Dziś są imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

dodane: 27-05-2019 08:37   |   wyświetleń: 629

Mł. asp. Mariusz Sadło jest dzielnicowym zawsze na służbie

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tak też rozumie swoją służbę mł. asp. Mariusz Sadło - dzielnicowy z VII Komisariatu Policji, który w ciągu 5 dni zatrzymał 3 osoby poszukiwane. W tym dwukrotnie będąc w czasie wolnym od służby.
Mł. asp. Mariusz Sadło jest dzielnicowym zawsze na służbiefot. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie 

Mł. asp. Mariusz Sadło jest dzielnicowym VII Komisariatu Policji w Lublinie. Policyjny mundur nosi już od ponad 10 lat. Swoją postawą, pokazuje, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tylko w ciągu ostatnich 5 dni zatrzymał trzy osoby poszukiwane, w tym dwukrotnie będąc w czasie wolnym od służby.

Najpierw w minioną środę będąc po służbie wspólnie z policjantem z KWP w Lublinie przechodząc ul. Romera w okolicy jednego z pobliskich sklepów zauważyli mężczyznę, który wydał im się znajomy. Szybko skojarzyli, że jest to najprawdopodobniej 53-latek bez stałego miejsca zameldowania, którego policjanci podejrzewali o dokonanie rozboju na mieszkańcu miasta. Mężczyzna w marcu b.r. wtargnął do jednego z domków na ogródkach działkowych, pobił właściciela i ukradł mu sprzęt elektroniczny i dokumenty. 53-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

Następnie w piątek około godz. 18:45, również będąc w czasie wolnym od służby w pobliżu Bramy Krakowskiej na Starym Mieście w Lublinie zauważył poszukiwaną 33-latkę. Natychmiast zatrzymał kobietę i powiadomił o tym fakcie dyżurnego, który na miejsce przysłał umundurowany patrol. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mieszkanka Lublina poszukiwana jest na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za grzywnę. 33-latka trafiła do policyjnego aresztu i wkrótce zostanie doprowadzona do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Z kolei dzisiaj około godz. 9:00 podczas obchodu swojego rejonu dzielnicowy zauważył kolejnego poszukiwanego mężczyznę, który wchodził do jednego ze sklepów na ul. Orkana w Lublinie. Mężczyzna na widok umundurowanego policjanta zaczął uciekać. Dzielnicowy ruszył za nim i po pościgu zatrzymał uciekiniera. O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego, który na miejsce wysłał do pomocy kryminalnych z „siódemki”. Zatrzymanym okazał się 35-letni mieszkaniec Lublina, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za znieważenie policjanta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jutro zgodnie z poleceniem sądu zatrzymany trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Komentowane

IKS (2019-08-25 13:18) 37 39   |   zgłoś do usunięcia
Brawo.Oby więcej takich policjantów.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Mistrzostwa nie dla Lublina
Mistrzostwa nie dla Lublina Jerozolima zorganizuje Mistrzostwa Europy do lat 18 w Lekkiej Atletyce w 2022 roku. Do samego końca w grze pozostawała także kandydatura Lublina.
Udana pogoń juniorów
Udana pogoń juniorów Piłkarze Motoru w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 zremisowali na wyjeździe z ekipą MKS-u DAP Dębica. Po zmianie stron lublinianie odrobili trzybramkową stratę z pierwszej połowy.
Miał ponad kilogram niebezpiecznych substancji psychotropowych w głośniku. Narkotyki ...
Miał ponad kilogram niebezpiecznych substancji psychotropowych w głośniku. Narkotyki wytropił pies Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie zabezpieczyli ponad kilogram niebezpiecznych substancji psychotropowych o nazwie 3CMC. Narkotyki znajdowały się kolumnie głośnikowej - odnalazł je pies służbowy. Mężczyźnie, który posiadał znaczną ilość nielegalnej substancji, grozi nawet kara do 10 lat więzienia.
Kolejne wielomilionowe inwestycje w szkołach
Kolejne wielomilionowe inwestycje w szkołach Miasto przygotowuje się do rozbudowy kolejnych dwóch szkół: Zespołu Szkół nr 12 na Sławinie i Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie. Inwestycje zostały uwzględnione w projekcie budżetu miasta na 2020 rok. Trwają intensywne prace przy budowie szkoły przy ul. Berylowej dla 600 uczniów i 200 przedszkolaków.
Miejski program stypendialny dla studentów i doktorantów - nabór ...
Miejski program stypendialny dla studentów i doktorantów - nabór do 22 listopada Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów i doktorantów w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego.

Najczęściej czytane

Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi
Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi
Plantacja konopi innych niż włókniste została zlikwidowana przez policjantów zajmujących się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli 55 roślin o wysokości do 2,5 metra, 16 kilogramów suszących się roślin, nawozy oraz opryskiwacze rolnicze - wszystko to znajdowało się na torfowisku pod Lublinem.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41