Dziś są imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

dodane: 27-05-2019 08:37   |   wyświetleń: 458

Mł. asp. Mariusz Sadło jest dzielnicowym zawsze na służbie

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tak też rozumie swoją służbę mł. asp. Mariusz Sadło - dzielnicowy z VII Komisariatu Policji, który w ciągu 5 dni zatrzymał 3 osoby poszukiwane. W tym dwukrotnie będąc w czasie wolnym od służby.
Mł. asp. Mariusz Sadło jest dzielnicowym zawsze na służbiefot. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie 

Mł. asp. Mariusz Sadło jest dzielnicowym VII Komisariatu Policji w Lublinie. Policyjny mundur nosi już od ponad 10 lat. Swoją postawą, pokazuje, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tylko w ciągu ostatnich 5 dni zatrzymał trzy osoby poszukiwane, w tym dwukrotnie będąc w czasie wolnym od służby.

Najpierw w minioną środę będąc po służbie wspólnie z policjantem z KWP w Lublinie przechodząc ul. Romera w okolicy jednego z pobliskich sklepów zauważyli mężczyznę, który wydał im się znajomy. Szybko skojarzyli, że jest to najprawdopodobniej 53-latek bez stałego miejsca zameldowania, którego policjanci podejrzewali o dokonanie rozboju na mieszkańcu miasta. Mężczyzna w marcu b.r. wtargnął do jednego z domków na ogródkach działkowych, pobił właściciela i ukradł mu sprzęt elektroniczny i dokumenty. 53-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

Następnie w piątek około godz. 18:45, również będąc w czasie wolnym od służby w pobliżu Bramy Krakowskiej na Starym Mieście w Lublinie zauważył poszukiwaną 33-latkę. Natychmiast zatrzymał kobietę i powiadomił o tym fakcie dyżurnego, który na miejsce przysłał umundurowany patrol. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mieszkanka Lublina poszukiwana jest na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za grzywnę. 33-latka trafiła do policyjnego aresztu i wkrótce zostanie doprowadzona do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Z kolei dzisiaj około godz. 9:00 podczas obchodu swojego rejonu dzielnicowy zauważył kolejnego poszukiwanego mężczyznę, który wchodził do jednego ze sklepów na ul. Orkana w Lublinie. Mężczyzna na widok umundurowanego policjanta zaczął uciekać. Dzielnicowy ruszył za nim i po pościgu zatrzymał uciekiniera. O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego, który na miejsce wysłał do pomocy kryminalnych z „siódemki”. Zatrzymanym okazał się 35-letni mieszkaniec Lublina, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za znieważenie policjanta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jutro zgodnie z poleceniem sądu zatrzymany trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Komentowane

IKS (2019-08-25 13:18) 16 14   |   zgłoś do usunięcia
Brawo.Oby więcej takich policjantów.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji
Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji Po wielu latach starań polska Policja rozpoczyna realizację strategicznego i ważnego dla bezpieczeństwa Państwa projektu modernizacji policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA. Do tej chwili taki system działał w 4 miastach. TETRA ? trankingowy system cyfrowy użytkowany jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Szczecinie. Po podpisaniu umowy i wdrożeniu projektu system TETRA będzie działał w każdym mieście wojewódzkim. Ze względu na przeznaczenie i skalę system należy uważać za newralgiczny dla funkcjonowania Państwa.
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia”
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia” Przedstawiciele firm Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint przygotowali raport na temat potencjału inwestycyjnego Lublina dla branży usług i biznesu. Lublin zajął pierwsze miejsce w kategoriach ?Nieruchomości? i ?Potencjał zatrudnienia?.
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku W środę rano doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kobieta kierująca peugeotem nie zdążyła wyhamować i doprowadziła do kolizji z BMW.
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni ...
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest dialog o współczesnym rozumieniu pojęcia patriotyzm, afirmacja wolności, opowiadanie o miłości do miejsca i ludzi, którzy są naszym domem.
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie
 XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie Już dziś w Lublinie odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Jubileuszowego XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich. Wydarzenie potrwa do 20 września i odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz Centrum Spotkania Kultur. W Zjeździe weźmie udział około 900 historyków. Kongresowi towarzyszyć będzie Festiwal Historii bez Liku w dniach 18-21 września. Wydarzenia objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41