Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

 
dodane: 06-02-2018 14:46   |   wyświetleń: 705

Studenci architektury zaprezentowali rozwiązania zagospodarowania przestrzennego Lublina

Od 31 stycznia 2018 r. w Galerii Sztuki Współczesnej Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej można oglądać wystawę projektów urbanistycznych.
Studenci architektury zaprezentowali rozwiązania zagospodarowania przestrzennego Lublinafot. Mateusz Paśkucki 
Wystawa dwudziestu sześciu prac jest podsumowaniem wielotygodniowej pracy studentów architektury ostatnich lat studiów inżynierskich i magisterskich pod kierunkiem dr inż. arch. Marzeny Siestrzewitowskiej. Prace stanowią propozycje zagospodarowania przestrzennego pięciu obszarów Lublina:
  • tereny zabudowy jednorodzinnej z usługami podstawowymi przy granicy Lublina, na zachód od ul. Koncertowej
  • fragment zespołu usługowego przy ul. Bohaterów Września oraz terenów zabudowy jednorodzinnej po obu stronach ul. Poligonowej
  • cmentarz komunalny przy północnej granicy Lublina i ul. Bohaterów Września
  • centrum usługowe przy skrzyżowaniu ul. Bohaterów Września i ul. Zelwerowicza
  • tereny zabudowy jednorodzinnej z usługami podstawowymi położone w północnej części dzielnicy Ponikwoda, na wschód od Alei Spółdzielczości Pracy.

Jak podkreślają twórcy, dla każdego z obszarów są opracowywane obecnie miejscowe plany zagospodarowania, a tematy projektów zostały uzgodnione z Wydziałem Planowania Urzędu Miasta Lublin. Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz wytycznymi Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Lublin.

Na otwarciu wystawy podkreślano rolę pracy zespołowej w zawodzie architekta. Każdy zespół studencki miał za zadanie przeprowadzić szczegółową analizę topografii, przebiegu dróg, istniejącej zieleni i zabudowań na przydzielonym mu obszarze. Ponadto musiał uzgadniać powiązania komunikacyjne oraz funkcje z zespołem, pracującym nad sąsiednim obszarem. W ten sposób w powstała jedna wielka makieta złożona z dopasowanych do siebie mniejszych makiet.

Każda z grup projektowych dostała oddzielne stanowisko do prezentacji, a każde opatrzone zostało opisem założeń i wymagań projektowych i prawnych. Wystawę można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej 40.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)