Dziś są imieniny: Lecha, Lutomira

Rafał
dodane: 07-11-2019 15:35   |   wyświetleń: 361

Już 6 grudnia w Lublinie poczujemy świąteczny klimat

Lublinianie w tym roku nie będą mogli narzekać na brak świątecznego klimatu. W przestrzeni miasta ma pojawić się 15 nowych elementów iluminacji świąteczno-noworocznej, a choinka przed Ratuszem ma być jeszcze pokaźniejszych rozmiarów.
Już 6 grudnia w Lublinie poczujemy świąteczny klimat fot. lublin.eu 

Jak informuje Miasto Lublin, przed Bramą Krakowską zostanie ustawiona nowa, przestrzenna dekoracja w formie 4,5-metrowego prezentu, na placu Po Farze stanie altanka zainspirowana kształtem i freskami gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej, na Placu Litewskim znajdzie się otwarta ramka do zdjęć, a przed Trybunałem pojawią się anielskie skrzydła. Co więcej, przed szopką bożonarodzeniową swoje miejsce znajdą dwa anioły. Na dziewięciu latarniach wzdłuż poczty znajdą się z kolei dekoracje w kształcie geometrycznych wzorów świetlnych. Miejska choinka osiągnie w tym roku, aż 13 metrów. Dotychczasowe anioły uświetnione zostaną błyszczącymi szatami z ornamentami oraz aureolą z nowych sznurów świetlnych.


Przestrzenny napis „I LOVE LUBLIN” zostanie ponownie ustawiony na Placu Litewskim, na deptak powrócą podświetlane figury poety renesansowej pary, latarnie i drzewa zostaną ozdobione symetrycznymi elementami świetlnymi. Na Starym Mieście pojawią się kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary.


Miejska choinka i świąteczne iluminacje mają zabłysnąć już 6 grudnia.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 ...
Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 mln złotych Policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zlikwidowali pod Warszawą "dziuplę" samochodową. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli luksusowe samochody oraz części od zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln złotych.
LUK rozbił outsidera
LUK rozbił outsidera Siatkarze LUK Politechnika Lublin nie dali najmniejszych szans ostatniej w tabeli drużynie KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Gracze ze Spały przegrali w Lublinie do zera.
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ...
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sportach halowych ?Lubelskie2020?.
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach ...
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi Mieszkaniec Lublina został podstępnie okradziony. Policjanci poszukują złodziei, których ofiarą padł 79-latek. Nieznajomi zaczepili mężczyznę, pytając o drogę do Rzeszowa, a następnie zaproponowali mu zakup perfum w okazyjnej cenie. Kiedy starszy mężczyzna zaprosił ich do domu, ukradli mu ponad 3 tysięcy złotych.
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta ...
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin Już 27 lutego br. pod obrady Rady Miasta Lublin trafi projekt programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina, który określi zasady udzielania dotacji do budowy systemów służących do zatrzymywania wody deszczowej.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41