Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Lubelskie.pl
dodane: 09-10-2019 11:12   |   wyświetleń: 54

Konferencja EKO LUBELSKIE 2030

?Polityka ekologiczna jako instrument rozwoju EKO LUBELSKIE 2030?. To tytuł konferencji jaka odbyła się 7 października w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
Konferencja EKO LUBELSKIE 2030fot. Lubelskie.pl 

Jej celem jest m.in. dyskusja nad rolą i miejscem polityki ekologicznej w rozwoju województwa lubelskiego, polityki leśnej i łowieckiej, ochrony różnorodności biologicznej oraz edukacji ekologicznej. W wydarzeniu wziął udział m.in. Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. W spotkaniu z mediami, które poprzedziło konferencję uczestniczyli także marszałek województwa Jarosław Stawiarski, przewodniczący sejmiku Michał Mulawa oraz radny sejmiku Leszek Kowalczyk.

Celem konferencji jest dyskusja nad rola i miejscem polityki ekologicznej w rozwoju województwa lubelskiego, polityki łączącej obszary polityki leśnej i łowieckiej, ochrony różnorodności biologicznej i krajobrazu, gospodarki odpadami, ekoinnowacji oraz edukacji ekologicznej Konferencja będzie okazją do zaprezentowanie przyjętej przez Rade Ministrów we wrześniu br. Polityki ekologicznej państwa 2030, a także przeprowadzenia konsultacji dotyczących roli polityki ekologicznej w aktualizowanej strategii rozwoju województwa lubelskiego do 2030r Województwo lubelskie posiada nieprzeciętne w skali kraju dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i krajobrazowe. Na jego terenie znajdują się dwa parki narodowe Roztoczański i Poleski, dwa transgraniczne rezerwaty biosfery UNESCO .Polesie Zachodnie” i ,Roztocze” oraz liczne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Istotnym elementem polityki ekologicznej jest współdziałanie podmiotów realizujących zadania z zakresu polityki leśnej z Polskim Związkiem Łowieckim odpowiadającym za politykę łowiecka.

Ankieta

W trakcie konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wypełnienia ankiety dotyczącej mocnych i słabych stron polityki ekologicznej regionu, również w kontekście aktualizowanej Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego w ankiecie będzie można odnieść się do obszaru polityki ekologicznej, a w szczególności polityki leśnej, łowieckiej, ochrony krajobrazu, gospodarki odpadami, czy edukacji ekologicznej. Wyniki badań ankietowych zostanie opracowane przez zespół badawczy Instytutu Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego i opublikowane w renomowanych czasopismach naukowych.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony
Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony Tegoroczny sezon funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego został wydłużony o miesiąc ? będzie trwał do 30 listopada.
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również ...
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również w Lublinie W piątek 18 października 2019 roku do floty Blinkee.city dołączyły również hulajnogi. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, dla których istotna jest mikromobilność oraz ekologiczne rozwiązania w transporcie.
King panował w Szczecinie
King panował w Szczecinie Po trzech wygranych na początku sezonu Energa Basket Ligi, Start Lublin w końcu trafił na mocniejszego od siebie.
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus W sobotę 12 października 2019 roku, podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie zostały wręczone kolejne nagrody Totus Tuus, tzw. katolickie noble. Wyróżnienia te przeznaczone są dla osób i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II oraz poprzez swoje działania realizują wezwanie Papieża do obrony godności człowieka.
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go ...
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go policjanci po służbie Niebezpieczną jazdę 46-letniego mieszkańca gminy Niemce zauważyli funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komisariatu IV oraz KWP w Lublinie, wracając do domu po służbie. Zatrzymali samochód, którym jechał. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila. Nierozważnemu kierowcy oprócz utraty prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kat. C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile. Mieszkaniec gm. Poniatowa nie tylko, nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41