Dziś są imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy

dodane: 17-03-2020 10:33   |   wyświetleń: 376

Szefowa sanepidu w Lublinie odwołana

Wojewoda Lubelski wydał komunikat w tej sprawie.
Szefowa sanepidu w Lublinie odwołana 

Szanowni Państwo,

 

informuję, że z uwagi na brak pewności co do zapewniania sprawnego i uporządkowanego działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie w sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie, Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka zwrócił się do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Pani Marii Korniszuk z prośbą o rozważenie skorzystania z uprawnienia art. 11 ust. 6 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, tj. możliwości odwołania w każdym czasie państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podzielając obawy Wojewody Lubelskiego wystąpił o zaopiniowanie przez Wojewodę odwołania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie z zajmowanego stanowiska. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Wojewody Lubelskiego, z dn. 16 marca 2020 r. Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny odwołał Panią Bożenę Kess ze stanowiska Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie.

W związku z powyższym, Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny powierzył obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie Panu Tomaszowi Lisowi, Kierownikowi Działu Nadzoru Sanitarnego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Powyższe powierzenie będzie obowiązywało od dnia 17 marca 2020 r. do czasu powołania nowego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego i jest podyktowane koniecznością zapewnienia niezakłóconego działania Stacji w obliczu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2.


Z wyrazami szacunku,

 

Agnieszka Strzępka

Rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego

Komentowane

Jack (2020-03-17 11:05) 23 20   |   zgłoś do usunięcia
A wojewoda mi rozważa swojej dymisji. Kłamał jak pies /nie obrażając psa/ w sprawie przypadku koronawirusa w Niedrzwicy dużej. Wybielał się oskarżając Bogu ducha winnych zarażonych.
Jfodidjjjc (2020-03-18 23:38) 15 19   |   zgłoś do usunięcia
Pewnie pani Irmina N. jakimś dziwnym cudem zrobi come back.... Została odwołana z Wojewódzkiej to wróci do Powiatowej.... Ehhh te PISdzielce robią co chcą... Oby ich kiedyś rozliczyli za to co robią i jak traktują ludzi... Smutne to jest
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi ...
Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi Miasto Lublin zwraca się do mieszkańców z prośbą o racjonalne gospodarowanie odpadami w czasie epidemii, mając na uwadze obecne zagrożenia, które stanowią poważne utrudnienie dla funkcjonowania większości firm i przedsiębiorstw, w tym branży odpadowej.
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR ...
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR Prezentujemy pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie w związku z wprowadzonym stanem epidemii. Podstawowe numery telefonów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zgromadzone są w jednym miejscu, by każdy mógł dogodnie znaleźć potrzebne informacje.
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i ...
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i -eporady W Urzędzie Miasta Lublin istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, który pomoże osobom Głuchym i niesłyszącym w dostępie do usług medycznych. Ta dodatkowa usługa została uruchomiona w odpowiedzi na zgłaszane problemy dotyczące znacznie utrudnionego dostępu osób Głuchych i niesłyszących do usług medycznych w ramach zalecanej obecnie formy e-porady.
Wspieramy zdalne nauczanie
Wspieramy zdalne nauczanie Sytuacja epidemiologiczna w Polsce ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Jedną z nich jest edukacja. Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił wesprzeć uczniów w regionie i przekazać im sprzęt umożliwiający zdalne nauczanie. Z pomocy skorzystają wykluczeni cyfrowo, czyli w tym przypadku najbardziej potrzebujący.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41