Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Aleksandra Drozdowska  
dodane: 26-04-2018 17:22   |   wyświetleń: 2964

W lubelskich garażach marnują się talenty

Na wczorajszym Przeglądzie Kapel Studenckich spotkało się sześć młodych zespołów z lubelskiego podwórka. Różne gatunki muzyczne, doświadczenie sceniczne i stosunek do sukcesu połączył jeden cel - występ na Juwenaliach.
W lubelskich garażach marnują się talenty fot. Mateusz Paśkucki 
Nie była to muzyczna bitwa, a raczej przyjacielskie współdzielenie sceny, które miało wyłonić jeden, najlepszy zdaniem jury, zespół. Nagrodą główną był występ na tegorocznych Juwenaliach Politechniki Lubelskiej. Mimo wysokiej stawki, o jaką toczyła się muzyczna gra, konkurs odbył się w luźnej atmosferze i w duchu zdrowego współzawodnictwa.

AnaLchia to jedna z grup, biorących udział we wczorajszym Przeglądzie. Grają brudno, wulgarnie, a przede wszystkim radośnie - dokładnie tak, jak powinna grać klasyczna kapela punkowa. - Gramy pod piwo, a w domyśle miał to być punk rock - wokalista Oskar zwięźle określa swoją twórczość. - Z takim graniem do mainstreamu nie wejdziemy, puszczać nas w radiu nie będą - stwierdzają bez żalu. Na listach przebojów członkom zespołu jednak nie zależy. Sukces osobisty, jaki osiągnęli do tej pory, definiują inaczej - frajda pod sceną i na scenie, pogo publiczności, piski fanek i latające staniki.

- Nasz problem jest taki, że są chęci i ambicje, ale nie ma jeszcze umiejętności - przyznają otwarcie. - Jeśli chodzi o technikę to jesteśmy daleko w tyle za zespołami, które nigdy nie wyszły z garażu, a w garażach marnują się talenty. W samym Lublinie pełno jest świetnych zespołów z pomysłem, które nigdy nie wyszły z muzyką do ludzi. - Tym zespołom członkowie AnaLchii doradzają luz i odwagę: - Mocne jupitery na scenie i się nie wstydzisz, bo nikogo nie widzisz. Albo uznajesz, że wszystko to jest taka otwarta próba, a pomyłkami się nie przejmujesz. Jak niektórzy mówią: prawdziwy punk to tylko na żywo i po pijaku - dodają ze śmiechem.

Chłopaki z AnaLchii mają bardzo prosty przepis na muzykę: - Być nastawionym na dobrą zabawę i przyjacielskie stosunki. Cisnąć też stronę techniczną, żeby nie odwalać szamba, ale nie spinać się na scenie. Jak publiczność się świetnie bawi do twojej muzyki, to i ty się bawisz. Reszta się nie liczy - podsumowują.

Dobrą zabawę ze wspólnego grania cenią sobie również muzycy z grupy 6BM. Ich styl odbiega jednak znacząco od pozostałych zespołów, prezentujących się tego dnia na scenie. - Ogólnie mówiąc, gramy electro-rocka, włączamy w to rap core, jest też sync, jest drum'n'bass, rock z domieszką elektroniki... - wymienia Łukasz, wokalista zespołu. - To my wybieramy sobie, co będzie się w tym mieściło.

Eklektyczna muzyka 6BM powinna wpisywać się we współczesne trendy. - Nasza muzyka jest odbiciem naszego pokolenia, ponieważ żyjemy w czasach remiksu - opowiada perkusista zespołu Kamil - wszystko się miksuje, łączy się rożne, istniejące już gatunki i powstaje nowa jakość. A czy to się ludziom w naszym wykonaniu podoba - nie wiem. Wiem, że musimy robić to z sercem, a wtedy zaskoczy.

O lubelskiej scenie muzycznej, rozwoju zespołu i tym, czy ambicja zawsze się opłaca, porozmawialiśmy z zespołem 6BM zaraz po ich koncercie. Całość wywiadu do obejrzenia na załączonym materiale wideo.

Przemyślenia i porady zespołu warto wziąć sobie do serca - chłopcy wygrali tegoroczny przegląd w Kaziku i już po raz drugi wystąpią na Juwenaliach. Usłyszymy ich 12 maja przed koncertami Łąki Łan i Happysad.

Video

Tagi: 6BM, PKS, Przegląd Kapel Studenckich, muzyka w Lublinie, Juwenalia 2018, Juwenalia Lublin, 6BM Lublin

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)