Dziś są imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy

Rafał
dodane: 15-03-2020 17:55   |   wyświetleń: 857

Ponad pół tysiąca ludzi w województwie pod kwarantanną

Rośnie liczba osób z województwa lubelskiego, które poddano kwarantannie. W niedzielę poinformowano o jednym nowym przypadku wykrycia koronawirusa u mieszkańca naszego regionu.
Ponad pół tysiąca ludzi w województwie pod kwarantannąfot. pixabay 

W niedzielę po południu przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie podali dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

 

Na ten moment hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest 35 osób. Liczba osób poddanych kwarantannie przekroczyła już pół tysiąca - takich osób w województwie jest 503. Od rana nie zmieniła się suma przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi - wirusa wykryto u 16 osób, z czego jedna zmarła. To 66-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Lublinie.


W niedzielę rano poinformowano, że jest jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.


- Dotyczy osoby w przedziale wieku 25-35 lat, z powiatu tomaszowskiego, która wróciła z kraju z dużą transmisją koronawirusa - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

 

Według danych ze strony internetowej www.gov.pl, odnotowano już jeden przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie lubartowskim. Rzecznicy wojewody oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie nie odpowiedzieli jeszcze na nasze pytanie, które w niedzielę rano wysłaliśmy drogą mailową, z prośbą o więcej informacji dotyczących osoby chorej na COVID-19 z powiatu lubartowskiego.

 

Łącznie w Polsce wykryto 119 przypadków koronawirusa. Trzy osoby zarażone wirusem zmarły.

Komentowane

Księżniczka (2020-03-15 18:16) 22 21   |   zgłoś do usunięcia
A drugie pół tysiąca nie przyznaje się ze powinno być objętych kwarantanna
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi ...
Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi Miasto Lublin zwraca się do mieszkańców z prośbą o racjonalne gospodarowanie odpadami w czasie epidemii, mając na uwadze obecne zagrożenia, które stanowią poważne utrudnienie dla funkcjonowania większości firm i przedsiębiorstw, w tym branży odpadowej.
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR ...
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR Prezentujemy pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie w związku z wprowadzonym stanem epidemii. Podstawowe numery telefonów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zgromadzone są w jednym miejscu, by każdy mógł dogodnie znaleźć potrzebne informacje.
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i ...
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i -eporady W Urzędzie Miasta Lublin istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, który pomoże osobom Głuchym i niesłyszącym w dostępie do usług medycznych. Ta dodatkowa usługa została uruchomiona w odpowiedzi na zgłaszane problemy dotyczące znacznie utrudnionego dostępu osób Głuchych i niesłyszących do usług medycznych w ramach zalecanej obecnie formy e-porady.
Wspieramy zdalne nauczanie
Wspieramy zdalne nauczanie Sytuacja epidemiologiczna w Polsce ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Jedną z nich jest edukacja. Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił wesprzeć uczniów w regionie i przekazać im sprzęt umożliwiający zdalne nauczanie. Z pomocy skorzystają wykluczeni cyfrowo, czyli w tym przypadku najbardziej potrzebujący.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41