Dziś są imieniny: Lecha, Lutomira

Rafał
dodane: 08-11-2019 15:18   |   wyświetleń: 391

„Pomagamy jak umiemy” – robiąc zakupy w drogeriach Rossmann, wsparto 250 organizacji w całej Polsce.

Podczas trzeciego już finału akcji "Pomagamy jak umiemy" udało się zebrać aż 5 milionów złotych w postaci dostępnych w drogeriach Rossmann produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie lubelskim wsparcie uzyskało 15 organizacji na łączną kwotę ponad 220 tysięcy złotych.
„Pomagamy jak umiemy” – robiąc zakupy w drogeriach Rossmann, wsparto 250 organizacji w całej Polsce. 

Mechanizm akcji rozpoczynają zgłoszenia lokalnych instytucji przez pracowników Rossmanna, które ich zdaniem działają prężnie i niosą wiele dobra. Akcja jest już na tyle rozpoznawalna, że czasem sami przedstawiciele instytucji przychodzą, by zaprezentować swoje działania i osiągnięcia pracownikom. Co roku pomoc uzyskują domy dziecka, samotnych matek, hospicja, fundacje na rzecz chorych i seniorów, a także schroniska dla zwierząt.


W tym roku po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji stworzona została lista 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października br. członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać wybranym przez siebie instytucjom punkty za zrobione w drogerii zakupy.


Rekordowe 5 milionów złotych w postaci produktów, znajdujących się w drogeriach Rossmann trafi przed świętami Bożego Narodzenia do potrzebujących. Organizacje same wybierają, co im najbardziej potrzebne. Lista liczy ponad 1300 artykułów. Ze względu na zróżnicowane profile działalności organizacji, wybór produktów do ich dyspozycji jest bardzo szeroki.

Wykaz organizacji działających na terenie województwa lubelskiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:


Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy, Niedrzwica Duża, Załucze 59 - 10 208,68 zł

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Zrozumieć ich świat”, Międzyrzec Podlaski, ul. Leśna 2A - 14 757,36 zł

Chełmskie Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, Chełm, ul. Jedność 43 - 12 802,03 zł

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Lublin, ul. Lędzian 49 - 19 337,29 zł

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego, Chełm, ul. Lwowska 12/4 - 13 570,86 zł

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Tomaszów Lubelski, ul. Słowackiego 7b - 12 492,60 zł

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Spiczyn, Kijany 18B - 11 386,60 zł

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Lublin, ul. Jezuicka 4/9 - 13 265,14 zł

Dom Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny, Lublin, al. Racławickie 22 - 18 476,11 zł

Dom Dziecka, Zamość, ul. Wyszyńskiego 2a - 18 529,32 zł

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "21 dla Przyjaciół", Biała Podlaska, ul. Powstańców 22 - 16 043,60 zł

Hospicjum Dobrego Samarytanina, Lublin, ul. Bernardyńska 11A - 15 451,21 zł

Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum", Puławy, ul. Niemcewicza 2a - 15 407,09 zł

Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobietami w ciąży, Łabunie, ul. Osiedlowa 7 - 17 499,17 zł

Włodawskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum", Włodawa, ul. Piłsudskiego 24/215 - 12 273,54 zł


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 ...
Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 mln złotych Policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zlikwidowali pod Warszawą "dziuplę" samochodową. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli luksusowe samochody oraz części od zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln złotych.
LUK rozbił outsidera
LUK rozbił outsidera Siatkarze LUK Politechnika Lublin nie dali najmniejszych szans ostatniej w tabeli drużynie KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Gracze ze Spały przegrali w Lublinie do zera.
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ...
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sportach halowych ?Lubelskie2020?.
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach ...
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi Mieszkaniec Lublina został podstępnie okradziony. Policjanci poszukują złodziei, których ofiarą padł 79-latek. Nieznajomi zaczepili mężczyznę, pytając o drogę do Rzeszowa, a następnie zaproponowali mu zakup perfum w okazyjnej cenie. Kiedy starszy mężczyzna zaprosił ich do domu, ukradli mu ponad 3 tysięcy złotych.
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta ...
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin Już 27 lutego br. pod obrady Rady Miasta Lublin trafi projekt programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina, który określi zasady udzielania dotacji do budowy systemów służących do zatrzymywania wody deszczowej.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41