Dziś są imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
dodane: 04-07-2019 12:01   |   wyświetleń: 277

Ewakuowali mieszkańców z zadymionego bloku

Do pożaru jednego z mieszkań przy ul. Kustronia doszło wczoraj wyniku zwarcia instalacji elektrycznej podczas prasowania odzieży.
Ewakuowali mieszkańców z zadymionego blokufot. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie 

Wskutek pożaru cała klatka schodowa została zadymiona. Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy w obawie o zdrowie mieszkańców rozpoczęli ich ewakuację. Po ugaszeniu pożaru przez strażaków, około 50 mieszkańców bloku wróciło do domu. Na szczęście nikomu z mieszkańców nic się nie stało. Do szpitala na obserwację trafił natomiast jeden z funkcjonariuszy biorących udział w interwencji. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do pożaru doszło wczoraj przed godz. 16. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie patrolując osiedle Kalinowszczyzna  w Lublinie zauważyli nagle dym wydobywający się z mieszkania usytuowanego na I piętrze wieżowca przy ul. Kustronia.

Przed wejściem do bloku stał starszy mężczyzna, który widząc policjantów zaalarmował, że w jego mieszkaniu wybuchł pożar. W trakcie, gdy prasował ubrania nagle w rejonie gniazdka pojawiły się płomienie ognia, które bardzo szybko przeniosły się na wyposażenie domu. Właściciel ratował się ucieczką z mieszkania.

Policjanci po wejściu do bloku zauważyli dym, który opanował całą klatkę schodową. W obawie o zdrowie mieszkańców funkcjonariusze wspólnie z kolegami z innego patrolu zaczęli ich ewakuować na zewnątrz.

Kiedy do działań wkroczyli strażacy walcząc z żywiołem ognia, policjanci chodzili po usytuowanych najniżej mieszkaniach wyprowadzając lokatorów z bloku. Wśród nich były także  osoby starsze i niepełnosprawne. Łącznie policjanci ewakuowali około 50 osób.

Po akcji gaśniczej i przewietrzeniu klatki, mieszkańcy powrócili do domów. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikomu z mieszkańców nic się nie stało.

Do szpitala na obserwację trafił natomiast jeden z funkcjonariuszy biorący udział w akcji ze względu na złe samopoczucie. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komentowane

Post.xx2019 (2019-07-05 10:34) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Nieprawdą jest, że klatka schodowa tylko zadymiona. Cały korytarz gdzie jest 6 mieszkań jest cały czarny. Mieszkańcy mają uszkodzone drzwi od temperatury i sadzy. W mieszkaniach czuć spaleniznę, a jak nie całe mieszkania to przedpokój wymagają malowania. Wszystkie ubrania przesądzone dymem,który przez drzwi i okna dostawał się do mieszkań. Wszystko trzeba prać i myć. Inne mieszkania doznały większych strat podczas gaszenia pożaru. Dobrze, że tylko dzięki Policji wszyscy żyją i nie stracili dorobku całego życia - tak jak ta rodzina oraz, że budynek nie wyleciał w powietrze. Dzięki Policji i innych służb odcięto gaz i prąd. Wielkie im za to podziękowania. Bezmyślność sprawcy pożaru doprowadziła do tego, że sam z żoną stracił dorobek życia i naraził innych na straty. Nie usprawiedliwia tu jego wiek, ALBOWIEM w takim wypadku jak widział pracując odzież, że że sznura żelazka czy z gniazdka wydobywa się ogień - to po 1-sze powinien wyłączyć korki w mieszkaniu i w zarodku zadusić nawet własną koszulą czy ręcznikiem płomień. Powinien wszcząć alarm krzycząc o pomoc, a nie uciekać z mieszkania i stać bezczynnie przed budynkiem. Przecież. gdyby nie patrol Policji to pół osiedla spaliłoby się, albo wyleciałoby w powietrze przez nieodłączny gaz i prąd. Wydawałoby się że tylko młodzi popełniają błędy, a tu człowiek który przeżył dużo lat i ma jakieś doświadczenie z życia zachowuję się nieodpowiedzialnie. Niemniej jednak współczuję tej rodzinie, a najbardziej żonie tego Pana, że ma taki problem.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zderzenie obok Galerii Orkana. Dwie osoby w szpitalu
Zderzenie obok Galerii Orkana. Dwie osoby w szpitalu Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierowców nie zastosował się do wytycznych wskazanych przez sygnalizację świetlną. Funkcjonariusze ustalają, kto był sprawcą wypadku.
Wypadek na ulicy Mełgiewskiej
Wypadek na ulicy Mełgiewskiej Około godziny 9 na ulicy Mełgiewskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa.
Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
 Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem! W miejscowości Dys w gminie Niemce służby weterynaryjne zlokalizowały ognisko ASF-u. Decyzja mogła być tylko jedna - wybicie całej hodowli. - To 342 sztuki trzody chlewnej - potwierdza Tomasz Brzana, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Lublinie.
Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki, VI edycja
Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki, VI edycja Kazimiernikejszyn to 5 dni miksu muzycznej jazdy, aktywności, natury, relaksu, jasnej strony mocy, bezspinkowej atmosfery i pomagania?
Najpiękniejsza róża kwiatowego zagłębia
Najpiękniejsza róża kwiatowego zagłębia Pow. puławski: Tadeusz Pałka z miejscowości Stok w gm. Końskowola zwyciężył w konkursie na "Najpiękniejszą Różę Wystawy" podczas XXII Święta Róż, które już po raz kolejny odbyło się w Końskowoli. - To bardzo milo, że moje róże podobają się publiczności i profesjonalistom - cieszy się pan Tadeusz.

Najczęściej czytane

Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
 Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
W miejscowości Dys w gminie Niemce służby weterynaryjne zlokalizowały ognisko ASF-u. Decyzja mogła być tylko jedna - wybicie całej hodowli. - To 342 sztuki trzody chlewnej - potwierdza Tomasz Brzana, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Lublinie.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41