Dziś są imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Rafał
dodane: 02-12-2019 12:07   |   wyświetleń: 106

VII Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

Już 4 grudnia 2019 roku, w Targach Lublin odbędzie się już siódma edycja Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie organizowane jest przez prezydenta Miasta Lublin.
VII Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnychfot. lublin.eu 

Jak co roku głównym elementem Targów będzie część wystawiennicza połączona z kiermaszem prac osób niepełnosprawnych. Swoją ofertę mogą w niej zaprezentować lubelskie firmy i pracodawcy zatrudniający lub chcący zatrudnić osoby niepełnosprawne, instytucje i organizacje realizujące projekty szkoleniowe kierowane do osób z niepełnosprawnościami, placówki terapeutyczne, edukacyjne oraz organizacje pozarządowe o społecznym profilu działalności. – informuje Miasto Lublin.


Będzie można również zobaczyć wystawę „Teatralna fotografia”, którą przygotuje Fundacja Teatroterapia Lubelska oraz „Skarby w Rodzinie” przygotowaną przez Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb”.


Podczas części artystycznej wystąpią:

1.         Przedszkole Specjalne Insignis ul. Żywnego 10 w Lublinie - występ „Deszczowa piosenka”

2.         Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Lublinie - przedstawienie „O kobietach w tańcu i piosence”

3.         Szkoła Podstawowa nr 26 w Lublinie - prezentacje taneczno-wokalne „Przyjaciele są wszędzie”

4.         Teatr Promienistych przy Specjalnym ośrodku Szkolno -Wychowawczym nr 1 w Lublinie - spektakl: " Corrida”

5.         Fundacja Nieprzetartego Szlaku - występ bębniarzy

6.         Słoneczko Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - spektakl „Pchła Szachrajka”

7.         Stowarzyszenie ‘Ukryty Skarb” - tańce „Poszło dziewczę po ziele” i „Zbójnicki”

8.         Na zakończenie odbędzie się Recital Pani Doroty Krać

 

Podczas kiermaszu będzie możliwość zakupienia ozdób świątecznych i innych wyrobów rękodzielniczych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Znamy lokalizację miejskiego sylwestra 2019/20. Jakie atrakcje przygotowało miasto?
Znamy lokalizację miejskiego sylwestra 2019/20. Jakie atrakcje przygotowało miasto? Miejski sylwester 2019/20 odbędzie się po kilku latach przerwy na Placu Litewskim. Znamy również artystów, którzy umilą uczestnikom zakończenie starego roku.
Jakie atrakcje przygotował ZTM w Lublinie na mikołajki?
Jakie atrakcje przygotował ZTM w Lublinie na mikołajki? ZTM postanowił umilić 6 grudnia mieszkańcom Lublina podróż autobusami i trolejbusami. W ramach akcji "Mikołajki z komunikacją miejską" wszystkich lublinian czeka m.in. bezpłatna linia "Mikołajki". Kontrolerzy i kierowcy z tej okazji pojawią się również w specjalnych przebraniach.
25-latek ukrył narkotyki w pudełku po mopie
25-latek ukrył narkotyki w pudełku po mopie Policjanci z II komisariatu zatrzymali 25-letniego mieszkańca Lublina. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 70 gramów marihuany i niewielkie ilości amfetaminy. Nielegalny towar ukryty był w pudełku po mopie - odnalazł go pies z Aresztu Śledczego w Lublinie.
16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć ...
16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć Od 4 do 6 grudnia przedstawiciele instytucji Miasta Lublin, działający na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, będą pełnić dyżury, udzielając wsparcia oraz pomocy osobom pokrzywdzonym. Działania te odbędą się w ramach trwającej Kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć.
Mężczyzna pod wpływem alkoholu zajmował się 2-letnim dzieckiem ...
Mężczyzna pod wpływem alkoholu zajmował się 2-letnim dzieckiem 35-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia swojego dziecka. Mężczyzna opiekował się dwuletnim dzieckiem, mając blisko 1,5 promila alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41