Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Rafał
dodane: 18-09-2019 20:19   |   wyświetleń: 100

Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia”

Przedstawiciele firm Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint przygotowali raport na temat potencjału inwestycyjnego Lublina dla branży usług i biznesu. Lublin zajął pierwsze miejsce w kategoriach ?Nieruchomości? i ?Potencjał zatrudnienia?.
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia”fot. lublin.eu 

- Jednym z ważniejszych czynników decydujących o wyborze lokalizacji inwestycji z branży nowoczesnych usług dla biznesu jest wysoka jakość życia w Lublinie, która została potwierdzona w wielu raportach branżowych. Raport firmy Antal jest kolejnym dowodem na to, że udało nam się w Lublinie skutecznie zrealizować cele postawione w Strategii Rozwoju na lata 2013-2020. Potencjał inwestycyjny miasta rośnie z roku na rok. Lublin uzyskał bardzo wysokie miejsce w raporcie o stanie miast BEAS, pomimo trwającej jeszcze modernizacji dostępności komunikacyjnej. A to jest jeden z głównych czynników przyciągających inwestorów do Lublina. Jestem pewien, że jak tylko udrożnione zostaną połączenia drogowe na trasach północ (Warszawa) oraz południe (Rzeszów), a dostępność komunikacyjna miasta jeszcze bardziej się zwiększy, nasze miasto będzie liderem w większości kategorii tego prestiżowego rankingu – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


Jak informuje Miasto Lublin, podstawą do sporządzenia raportów „BEAS” była analiza subiektywnej oceny biznesowej inwestorów z branży usług dla biznesu. Ankietowani przedsiębiorcy z wybranych polskich miast – Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Trójmiasta, Szczecina, a także Lublina. Respondentami w badaniu byli decydenci w firmach prowadzących działalność w Polsce, czyli prezesi, członkowie zarządów oraz dyrektorzy departamentów. Dodatkowo raport został wzbogacony o twarde dane z rynku (koszty życia, stawki nieruchomości biurowych, wynagrodzenia oferowane przez pracodawców).

 

- Podjęliśmy ciężką pracę, by uczynić miasto przyjaznym dla biznesu, otwartym na nowych inwestorów, wspierającym przedsiębiorczość i we współpracy z uczelniami zapewniającym stały dopływ pracowników wykwalifikowanych zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy. Dzięki temu dziś Lublin jest jednogłośnie wskazywany jako jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce – komentuje Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin.


Raport jasno wskazuje, że Lublin jest miastem o wysokiej jakości życia. Na szczególne wyróżnienie w naszym mieście zasługuje bezpieczeństwo, oferta edukacyjna i kulturalna, a także lokalny system opieki zdrowotnej. Lublin przoduje również w zestawieniu miast, jako miejsce, w którym koszty utrzymania należą do najniższych.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony
Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony Tegoroczny sezon funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego został wydłużony o miesiąc ? będzie trwał do 30 listopada.
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również ...
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również w Lublinie W piątek 18 października 2019 roku do floty Blinkee.city dołączyły również hulajnogi. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, dla których istotna jest mikromobilność oraz ekologiczne rozwiązania w transporcie.
King panował w Szczecinie
King panował w Szczecinie Po trzech wygranych na początku sezonu Energa Basket Ligi, Start Lublin w końcu trafił na mocniejszego od siebie.
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus W sobotę 12 października 2019 roku, podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie zostały wręczone kolejne nagrody Totus Tuus, tzw. katolickie noble. Wyróżnienia te przeznaczone są dla osób i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II oraz poprzez swoje działania realizują wezwanie Papieża do obrony godności człowieka.
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go ...
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go policjanci po służbie Niebezpieczną jazdę 46-letniego mieszkańca gminy Niemce zauważyli funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komisariatu IV oraz KWP w Lublinie, wracając do domu po służbie. Zatrzymali samochód, którym jechał. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila. Nierozważnemu kierowcy oprócz utraty prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kat. C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile. Mieszkaniec gm. Poniatowa nie tylko, nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41