Dziś są imieniny: Lecha, Lutomira

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
dodane: 25-08-2019 12:57   |   wyświetleń: 303

Oszukiwał i okradał seniorów

Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Oszukiwał i okradał seniorów 

Podając się za handlarza opałem pobierał zaliczki obiecując towar dobrej jakości, nie wywiązując się później z obietnic. Na domiar złego, podczas wizyt w domach seniorów, okradał ich z pieniędzy. Wkrótce za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem, który już aresztował go na 3 miesiące.

Za liczne kradzieże i oszustwa na terenie powiatu lubelskiego odpowie 53-latek z Wielkopolski. Mężczyzna wykorzystując ufność starszych osób, jeździł po gospodarstwach pod Lublinem namawiając na zakup węgla lub drewna na opał. Wzbudzając zaufanie seniorów, prosił o zaliczkę. 

Jak się później okazało, handlarz opałem okazał się oszustem, a ślad po nim zaginął. Starsi ludzie nie dość, że nie otrzymali zamówionego towaru, to stracili jeszcze zapłacone zaliczki.

W jednym przypadku mieszkanka podlubelskiej miejscowości straciła blisko 2,5 tys. zł. , inna -250. Z kolei tysiąc złotych straciła mieszkanka gm. Kozubszczyzna po tym, jak handlarz podczas złożonej w jej domu wizyty,  wykorzystał jej nieuwagę i ją okradł. W podobny sposób zachował się wobec mieszkanki gm. Konopnica, której skradł z kolei portfel z pieniędzmi. Straty pokrzywdzona wyceniła na 300 zł.

Postępowanie w tych sprawach prowadzili policjanci z KP w Bełżycach. Sprawca powyższych przestępstw cieszył się wolnością do minionego czwartku. Wtedy to policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali go na terenie naszego miasta.

Okazało się, że to dobrze znany policjantom mężczyzna. 53-latek wielokrotnie notowany był w policyjnych kartotekach, a za popełnione przestępstwa „siedział” już siedmiokrotnie. Policjanci zabezpieczyli od niego 1800 zł. na poczet przyszłych kar.

W piątek 53-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz kradzieży w warunkach recydywy. Tego samego dnia został przez sąd aresztowany. Może mu grozić kara nawet do 12 lat więzienia. 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 ...
Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 mln złotych Policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zlikwidowali pod Warszawą "dziuplę" samochodową. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli luksusowe samochody oraz części od zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln złotych.
LUK rozbił outsidera
LUK rozbił outsidera Siatkarze LUK Politechnika Lublin nie dali najmniejszych szans ostatniej w tabeli drużynie KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Gracze ze Spały przegrali w Lublinie do zera.
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ...
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sportach halowych ?Lubelskie2020?.
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach ...
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi Mieszkaniec Lublina został podstępnie okradziony. Policjanci poszukują złodziei, których ofiarą padł 79-latek. Nieznajomi zaczepili mężczyznę, pytając o drogę do Rzeszowa, a następnie zaproponowali mu zakup perfum w okazyjnej cenie. Kiedy starszy mężczyzna zaprosił ich do domu, ukradli mu ponad 3 tysięcy złotych.
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta ...
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin Już 27 lutego br. pod obrady Rady Miasta Lublin trafi projekt programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina, który określi zasady udzielania dotacji do budowy systemów służących do zatrzymywania wody deszczowej.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41