Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Katarzyna Ryzner  
dodane: 10-06-2018 04:41   |   wyświetleń: 1625

Świdnik Air Festival 2018 - widowiskowe akrobacje przyciągnęły tysiące widzów

Na lotnisku trawiastym w Świdniku trwają pokazy samolotów wojskowych, cywilnych i historycznych.
Świdnik Air Festival 2018 - widowiskowe akrobacje przyciągnęły tysiące widzówfot. Mateusz Paśkucki 

Świdnik Air Festival jest reaktywacją lotniczego show po 25 latach, z nadzieją na cykliczność - mówi burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Organizatorzy spodziewają się 30 tysięcy gości. Pierwszy dzień pokazów potwierdza te prognozy.

Festival przyciągnął uwagę całych rodzin. Oglądający podkreślali wspaniałą organizację tak dużej i widowiskowej imprezy. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności i precyzji pilotów.

Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry / TS-11 Iskra, Zespół Akrobacyjny „Orlik” / PZL-130 Orlik, czy wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej - Artur Kielak - to tylko kilka atrakcji spośród wszystkich załóg, które biorą udział w tym święcie lotnictwa.

Air Festival przypomina o tradycjach lotniczych na Lubelszczyźnie -właśnie obchodzimy 80 - lecie Szkoły Pilotów LOOP, a od 1951 mamy WSK PZL - Świdnik - przypomina burmistrz Waldemar Jakson, - Świdnik to miasto wysokich lotów, mamy z czego być dumni - dodaje gospodarz.

Video

Tagi: lublin, 24, pl, lublin24.pl, lublin24, air, show, festival, 2018, świdnik, wysokich, lotów, relacja, wideo, youtube, film, z, wydarzenia, Artur, Soboń, Waldemar, Jakson, 9, 10, czerwca, czerwiec, lotnisko, WSK, PZL, sokół, mi-2, cessna, iskra, akrobacje, akrobaci

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.
Lublin atrakcyjny dla inwestorów
Lublin atrakcyjny dla inwestorów Firma Antal, ekspert rynku pracy, opracowała we współpracy z Cushman & Wakefield i Vastint cykl 8 raportów na temat atrakcyjności inwestycyjnej polskich miast. Badaniu poddano między innymi Lublin, który okazał się liderem w kilku kategoriach.
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim W dniach 20-21 maja 2019 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, w Lublinie i Warszawie przebywała delegacja z partnerskiej Prowincji Henan z Zastępcą Sekretarza Henańskiego Prowincjalnego Komitetu Chińskiej Partii Komunistycznej na czele. Sekretarz towarzyszyła delegacja dyrektorów departamentów współpracy zagranicznej, rozwoju oraz handlu i inwestycji Prowincji Henan, jak również grupa chińskich przedsiębiorców reprezentujących branżę inwestycyjną i logistyczną.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)