sławinie i Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie. Inwestycje zostały uwzględnione w projekcie budżetu miasta na 2020 rok. Trwają intensywne prace przy budowie szkoły przy ul. Berylowej dla 600 uczniów i 200 przedszkolaków.
Miejski program stypendialny dla studentów i doktorantów - nabór ...
Miejski program stypendialny dla studentów i doktorantów - nabór do 22 listopada Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów i doktorantów w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego.

Najczęściej czytane

Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi
Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi
Plantacja konopi innych niż włókniste została zlikwidowana przez policjantów zajmujących się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli 55 roślin o wysokości do 2,5 metra, 16 kilogramów suszących się roślin, nawozy oraz opryskiwacze rolnicze - wszystko to znajdowało się na torfowisku pod Lublinem.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41