Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Katarzyna Ryzner  
dodane: 10-06-2018 04:41   |   wyświetleń: 1442

Świdnik Air Festival 2018 - widowiskowe akrobacje przyciągnęły tysiące widzów

Na lotnisku trawiastym w Świdniku trwają pokazy samolotów wojskowych, cywilnych i historycznych.
Świdnik Air Festival 2018 - widowiskowe akrobacje przyciągnęły tysiące widzówfot. Mateusz Paśkucki 

Świdnik Air Festival jest reaktywacją lotniczego show po 25 latach, z nadzieją na cykliczność - mówi burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Organizatorzy spodziewają się 30 tysięcy gości. Pierwszy dzień pokazów potwierdza te prognozy.

Festival przyciągnął uwagę całych rodzin. Oglądający podkreślali wspaniałą organizację tak dużej i widowiskowej imprezy. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności i precyzji pilotów.

Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry / TS-11 Iskra, Zespół Akrobacyjny „Orlik” / PZL-130 Orlik, czy wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej - Artur Kielak - to tylko kilka atrakcji spośród wszystkich załóg, które biorą udział w tym święcie lotnictwa.

Air Festival przypomina o tradycjach lotniczych na Lubelszczyźnie -właśnie obchodzimy 80 - lecie Szkoły Pilotów LOOP, a od 1951 mamy WSK PZL - Świdnik - przypomina burmistrz Waldemar Jakson, - Świdnik to miasto wysokich lotów, mamy z czego być dumni - dodaje gospodarz.

Video

Tagi: lublin, 24, pl, lublin24.pl, lublin24, air, show, festival, 2018, świdnik, wysokich, lotów, relacja, wideo, youtube, film, z, wydarzenia, Artur, Soboń, Waldemar, Jakson, 9, 10, czerwca, czerwiec, lotnisko, WSK, PZL, sokół, mi-2, cessna, iskra, akrobacje, akrobaci

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)