Dziś są imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego

Rafał
dodane: 27-01-2020 18:31   |   wyświetleń: 282

Nielegalny wyłącznik tachografu wykryty po raz trzeci u bułgarskiego przewoźnika

Inspektorzy transportu drogowego z Lublina wykryli kolejne dwa przypadki montażu niedozwolonych wyłączników tachografów. W obu przypadkach nie były to pierwsze takie wykroczenia skontrolowanych przewoźników.
Nielegalny wyłącznik tachografu wykryty po raz trzeci u bułgarskiego przewoźnika fot. WITD Lublin 

W czwartek 23 stycznia br. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali dwóch przewoźników, u których ujawnili niedozwolone wyłączniki tachografów.


Pierwszym przypadkiem był bułgarski przewoźnik, który załadowany był świeżymi owocami. Kontrola wykazała wcześniej wspomniany nielegalny sprzęt. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to już trzecia kontrola pojazdu należącego do tego samego przewoźnika, podczas której inspektorzy z Lublina stwierdzili montaż niedozwolonego rządzenia. W konsekwencji pojazd został skierowany do serwisu, w cel wymiany tachografu. Od przewoźnika pobrano również kaucję w wysokości  12 tysięcy złotych na poczet grożących kar pieniężnych.


Tego samego dnia inspektorzy skontrolowali również pojazd białoruskiego przewoźnika, który transportował mrożone frytki z Polski do Rosji. Ta kontrola również wykazała niedozwoloną instalację. W tym wypadku był to drugi wyłącznik stwierdzony u tego samego przewoźnika. Kara była analogiczna do pierwszego przypadku.  

 

 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi ...
Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi Miasto Lublin zwraca się do mieszkańców z prośbą o racjonalne gospodarowanie odpadami w czasie epidemii, mając na uwadze obecne zagrożenia, które stanowią poważne utrudnienie dla funkcjonowania większości firm i przedsiębiorstw, w tym branży odpadowej.
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR ...
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR Prezentujemy pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie w związku z wprowadzonym stanem epidemii. Podstawowe numery telefonów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zgromadzone są w jednym miejscu, by każdy mógł dogodnie znaleźć potrzebne informacje.
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i ...
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i -eporady W Urzędzie Miasta Lublin istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, który pomoże osobom Głuchym i niesłyszącym w dostępie do usług medycznych. Ta dodatkowa usługa została uruchomiona w odpowiedzi na zgłaszane problemy dotyczące znacznie utrudnionego dostępu osób Głuchych i niesłyszących do usług medycznych w ramach zalecanej obecnie formy e-porady.
Wspieramy zdalne nauczanie
Wspieramy zdalne nauczanie Sytuacja epidemiologiczna w Polsce ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Jedną z nich jest edukacja. Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił wesprzeć uczniów w regionie i przekazać im sprzęt umożliwiający zdalne nauczanie. Z pomocy skorzystają wykluczeni cyfrowo, czyli w tym przypadku najbardziej potrzebujący.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41