Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Lubelskie.pl
dodane: 09-10-2019 11:20   |   wyświetleń: 83

Spotkanie Marszałka Stawiarskiego z Ambasadorem Chorwacji

8 października 2019 roku, w Dzień Niepodległości Chorwacji, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski przyjął Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej JE Tomislava Vidoševića.
Spotkanie Marszałka Stawiarskiego z Ambasadorem Chorwacjifot. Lubelskie.pl 

Rozmowy dotyczyły możliwości nawiązania współpracy między Województwem Lubelskim i chorwackimi żupaniami (odpowiednik województwa). Pan ambasador zaznaczył, że rozwój gospodarczy Polski jest godny podziwu, a tym samym stwarza potencjał do nawiązywania i rozwijania kooperacji, zwłaszcza w zakresie ekonomii. Docenił także naszą otwartość na inwestycje zagraniczne i gotowość do wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Istotną kwestią we wzajemnych relacjach jest inicjatywa Trójmorza, skupiająca kraje Europy Środkowej, położone w trójkącie mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego. Nasze województwo zyska na poprawie połączeń drogowych z Chorwacją, gdy ukończony zostanie polski odcinek Via Carpatia – jej odgałęzienie wiedzie właśnie nad Adriatyk.

Ambasador podkreślił znaczenie Polski dla rozwoju turystyki w jego kraju – tylko w ubiegłym roku na wypoczynek w Chorwacji zdecydował się ponad milion Polaków. Współpraca nie musi ograniczać się jednak tylko do tej dziedziny. Podczas spotkania padły konkretne propozycje działań w zakresie wymiany przedsiębiorców, a także wspólnej organizacji wydarzeń kulturalnych, które pozwoliłyby zbliżyć do siebie mieszkańców naszego województwa i Chorwatów oraz przyczyniło się do rozwoju wzajemnych stosunków.

JE Tomislav Vidošević zaprosił marszałka do udziału w przyszłorocznym Forum Regionów w chorwackiej Slawonii, które byłoby okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów na poziomie międzyregionalnym. Zapewnił, że Chorwacja jest również otwarta na współpracę z partnerami zagranicznymi, takimi jak Polska, nie tylko w sektorze turystyki.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony
Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony Tegoroczny sezon funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego został wydłużony o miesiąc ? będzie trwał do 30 listopada.
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również ...
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również w Lublinie W piątek 18 października 2019 roku do floty Blinkee.city dołączyły również hulajnogi. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, dla których istotna jest mikromobilność oraz ekologiczne rozwiązania w transporcie.
King panował w Szczecinie
King panował w Szczecinie Po trzech wygranych na początku sezonu Energa Basket Ligi, Start Lublin w końcu trafił na mocniejszego od siebie.
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus W sobotę 12 października 2019 roku, podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie zostały wręczone kolejne nagrody Totus Tuus, tzw. katolickie noble. Wyróżnienia te przeznaczone są dla osób i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II oraz poprzez swoje działania realizują wezwanie Papieża do obrony godności człowieka.
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go ...
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go policjanci po służbie Niebezpieczną jazdę 46-letniego mieszkańca gminy Niemce zauważyli funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komisariatu IV oraz KWP w Lublinie, wracając do domu po służbie. Zatrzymali samochód, którym jechał. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila. Nierozważnemu kierowcy oprócz utraty prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kat. C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile. Mieszkaniec gm. Poniatowa nie tylko, nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41