Dziś są imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
dodane: 25-08-2019 12:57   |   wyświetleń: 174

Oszukiwał i okradał seniorów

Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Oszukiwał i okradał seniorów 

Podając się za handlarza opałem pobierał zaliczki obiecując towar dobrej jakości, nie wywiązując się później z obietnic. Na domiar złego, podczas wizyt w domach seniorów, okradał ich z pieniędzy. Wkrótce za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem, który już aresztował go na 3 miesiące.

Za liczne kradzieże i oszustwa na terenie powiatu lubelskiego odpowie 53-latek z Wielkopolski. Mężczyzna wykorzystując ufność starszych osób, jeździł po gospodarstwach pod Lublinem namawiając na zakup węgla lub drewna na opał. Wzbudzając zaufanie seniorów, prosił o zaliczkę. 

Jak się później okazało, handlarz opałem okazał się oszustem, a ślad po nim zaginął. Starsi ludzie nie dość, że nie otrzymali zamówionego towaru, to stracili jeszcze zapłacone zaliczki.

W jednym przypadku mieszkanka podlubelskiej miejscowości straciła blisko 2,5 tys. zł. , inna -250. Z kolei tysiąc złotych straciła mieszkanka gm. Kozubszczyzna po tym, jak handlarz podczas złożonej w jej domu wizyty,  wykorzystał jej nieuwagę i ją okradł. W podobny sposób zachował się wobec mieszkanki gm. Konopnica, której skradł z kolei portfel z pieniędzmi. Straty pokrzywdzona wyceniła na 300 zł.

Postępowanie w tych sprawach prowadzili policjanci z KP w Bełżycach. Sprawca powyższych przestępstw cieszył się wolnością do minionego czwartku. Wtedy to policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali go na terenie naszego miasta.

Okazało się, że to dobrze znany policjantom mężczyzna. 53-latek wielokrotnie notowany był w policyjnych kartotekach, a za popełnione przestępstwa „siedział” już siedmiokrotnie. Policjanci zabezpieczyli od niego 1800 zł. na poczet przyszłych kar.

W piątek 53-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz kradzieży w warunkach recydywy. Tego samego dnia został przez sąd aresztowany. Może mu grozić kara nawet do 12 lat więzienia. 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji
Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji Po wielu latach starań polska Policja rozpoczyna realizację strategicznego i ważnego dla bezpieczeństwa Państwa projektu modernizacji policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA. Do tej chwili taki system działał w 4 miastach. TETRA ? trankingowy system cyfrowy użytkowany jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Szczecinie. Po podpisaniu umowy i wdrożeniu projektu system TETRA będzie działał w każdym mieście wojewódzkim. Ze względu na przeznaczenie i skalę system należy uważać za newralgiczny dla funkcjonowania Państwa.
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia”
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia” Przedstawiciele firm Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint przygotowali raport na temat potencjału inwestycyjnego Lublina dla branży usług i biznesu. Lublin zajął pierwsze miejsce w kategoriach ?Nieruchomości? i ?Potencjał zatrudnienia?.
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku W środę rano doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kobieta kierująca peugeotem nie zdążyła wyhamować i doprowadziła do kolizji z BMW.
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni ...
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest dialog o współczesnym rozumieniu pojęcia patriotyzm, afirmacja wolności, opowiadanie o miłości do miejsca i ludzi, którzy są naszym domem.
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie
 XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie Już dziś w Lublinie odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Jubileuszowego XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich. Wydarzenie potrwa do 20 września i odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz Centrum Spotkania Kultur. W Zjeździe weźmie udział około 900 historyków. Kongresowi towarzyszyć będzie Festiwal Historii bez Liku w dniach 18-21 września. Wydarzenia objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41