Dziś są imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Rafał
dodane: 27-01-2020 18:31   |   wyświetleń: 239

Nielegalny wyłącznik tachografu wykryty po raz trzeci u bułgarskiego przewoźnika

Inspektorzy transportu drogowego z Lublina wykryli kolejne dwa przypadki montażu niedozwolonych wyłączników tachografów. W obu przypadkach nie były to pierwsze takie wykroczenia skontrolowanych przewoźników.
Nielegalny wyłącznik tachografu wykryty po raz trzeci u bułgarskiego przewoźnika fot. WITD Lublin 

W czwartek 23 stycznia br. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali dwóch przewoźników, u których ujawnili niedozwolone wyłączniki tachografów.


Pierwszym przypadkiem był bułgarski przewoźnik, który załadowany był świeżymi owocami. Kontrola wykazała wcześniej wspomniany nielegalny sprzęt. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to już trzecia kontrola pojazdu należącego do tego samego przewoźnika, podczas której inspektorzy z Lublina stwierdzili montaż niedozwolonego rządzenia. W konsekwencji pojazd został skierowany do serwisu, w cel wymiany tachografu. Od przewoźnika pobrano również kaucję w wysokości  12 tysięcy złotych na poczet grożących kar pieniężnych.


Tego samego dnia inspektorzy skontrolowali również pojazd białoruskiego przewoźnika, który transportował mrożone frytki z Polski do Rosji. Ta kontrola również wykazała niedozwoloną instalację. W tym wypadku był to drugi wyłącznik stwierdzony u tego samego przewoźnika. Kara była analogiczna do pierwszego przypadku.  

 

 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Koniec sagi z Krzysztofem Ropskim
Koniec sagi z Krzysztofem Ropskim Krzysztof Ropski jednak przejdzie z Siarki Tarnobrzeg do Motoru Lublin. Kluby dogadały się już ze sobą co do kwoty odstępnego.
Łabuda przenosi się do Francji
Łabuda przenosi się do Francji Kluczowa zawodniczka MKS Perły Lublin, Aneta Łabuda, zdecydowała się na odejście po zakończeniu sezonu z dotychczasowego zespołu. 25-latka zamierza kontynuować swoją karierę w ESBF Besancon.
LUK stanął na wysokości zadania
LUK stanął na wysokości zadania Siatkarze LUK Politechnika Lubelska znakomicie zaprezentowali się w starciu z silnym Mickiewiczem Kluczbork i pewnie zwyciężyli na wyjeździe 3:0. MVP spotkania uznano Bartosza Zrajkowskiego.
O krok od awansu
O krok od awansu Na etapie 1/8 Pucharu Polski zakończyła się przygoda futsalistów AZS UMCS Lublin. Podopieczni Konrada Tarkowskiego odpadli po dogrywce z NEXX Goczałkowice Zdrój.
Tymczasowy areszt za zabójstwo
Tymczasowy areszt za zabójstwo Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 27-letniem mieszkańcowi Lublina. Podczas libacji alkoholowej zaatakował znajomego, którego dotkliwie pobił powodując obrażenia ciała skutkujące jego śmiercią. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41