Dziś są imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

 
dodane: 06-02-2018 14:46   |   wyświetleń: 928

Studenci architektury zaprezentowali rozwiązania zagospodarowania przestrzennego Lublina

Od 31 stycznia 2018 r. w Galerii Sztuki Współczesnej Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej można oglądać wystawę projektów urbanistycznych.
Studenci architektury zaprezentowali rozwiązania zagospodarowania przestrzennego Lublinafot. Mateusz Paśkucki 
Wystawa dwudziestu sześciu prac jest podsumowaniem wielotygodniowej pracy studentów architektury ostatnich lat studiów inżynierskich i magisterskich pod kierunkiem dr inż. arch. Marzeny Siestrzewitowskiej. Prace stanowią propozycje zagospodarowania przestrzennego pięciu obszarów Lublina:
  • tereny zabudowy jednorodzinnej z usługami podstawowymi przy granicy Lublina, na zachód od ul. Koncertowej
  • fragment zespołu usługowego przy ul. Bohaterów Września oraz terenów zabudowy jednorodzinnej po obu stronach ul. Poligonowej
  • cmentarz komunalny przy północnej granicy Lublina i ul. Bohaterów Września
  • centrum usługowe przy skrzyżowaniu ul. Bohaterów Września i ul. Zelwerowicza
  • tereny zabudowy jednorodzinnej z usługami podstawowymi położone w północnej części dzielnicy Ponikwoda, na wschód od Alei Spółdzielczości Pracy.

Jak podkreślają twórcy, dla każdego z obszarów są opracowywane obecnie miejscowe plany zagospodarowania, a tematy projektów zostały uzgodnione z Wydziałem Planowania Urzędu Miasta Lublin. Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz wytycznymi Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Lublin.

Na otwarciu wystawy podkreślano rolę pracy zespołowej w zawodzie architekta. Każdy zespół studencki miał za zadanie przeprowadzić szczegółową analizę topografii, przebiegu dróg, istniejącej zieleni i zabudowań na przydzielonym mu obszarze. Ponadto musiał uzgadniać powiązania komunikacyjne oraz funkcje z zespołem, pracującym nad sąsiednim obszarem. W ten sposób w powstała jedna wielka makieta złożona z dopasowanych do siebie mniejszych makiet.

Każda z grup projektowych dostała oddzielne stanowisko do prezentacji, a każde opatrzone zostało opisem założeń i wymagań projektowych i prawnych. Wystawę można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej 40.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR
Innowacyjne treningi dla młodych piłkarzy w FOR Fabryka Ogólnego Rozwoju rusza z nowym projektem, skierowanym dla młodych piłkarzy z naszego województwa.
Oszukiwał i okradał seniorów
Oszukiwał i okradał seniorów Lubelscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach mężczyzna oszukiwał i okradał starszych mieszkańców podlubelskich miejscowości.
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin
Jak nie zaczynać sezonu – uczy Motor Lublin Pierwsze cztery mecze III ligi w wykonaniu Motoru Lublin to prawdziwe pasmo rozczarowań. Lublinianie zgromadzili w tym okresie zaledwie trzy punkty, a w ostatniej serii spotkań zremisowali z Avią Świdnik 1:1.
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie
Lubelscy żużlowcy utrzymali się w elicie Speed Car Motor Lublin co prawda przegrał w ostatnim meczu PGE Ekstraligi z MRGARDEN GKM Grudziąc, ale nie przeszkodziło to naszym żużlowcom w pozostaniu w najwyższej lidze. Wszystko dzięki wcześniejszemu remisowi Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze ...
Kampania Zadbaj o słuch - bądź w kontakcie ze światem Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o Ogólnopolskiej Kampanii Wspierania Dzieci z Wadami Słuchu. Dlaczego to takie ważne?

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41