Dziś są imieniny: Konrada, Renaty, Witolda

Rafał
dodane: 07-11-2019 15:35   |   wyświetleń: 173

Już 6 grudnia w Lublinie poczujemy świąteczny klimat

Lublinianie w tym roku nie będą mogli narzekać na brak świątecznego klimatu. W przestrzeni miasta ma pojawić się 15 nowych elementów iluminacji świąteczno-noworocznej, a choinka przed Ratuszem ma być jeszcze pokaźniejszych rozmiarów.
Już 6 grudnia w Lublinie poczujemy świąteczny klimat fot. lublin.eu 

Jak informuje Miasto Lublin, przed Bramą Krakowską zostanie ustawiona nowa, przestrzenna dekoracja w formie 4,5-metrowego prezentu, na placu Po Farze stanie altanka zainspirowana kształtem i freskami gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej, na Placu Litewskim znajdzie się otwarta ramka do zdjęć, a przed Trybunałem pojawią się anielskie skrzydła. Co więcej, przed szopką bożonarodzeniową swoje miejsce znajdą dwa anioły. Na dziewięciu latarniach wzdłuż poczty znajdą się z kolei dekoracje w kształcie geometrycznych wzorów świetlnych. Miejska choinka osiągnie w tym roku, aż 13 metrów. Dotychczasowe anioły uświetnione zostaną błyszczącymi szatami z ornamentami oraz aureolą z nowych sznurów świetlnych.


Przestrzenny napis „I LOVE LUBLIN” zostanie ponownie ustawiony na Placu Litewskim, na deptak powrócą podświetlane figury poety renesansowej pary, latarnie i drzewa zostaną ozdobione symetrycznymi elementami świetlnymi. Na Starym Mieście pojawią się kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary.


Miejska choinka i świąteczne iluminacje mają zabłysnąć już 6 grudnia.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Pływacka Sztafeta Niepodległości – nowy rekord Polski
Pływacka Sztafeta Niepodległości – nowy rekord Polski Sztafeta z okazji Narodowego Święta Niepodległości została zorganizowana już po raz piąty. W tym roku pływakom udało się pobić rekord Polski i to o ponad dwie minuty.
Motor utrzymuje kontakt z czołówką
Motor utrzymuje kontakt z czołówką Ekipa Motoru odniosła cenne zwycięstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył tuż po przerwie niezawodny Tomasz Swędrowski.
Minimalna porażka w Krakowie
Minimalna porażka w Krakowie Siatkarze LUK Politechnika Lubelska przerwali swoją serię zwycięstw i przegrali po raz trzeci w tym sezonie w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.
Nabór do Zespołu ds. Dzieci i Młodzieży ...
Nabór do Zespołu ds. Dzieci i Młodzieży Miasto Lublin zorganizowało otwarty nabór do Zespołu ds. Dzieci i Młodzieży. Trwał on będzie od 7 do 15 listopada 2019 roku. Wyniki zostaną ogłoszone 22 listopada na posiedzeniu Zespołu.
Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości i związane z tym ...
Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości i związane z tym zmiany w organizacji ruchu Już jutro odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. W związku z wydarzeniem zajdą zmiany w organizacji ruchu w mieście Lublin.

Najczęściej czytane

Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi
Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi
Plantacja konopi innych niż włókniste została zlikwidowana przez policjantów zajmujących się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli 55 roślin o wysokości do 2,5 metra, 16 kilogramów suszących się roślin, nawozy oraz opryskiwacze rolnicze - wszystko to znajdowało się na torfowisku pod Lublinem.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41