Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Lubelskie.pl
dodane: dziś / 09:47   |   wyświetleń: 193

Lubelski sukces na Dożynkach Prezydenckich w Spale

Rękodzieło mistrzyń z województwa lubelskiego zdobyło drugą nagrodę prezydenta RP za najpiękniejszy wieniec tradycyjny na Dożynkach Prezydenckich w Spale.
Lubelski sukces na Dożynkach Prezydenckich w Spalefot. Lubelskie.pl 

Wykonały go panie z KGW Zagrody Razem, którym składamy serdeczne gratulacje! Dożynkowe sukcesy w miniony weekend (14-15 września) w Spale odnotowaliśmy też na polu promocji, prezentując pyszną kuchnię oraz folklor gminy Żyrzyn w powiecie puławskim. To właśnie stąd pochodzą twórczynie jednego z najpiękniejszych wieńców dożynkowych w Polsce, które wcześniej wywalczyły pierwsze miejsce w konkursie wieńcowym podczas Dożynek Wojewódzkich w Radawcu.

Prezentacja przepięknego wieńca dożynkowego była przysłowiową wisienką na torcie, czyli zwieńczeniem wyjazdowej promocji regionu w Spale, którą zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Samorząd Województwa reprezentowali tutaj: radny Ryszard Szczygieł, dyrektor Kancelarii Sejmiku Janusz Wawerski oraz dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL Ewa Szałachwiej wraz z pracownikami. Na sukces złożyła się też praca i zaangażowanie wszystkich naszych partnerów. Na Dożynkach Prezydenckich byli z nami, promowali dziedzictwo i współczesny potencjał lubelskiej wsi oraz tworzyli wspaniały klimat: KGW Zagrody Razem, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Puławach – wicestarosta Leszek Gorgol i członek Zarządu Powiatu Ireneusz Rzepkowski, a także Urzędu Gminy Żyrzyn – wójt Andrzej Bujek, jego zastępca Marcin Sulej i przewodnicząca Rady Gminy Teresa Gruda.

Z całego serca dziękuję wszystkim współtwórcom naszego sukcesu w Spale, a szczególnie paniom z KGW Zagrody Razem i Zespołowi „Powiśle”, dzięki którym promocja lubelskiego rolnictwa, tutejszych obszarów wiejskich i całego województwa zyskała tak barwną i zapadającą w pamięć oprawę – mówi Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa. – Cieszę się, że mogłem być świadkiem tego sukcesu, że mogłem osobiście poznać utalentowane twórczynie ludowe, umuzykalnionych artystów i wszystkie osoby, dzięki którym atmosfera na lubelskim stoisku była naprawdę wyjątkowa.

Dlaczego nie mogło nas zabraknąć w Spale? Ponieważ miejscowość ta pełni o tej porze roku funkcję rolniczej stolicy Polski, a rolnictwo to przecież lubelska specjalność! Tą wiedzą dzieliliśmy się z każdym, kto odwiedził nasze stoisko. Czy to z mieszkańcami Spały, turystami czy też z odwiedzającymi naszą ekspozycję generałami, a także z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim czy wreszcie z parą prezydencką.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

Więcej zdjęć z Dożynek Prezydenckich w Spale zamieszczamy na profilu Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich na Facebooku.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony
Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony Tegoroczny sezon funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego został wydłużony o miesiąc ? będzie trwał do 30 listopada.
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również ...
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również w Lublinie W piątek 18 października 2019 roku do floty Blinkee.city dołączyły również hulajnogi. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, dla których istotna jest mikromobilność oraz ekologiczne rozwiązania w transporcie.
King panował w Szczecinie
King panował w Szczecinie Po trzech wygranych na początku sezonu Energa Basket Ligi, Start Lublin w końcu trafił na mocniejszego od siebie.
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus W sobotę 12 października 2019 roku, podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie zostały wręczone kolejne nagrody Totus Tuus, tzw. katolickie noble. Wyróżnienia te przeznaczone są dla osób i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II oraz poprzez swoje działania realizują wezwanie Papieża do obrony godności człowieka.
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go ...
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go policjanci po służbie Niebezpieczną jazdę 46-letniego mieszkańca gminy Niemce zauważyli funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komisariatu IV oraz KWP w Lublinie, wracając do domu po służbie. Zatrzymali samochód, którym jechał. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila. Nierozważnemu kierowcy oprócz utraty prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kat. C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile. Mieszkaniec gm. Poniatowa nie tylko, nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41