Dziś są imieniny: Lecha, Lutomira

Lubelskie.pl
dodane: 09-10-2019 11:12   |   wyświetleń: 147

Konferencja EKO LUBELSKIE 2030

?Polityka ekologiczna jako instrument rozwoju EKO LUBELSKIE 2030?. To tytuł konferencji jaka odbyła się 7 października w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
Konferencja EKO LUBELSKIE 2030fot. Lubelskie.pl 

Jej celem jest m.in. dyskusja nad rolą i miejscem polityki ekologicznej w rozwoju województwa lubelskiego, polityki leśnej i łowieckiej, ochrony różnorodności biologicznej oraz edukacji ekologicznej. W wydarzeniu wziął udział m.in. Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. W spotkaniu z mediami, które poprzedziło konferencję uczestniczyli także marszałek województwa Jarosław Stawiarski, przewodniczący sejmiku Michał Mulawa oraz radny sejmiku Leszek Kowalczyk.

Celem konferencji jest dyskusja nad rola i miejscem polityki ekologicznej w rozwoju województwa lubelskiego, polityki łączącej obszary polityki leśnej i łowieckiej, ochrony różnorodności biologicznej i krajobrazu, gospodarki odpadami, ekoinnowacji oraz edukacji ekologicznej Konferencja będzie okazją do zaprezentowanie przyjętej przez Rade Ministrów we wrześniu br. Polityki ekologicznej państwa 2030, a także przeprowadzenia konsultacji dotyczących roli polityki ekologicznej w aktualizowanej strategii rozwoju województwa lubelskiego do 2030r Województwo lubelskie posiada nieprzeciętne w skali kraju dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i krajobrazowe. Na jego terenie znajdują się dwa parki narodowe Roztoczański i Poleski, dwa transgraniczne rezerwaty biosfery UNESCO .Polesie Zachodnie” i ,Roztocze” oraz liczne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Istotnym elementem polityki ekologicznej jest współdziałanie podmiotów realizujących zadania z zakresu polityki leśnej z Polskim Związkiem Łowieckim odpowiadającym za politykę łowiecka.

Ankieta

W trakcie konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wypełnienia ankiety dotyczącej mocnych i słabych stron polityki ekologicznej regionu, również w kontekście aktualizowanej Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego w ankiecie będzie można odnieść się do obszaru polityki ekologicznej, a w szczególności polityki leśnej, łowieckiej, ochrony krajobrazu, gospodarki odpadami, czy edukacji ekologicznej. Wyniki badań ankietowych zostanie opracowane przez zespół badawczy Instytutu Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego i opublikowane w renomowanych czasopismach naukowych.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 ...
Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 mln złotych Policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zlikwidowali pod Warszawą "dziuplę" samochodową. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli luksusowe samochody oraz części od zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln złotych.
LUK rozbił outsidera
LUK rozbił outsidera Siatkarze LUK Politechnika Lublin nie dali najmniejszych szans ostatniej w tabeli drużynie KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Gracze ze Spały przegrali w Lublinie do zera.
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ...
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sportach halowych ?Lubelskie2020?.
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach ...
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi Mieszkaniec Lublina został podstępnie okradziony. Policjanci poszukują złodziei, których ofiarą padł 79-latek. Nieznajomi zaczepili mężczyznę, pytając o drogę do Rzeszowa, a następnie zaproponowali mu zakup perfum w okazyjnej cenie. Kiedy starszy mężczyzna zaprosił ich do domu, ukradli mu ponad 3 tysięcy złotych.
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta ...
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin Już 27 lutego br. pod obrady Rady Miasta Lublin trafi projekt programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina, który określi zasady udzielania dotacji do budowy systemów służących do zatrzymywania wody deszczowej.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41