Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
dodane: 13-05-2019 11:48   |   wyświetleń: 252

Wandal zatrzymany dzięki czujności dyżurnego

Dzięki czujności i szybkiej reakcji dyżurnego z V komisariatu policjanci zatrzymali 23-latka, który minionej nocy usiłował podpalić zaparkowanego fiata pandę, a gałęzią drzewa wybił szybę i porysował fiata punto. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączna kwotę blisko 6 tys. zł. W chwili zatrzymania młody mężczyzna był pijany. Wkrótce usłyszy zarzuty.
Wandal zatrzymany dzięki czujności dyżurnego 

Do tego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Dyżurny V komisariatu podczas pełnionej służby usłyszał dobiegające z ulicy Koncertowej dziwne hałasy. Zaniepokojony tym faktem, skierował kamerę monitoringu, by sprawdzić, co się dzieje.

Wtedy okiem kamery zobaczył młodego mężczyznę, który przy pomocy urwanej gałęzi drzewa demoluje zaparkowany samochód.

Dyżurny natychmiast skierował w to miejsce policyjny patrol podając mundurowym rysopis sprawcy. Policjanci zatrzymali opisywanego mężczyznę w momencie, kiedy ten kopał w wiatę przystankową. Był nietrzeźwy.

Wandalem okazał się 23-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci ustalili, że ten w zaparkowanym niedaleko fiacie punto konarem drzewa wybił tylną szybę oraz zarysował powłokę lakierniczą.

Okazało się, że nie tylko ten samochód znalazł się tej nocy w zainteresowaniu 23-latka. Funkcjonariusze sprawdzili jeszcze inne pojazdy zaparkowane w tej okolicy. Zauważyli, że pali się fiat panda, a konkretnie opona, kołpaki i nadkole pojazdu. Widząc to, stróże prawa przystąpili do gaszenia.

Policjanci ustalili właścicieli pojazdów. Wstępnie oszacowali oni straty na łączna kwotę niemal 6 tys. zł.

Zatrzymany 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Miał około promil alkoholu w organizmie. Dziś młody mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41