Dziś są imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Aleksandra Drozdowska  
dodane: 26-04-2018 17:22   |   wyświetleń: 3111

W lubelskich garażach marnują się talenty

Na wczorajszym Przeglądzie Kapel Studenckich spotkało się sześć młodych zespołów z lubelskiego podwórka. Różne gatunki muzyczne, doświadczenie sceniczne i stosunek do sukcesu połączył jeden cel - występ na Juwenaliach.
W lubelskich garażach marnują się talenty fot. Mateusz Paśkucki 
Nie była to muzyczna bitwa, a raczej przyjacielskie współdzielenie sceny, które miało wyłonić jeden, najlepszy zdaniem jury, zespół. Nagrodą główną był występ na tegorocznych Juwenaliach Politechniki Lubelskiej. Mimo wysokiej stawki, o jaką toczyła się muzyczna gra, konkurs odbył się w luźnej atmosferze i w duchu zdrowego współzawodnictwa.

AnaLchia to jedna z grup, biorących udział we wczorajszym Przeglądzie. Grają brudno, wulgarnie, a przede wszystkim radośnie - dokładnie tak, jak powinna grać klasyczna kapela punkowa. - Gramy pod piwo, a w domyśle miał to być punk rock - wokalista Oskar zwięźle określa swoją twórczość. - Z takim graniem do mainstreamu nie wejdziemy, puszczać nas w radiu nie będą - stwierdzają bez żalu. Na listach przebojów członkom zespołu jednak nie zależy. Sukces osobisty, jaki osiągnęli do tej pory, definiują inaczej - frajda pod sceną i na scenie, pogo publiczności, piski fanek i latające staniki.

- Nasz problem jest taki, że są chęci i ambicje, ale nie ma jeszcze umiejętności - przyznają otwarcie. - Jeśli chodzi o technikę to jesteśmy daleko w tyle za zespołami, które nigdy nie wyszły z garażu, a w garażach marnują się talenty. W samym Lublinie pełno jest świetnych zespołów z pomysłem, które nigdy nie wyszły z muzyką do ludzi. - Tym zespołom członkowie AnaLchii doradzają luz i odwagę: - Mocne jupitery na scenie i się nie wstydzisz, bo nikogo nie widzisz. Albo uznajesz, że wszystko to jest taka otwarta próba, a pomyłkami się nie przejmujesz. Jak niektórzy mówią: prawdziwy punk to tylko na żywo i po pijaku - dodają ze śmiechem.

Chłopaki z AnaLchii mają bardzo prosty przepis na muzykę: - Być nastawionym na dobrą zabawę i przyjacielskie stosunki. Cisnąć też stronę techniczną, żeby nie odwalać szamba, ale nie spinać się na scenie. Jak publiczność się świetnie bawi do twojej muzyki, to i ty się bawisz. Reszta się nie liczy - podsumowują.

Dobrą zabawę ze wspólnego grania cenią sobie również muzycy z grupy 6BM. Ich styl odbiega jednak znacząco od pozostałych zespołów, prezentujących się tego dnia na scenie. - Ogólnie mówiąc, gramy electro-rocka, włączamy w to rap core, jest też sync, jest drum'n'bass, rock z domieszką elektroniki... - wymienia Łukasz, wokalista zespołu. - To my wybieramy sobie, co będzie się w tym mieściło.

Eklektyczna muzyka 6BM powinna wpisywać się we współczesne trendy. - Nasza muzyka jest odbiciem naszego pokolenia, ponieważ żyjemy w czasach remiksu - opowiada perkusista zespołu Kamil - wszystko się miksuje, łączy się rożne, istniejące już gatunki i powstaje nowa jakość. A czy to się ludziom w naszym wykonaniu podoba - nie wiem. Wiem, że musimy robić to z sercem, a wtedy zaskoczy.

O lubelskiej scenie muzycznej, rozwoju zespołu i tym, czy ambicja zawsze się opłaca, porozmawialiśmy z zespołem 6BM zaraz po ich koncercie. Całość wywiadu do obejrzenia na załączonym materiale wideo.

Przemyślenia i porady zespołu warto wziąć sobie do serca - chłopcy wygrali tegoroczny przegląd w Kaziku i już po raz drugi wystąpią na Juwenaliach. Usłyszymy ich 12 maja przed koncertami Łąki Łan i Happysad.

Video

Tagi: 6BM, PKS, Przegląd Kapel Studenckich, muzyka w Lublinie, Juwenalia 2018, Juwenalia Lublin, 6BM Lublin

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Spotkanie informacyjnie w ramach programu Kreatywna Europa
Spotkanie informacyjnie w ramach programu Kreatywna Europa Creative Europe Desk Polska zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na projekty audiowizualne, kulturalne i kreatywne w ramach programu Kreatywna Europa.
Lublin wśród miast ubiegających się o zwrot środków za ...
Lublin wśród miast ubiegających się o zwrot środków za reformę oświaty Największe polskie miasta wzywają rząd do zwrotu środków finansowych za skutki reformy oświaty. We wtorek, 21 maja, samorządowcy złożyli w Ministerstwie Finansów wezwania do zapłaty na łączną kwotę ponad 103 mln zł.
Nabór przedsiębiorstw na misję gospodarczą do Amsterdamu, 7-10 lipca ...
Nabór przedsiębiorstw na misję gospodarczą do Amsterdamu, 7-10 lipca 2019 r. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza przedsiębiorców z województwa lubelskiego do udziału w naborze na misję gospodarczą połączoną z udziałem w międzynarodowych Targach Mody ?Modefabriek ? Amsterdam Fashion Trade Event? w Amsterdamie, Holandia
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka ...
Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla zatrzymanego 28-latka Zarzut usiłowania zabójstwa i nieudzielenia pomocy usłyszał 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Mężczyzna w minionym tygodniu wdarł się do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach i pobił 25-latka. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Sprawcę pobicia zatrzymali kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.
II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy ...
II miejsce st. sierż. Mateusza Koczmary w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin St. sierż. Mateusz Koczmara zajął II miejsce w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w we wrocławskiej hali Orbita. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)