Dziś są imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Artykuł sponsorowany
dodane: 15-10-2019 11:13   |   wyświetleń: 345

Buduj na własną rękę - to się opłaca! Budowa systemem gospodarczym. Najtaniej we własnym domu

Budowa domu systemem gospodarczym to obecnie najtańsza forma realizacji inwestycji. Założenia są jednak bardzo jasne. Musimy zaangażować się w budowę własnego domu, poświecić sprawie czas i własną energię. Ile możemy zaoszczędzić i czy nasze poświecenie jest warte zachodu? Analiza doświadczeń inwestorów nie daje wątpliwości.
Buduj na własną rękę - to się opłaca! Budowa systemem gospodarczym. Najtaniej we własnym domu 

Budowa domu metodą gospodarczą – o co chodzi?

Jak pokazują badania przeważająca ilość domów, budowanych w naszym kraju, jest realizowana systemem gospodarczym. Na czym polega ta metoda i czemu jest tak powszechnie wybierana przez budowniczych? Ma jedną podstawową zaletę – jest najtańsza! Według średnich wyliczeń oszczędności sięgają często 20% ceny, którą musielibyśmy zapłacić budując projekt domu systemem zleconym.

Realizacja inwestycji metodą gospodarczą polega na tym, że sami, jako inwestorzy bierzemy się za organizację budowy. Stajemy się również wykonawcami poszczególnych etapów budowy. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie wykonać wszelkich prac własnoręcznie, chyba że jesteśmy z zawodu budowlańcami. Z reguły w budowie domu metodą gospodarczą udział bierze rodzina, znajomi i znajomi znajomych inwestora. Do fachowych prac zatrudnia się specjalistów, lecz również wtedy aktywnie nadzorujemy poszczególne działania na placu budowy.

Do zadań inwestora, zajmującego się własną budową należeć będzie między innymi:

  • poszukiwanie i negocjowanie cen materiałów budowy
  • logistyka i transport materiałów
  • organizacja terenu budowy i nadzór nad bezpieczeństwem pomocników
  • organizacja sprzętu niezbędnego do prowadzenia prac budowlanych

Jak widzimy decyzja o budowie domu metodą gospodarczą nakłada na inwestora masę obowiązków. Nie ma jednak tego złego, co by się w dobre nie zamieniło. Za cenę wyrzeczeń mamy pełną kontrolę nad budową.

Dom przy Cyprysowej 47 Dom przy Cyprysowej 47 - www.galeriadomow.pl

Jakie są zalety realizacji systemem własnym?

Budowa domu metodą gospodarczą jest, jak już zaznaczyliśmy, tańsza od metody zleconej. Nie płacimy za każdy etap firmom zewnętrznym, tylko sami wykonujemy większość robót. Mamy przy tym pełną kontrolę nad tempem prac, ich zakresem oraz kolejnością. Do sytuacji idealnej dochodzi, gdy jesteśmy już na etapie wykańczania domu. Wybierając dobry projekt domu możemy zrealizować budowę etapami i mieszkając już u siebie wykańczać resztę pomieszczeń. Taki sposób prowadzenia inwestycji nazywa się systemem dwuetapowym. Najwygodniej stosować taką dzieloną budowę w domach z poddaszem, w których na parterze możemy zamieszkać po wykończeniu, a poddasze urządzać w miarę możliwości czasowych i finansowych.

Nadzorując wszelkie prace w swoim domu poznamy go jak nikt poza nami. Nie będzie miał on dla nas tajemnic, a w razie konieczności naprawy np. przewierconego przewodu, szybko odnajdziemy się w zawiłych schematach elektryki.

Dom przy Wiosennej 9 Dom przy Wiosennej 9 - www.galeriadomow.pl

Dobry projekt, łatwa budowa.

Decydując się na budowę domu systemem gospodarczym powinniśmy wybrać odpowiedni projekt domu. Najlepiej jakby oparty na foremnej bryle, z prosta konstrukcją dachu i jasnym układem pomieszczeń. Pamiętajmy – im lepszy, bardziej czytelny projekt domu, tym szybsza i tańsza budowa. Zacznijmy wiec od dobrego wyboru, najlepiej na GALERIADOMOW.PL https://www.galeriadomow.pl/

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Motor z nowym skrzydłowym
Motor z nowym skrzydłowym Władze Motoru ogłosiły dziś swój czwarty transfer w przerwie zimowej. Do klubu dołączy Filip Wójcik ze Stali Stalowa Wola.
Trzynasta wygrana Startu
Trzynasta wygrana Startu Podopieczni Davida Dedka spisują się w tym sezonie bardzo dobrze, plasując się na trzecim miejscu w tabeli Energa Basket Ligi. Lublinianie w ostatniej kolejce wygrali w Dąbrowie Górniczej.
Akademia Mentora, czyli program dedykowany start-upom, które chcą się ...
Akademia Mentora, czyli program dedykowany start-upom, które chcą się rozwijać Lubelski Klub Biznesu wraz z Miastem Lublin rozpoczynają działalność Akademii Mentora. Jest to program dedykowany start-upom, które chcą rozwijać swój pomysł na biznes. Przedsięwzięcie jest tym bardziej atrakcyjne, gdyż brać mogą w nim udział firmy z różnych branż, a same uczestnictwo jest bezpłatne.
Automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez policję
Automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez policję Lubelscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Jak informuje lubelska policja, sprzęt znajdował się w trzech lokalach na terenie miasta.
Poszukiwany podawał się za swojego brata bliźniaka
Poszukiwany podawał się za swojego brata bliźniaka Posługując się dowodem osobistym swojego brata bliźniaka podczas legitymowania 45-letni mieszkaniec Lublina chciał uniknąć zatrzymania. Mężczyzna poszukiwany był do obycia kary prawie roku pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Zaginęła Elżbieta Kozłowska
Policjanci z komisariatu w Niemcach poszukują 39-letniej Elżbiety Kozłowskiej. Kobieta wczoraj wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej prosimy kierować do dyżurnego komisariatu pod nr tel. (81) 536 17 97, adres: Niemce ul. Różana 18 lub na numer alarmowym 112.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41