Dziś są imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

dodane: 27-05-2019 08:37   |   wyświetleń: 1101

Mł. asp. Mariusz Sadło jest dzielnicowym zawsze na służbie

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tak też rozumie swoją służbę mł. asp. Mariusz Sadło - dzielnicowy z VII Komisariatu Policji, który w ciągu 5 dni zatrzymał 3 osoby poszukiwane. W tym dwukrotnie będąc w czasie wolnym od służby.
Mł. asp. Mariusz Sadło jest dzielnicowym zawsze na służbiefot. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie 

Mł. asp. Mariusz Sadło jest dzielnicowym VII Komisariatu Policji w Lublinie. Policyjny mundur nosi już od ponad 10 lat. Swoją postawą, pokazuje, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tylko w ciągu ostatnich 5 dni zatrzymał trzy osoby poszukiwane, w tym dwukrotnie będąc w czasie wolnym od służby.

Najpierw w minioną środę będąc po służbie wspólnie z policjantem z KWP w Lublinie przechodząc ul. Romera w okolicy jednego z pobliskich sklepów zauważyli mężczyznę, który wydał im się znajomy. Szybko skojarzyli, że jest to najprawdopodobniej 53-latek bez stałego miejsca zameldowania, którego policjanci podejrzewali o dokonanie rozboju na mieszkańcu miasta. Mężczyzna w marcu b.r. wtargnął do jednego z domków na ogródkach działkowych, pobił właściciela i ukradł mu sprzęt elektroniczny i dokumenty. 53-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

Następnie w piątek około godz. 18:45, również będąc w czasie wolnym od służby w pobliżu Bramy Krakowskiej na Starym Mieście w Lublinie zauważył poszukiwaną 33-latkę. Natychmiast zatrzymał kobietę i powiadomił o tym fakcie dyżurnego, który na miejsce przysłał umundurowany patrol. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mieszkanka Lublina poszukiwana jest na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za grzywnę. 33-latka trafiła do policyjnego aresztu i wkrótce zostanie doprowadzona do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Z kolei dzisiaj około godz. 9:00 podczas obchodu swojego rejonu dzielnicowy zauważył kolejnego poszukiwanego mężczyznę, który wchodził do jednego ze sklepów na ul. Orkana w Lublinie. Mężczyzna na widok umundurowanego policjanta zaczął uciekać. Dzielnicowy ruszył za nim i po pościgu zatrzymał uciekiniera. O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego, który na miejsce wysłał do pomocy kryminalnych z „siódemki”. Zatrzymanym okazał się 35-letni mieszkaniec Lublina, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za znieważenie policjanta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jutro zgodnie z poleceniem sądu zatrzymany trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Komentowane

IKS (2019-08-25 13:18) 54 55   |   zgłoś do usunięcia
Brawo.Oby więcej takich policjantów.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Porządek obrad najbliższej sesji Rady Miasta Lublin
Porządek obrad najbliższej sesji Rady Miasta Lublin Już 30 stycznia 2020 roku odbędzie się XIII sesja Rady Miasta Lublin. Obrady odbywać się będą w sali im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski (Ratusz, Plac Króla Władysława Łokietka 1), od godziny 9:00.
Nielegalny wyłącznik tachografu wykryty po raz trzeci u bułgarskiego ...
Nielegalny wyłącznik tachografu wykryty po raz trzeci u bułgarskiego przewoźnika Inspektorzy transportu drogowego z Lublina wykryli kolejne dwa przypadki montażu niedozwolonych wyłączników tachografów. W obu przypadkach nie były to pierwsze takie wykroczenia skontrolowanych przewoźników.
University of Felicity – ostatnie dni, by zostać naukowcem
University of Felicity – ostatnie dni, by zostać naukowcem To już ostatnie dni wydarzenia University of Felicity. Najmłodsi ciągle mogą poczuć się prawdziwymi naukowcami, odwiedzając stoisko, znajdujące się w pobliżu sklepu Media Markt, w Centrum Handlowym Felicity.
Zabrali pijanemu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę
Zabrali pijanemu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę Wzorową postawą wykazali się świadkowie, którzy widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy na jednym z osiedli na lubelskim Czechowie zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Policjanci ustalili, że 18-latek z Lublina miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali pijanemu kierowcy prawo jazdy.
Zadzwonił do żony i powiedział, że chce odebrać sobie ...
Zadzwonił do żony i powiedział, że chce odebrać sobie życie Wczoraj trwała akcja poszukiwawcza za zaginionym 45-letnim mieszkańcem Lublina. Zaniepokojona żona zgłosiła jego zaginięcie. Mężczyzna poinformował ją telefonicznie o zamiarze popełnienia samobójstwa. Natychmiast poszukiwaniem zaginionego zajęli się policjanci.

Najczęściej czytane

Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Policjanci z komisariatu w Niemcach poszukują 39-letniej Elżbiety Kozłowskiej. Kobieta wczoraj wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej prosimy kierować do dyżurnego komisariatu pod nr tel. (81) 536 17 97, adres: Niemce ul. Różana 18 lub na numer alarmowym 112.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41