Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Katarzyna Ryzner  
dodane: 10-06-2018 04:41   |   wyświetleń: 1551

Świdnik Air Festival 2018 - widowiskowe akrobacje przyciągnęły tysiące widzów

Na lotnisku trawiastym w Świdniku trwają pokazy samolotów wojskowych, cywilnych i historycznych.
Świdnik Air Festival 2018 - widowiskowe akrobacje przyciągnęły tysiące widzówfot. Mateusz Paśkucki 

Świdnik Air Festival jest reaktywacją lotniczego show po 25 latach, z nadzieją na cykliczność - mówi burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Organizatorzy spodziewają się 30 tysięcy gości. Pierwszy dzień pokazów potwierdza te prognozy.

Festival przyciągnął uwagę całych rodzin. Oglądający podkreślali wspaniałą organizację tak dużej i widowiskowej imprezy. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności i precyzji pilotów.

Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry / TS-11 Iskra, Zespół Akrobacyjny „Orlik” / PZL-130 Orlik, czy wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej - Artur Kielak - to tylko kilka atrakcji spośród wszystkich załóg, które biorą udział w tym święcie lotnictwa.

Air Festival przypomina o tradycjach lotniczych na Lubelszczyźnie -właśnie obchodzimy 80 - lecie Szkoły Pilotów LOOP, a od 1951 mamy WSK PZL - Świdnik - przypomina burmistrz Waldemar Jakson, - Świdnik to miasto wysokich lotów, mamy z czego być dumni - dodaje gospodarz.

Video

Tagi: lublin, 24, pl, lublin24.pl, lublin24, air, show, festival, 2018, świdnik, wysokich, lotów, relacja, wideo, youtube, film, z, wydarzenia, Artur, Soboń, Waldemar, Jakson, 9, 10, czerwca, czerwiec, lotnisko, WSK, PZL, sokół, mi-2, cessna, iskra, akrobacje, akrobaci

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)