Dziś są imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Artykuł sponsorowany
dodane: 15-10-2019 11:13   |   wyświetleń: 611

Buduj na własną rękę - to się opłaca! Budowa systemem gospodarczym. Najtaniej we własnym domu

Budowa domu systemem gospodarczym to obecnie najtańsza forma realizacji inwestycji. Założenia są jednak bardzo jasne. Musimy zaangażować się w budowę własnego domu, poświecić sprawie czas i własną energię. Ile możemy zaoszczędzić i czy nasze poświecenie jest warte zachodu? Analiza doświadczeń inwestorów nie daje wątpliwości.
Buduj na własną rękę - to się opłaca! Budowa systemem gospodarczym. Najtaniej we własnym domu 

Budowa domu metodą gospodarczą – o co chodzi?

Jak pokazują badania przeważająca ilość domów, budowanych w naszym kraju, jest realizowana systemem gospodarczym. Na czym polega ta metoda i czemu jest tak powszechnie wybierana przez budowniczych? Ma jedną podstawową zaletę – jest najtańsza! Według średnich wyliczeń oszczędności sięgają często 20% ceny, którą musielibyśmy zapłacić budując projekt domu systemem zleconym.

Realizacja inwestycji metodą gospodarczą polega na tym, że sami, jako inwestorzy bierzemy się za organizację budowy. Stajemy się również wykonawcami poszczególnych etapów budowy. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie wykonać wszelkich prac własnoręcznie, chyba że jesteśmy z zawodu budowlańcami. Z reguły w budowie domu metodą gospodarczą udział bierze rodzina, znajomi i znajomi znajomych inwestora. Do fachowych prac zatrudnia się specjalistów, lecz również wtedy aktywnie nadzorujemy poszczególne działania na placu budowy.

Do zadań inwestora, zajmującego się własną budową należeć będzie między innymi:

  • poszukiwanie i negocjowanie cen materiałów budowy
  • logistyka i transport materiałów
  • organizacja terenu budowy i nadzór nad bezpieczeństwem pomocników
  • organizacja sprzętu niezbędnego do prowadzenia prac budowlanych

Jak widzimy decyzja o budowie domu metodą gospodarczą nakłada na inwestora masę obowiązków. Nie ma jednak tego złego, co by się w dobre nie zamieniło. Za cenę wyrzeczeń mamy pełną kontrolę nad budową.

Dom przy Cyprysowej 47 Dom przy Cyprysowej 47 - www.galeriadomow.pl

Jakie są zalety realizacji systemem własnym?

Budowa domu metodą gospodarczą jest, jak już zaznaczyliśmy, tańsza od metody zleconej. Nie płacimy za każdy etap firmom zewnętrznym, tylko sami wykonujemy większość robót. Mamy przy tym pełną kontrolę nad tempem prac, ich zakresem oraz kolejnością. Do sytuacji idealnej dochodzi, gdy jesteśmy już na etapie wykańczania domu. Wybierając dobry projekt domu możemy zrealizować budowę etapami i mieszkając już u siebie wykańczać resztę pomieszczeń. Taki sposób prowadzenia inwestycji nazywa się systemem dwuetapowym. Najwygodniej stosować taką dzieloną budowę w domach z poddaszem, w których na parterze możemy zamieszkać po wykończeniu, a poddasze urządzać w miarę możliwości czasowych i finansowych.

Nadzorując wszelkie prace w swoim domu poznamy go jak nikt poza nami. Nie będzie miał on dla nas tajemnic, a w razie konieczności naprawy np. przewierconego przewodu, szybko odnajdziemy się w zawiłych schematach elektryki.

Dom przy Wiosennej 9 Dom przy Wiosennej 9 - www.galeriadomow.pl

Dobry projekt, łatwa budowa.

Decydując się na budowę domu systemem gospodarczym powinniśmy wybrać odpowiedni projekt domu. Najlepiej jakby oparty na foremnej bryle, z prosta konstrukcją dachu i jasnym układem pomieszczeń. Pamiętajmy – im lepszy, bardziej czytelny projekt domu, tym szybsza i tańsza budowa. Zacznijmy wiec od dobrego wyboru, najlepiej na GALERIADOMOW.PL https://www.galeriadomow.pl/

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Godz. 18.00: Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Lubelskiem
Godz. 18.00: Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Lubelskiem Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Pakiet informacji dla seniorów
Pakiet informacji dla seniorów Drodzy Seniorzy, dla Państwa bezpieczeństwa, z powodu wymogów epidemiologicznych musieliśmy znacznie ograniczyć możliwość bezpośredniego kontaktu z Wydziałem Inicjatyw i Programów Społecznych, Radą Seniorów Miasta Lublin oraz organizacjami pozarządowymi. W tym trudnym czasie oferujemy Państwu wsparcie i pomoc w bezpiecznej formie kontaktu telefonicznego. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania, jakie nasuną się Państwu w związku z obecną sytuacją seniorów.
Godz. 10.00: Dziesięć nowych przypadków zakażeń koronawirusem na Lubelszczyźnie ...
Godz. 10.00: Dziesięć nowych przypadków zakażeń koronawirusem na Lubelszczyźnie Na terenie województwa lubelskiego mamy dziesięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Godz. 19.30: Kobieta z powiatu puławskiego zakażona koronawirusem. Zmarło ...
Godz. 19.30: Kobieta z powiatu puławskiego zakażona koronawirusem. Zmarło kolejnych 9 osób Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41