Dziś są imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Rafał
dodane: 06-12-2019 16:34   |   wyświetleń: 292

Lublin miastem z najwyższym wzrostem liczby startupów

Według raportu "The Polish Tech Scene. 5 years" Fundacji Startup Poland Lublin znalazł się na 4. miejscu wśród największych ekosystemów startupowych w kraju. Pozwoliło to na utrzymanie wysokiej pozycji z poprzedniego roku.
Lublin miastem z najwyższym wzrostem liczby startupów fot. lublin.eu 

Fundacja Startup Poland od 5 lat przygotowuje raport, w którym kompleksowo opisuje sytuację na rynku innowacyjnych, młodych firm w Polsce.  Lublin utrzymał pozycję z poprzedniego roku i ulokował się wśród 5 głównych ośrodków, w których rozwija się łącznie 65% polskich startupów. W badaniu wzięło udział 1235 respondentów, czyli 12% więcej niż w poprzednim roku.Lublin pojawił się na wysokich pozycjach w podkategoriach raportu:

   

1. miejsce wśród regionów o najwyższej postrzeganej możliwości uzyskania finansowania – aż 60% respondentów odpowiedziało, że w roku 2019 łatwiej było pozyskać inwestora w porównaniu do roku poprzedniego,

   

2. miejsce ex aequo z Krakowem jako miasto z najwyższym wzrostem liczby startupów na poziomie 20%,

   

3. miejsce pod względem koncentracji startupów względem liczby mieszkańców (z wynikiem 1 startup / ok. 5300 mieszkańców).Autorzy raportu szacują, że aktualnie w Polsce działa od 4300 do 4700 startupów. Aż 60% z nich zajmuje się rozwiązaniami z branży IT/ICT. Badane firmy są w większości zarejestrowane jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a prowadzą je osoby do 30 do 39 lat z wykształceniem wyższym.  

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Motor z nowym skrzydłowym
Motor z nowym skrzydłowym Władze Motoru ogłosiły dziś swój czwarty transfer w przerwie zimowej. Do klubu dołączy Filip Wójcik ze Stali Stalowa Wola.
Trzynasta wygrana Startu
Trzynasta wygrana Startu Podopieczni Davida Dedka spisują się w tym sezonie bardzo dobrze, plasując się na trzecim miejscu w tabeli Energa Basket Ligi. Lublinianie w ostatniej kolejce wygrali w Dąbrowie Górniczej.
Akademia Mentora, czyli program dedykowany start-upom, które chcą się ...
Akademia Mentora, czyli program dedykowany start-upom, które chcą się rozwijać Lubelski Klub Biznesu wraz z Miastem Lublin rozpoczynają działalność Akademii Mentora. Jest to program dedykowany start-upom, które chcą rozwijać swój pomysł na biznes. Przedsięwzięcie jest tym bardziej atrakcyjne, gdyż brać mogą w nim udział firmy z różnych branż, a same uczestnictwo jest bezpłatne.
Automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez policję
Automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez policję Lubelscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Jak informuje lubelska policja, sprzęt znajdował się w trzech lokalach na terenie miasta.
Poszukiwany podawał się za swojego brata bliźniaka
Poszukiwany podawał się za swojego brata bliźniaka Posługując się dowodem osobistym swojego brata bliźniaka podczas legitymowania 45-letni mieszkaniec Lublina chciał uniknąć zatrzymania. Mężczyzna poszukiwany był do obycia kary prawie roku pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Policjanci z komisariatu w Niemcach poszukują 39-letniej Elżbiety Kozłowskiej. Kobieta wczoraj wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej prosimy kierować do dyżurnego komisariatu pod nr tel. (81) 536 17 97, adres: Niemce ul. Różana 18 lub na numer alarmowym 112.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41