Dziś są imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

 
dodane: 06-02-2018 14:46   |   wyświetleń: 781

Studenci architektury zaprezentowali rozwiązania zagospodarowania przestrzennego Lublina

Od 31 stycznia 2018 r. w Galerii Sztuki Współczesnej Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej można oglądać wystawę projektów urbanistycznych.
Studenci architektury zaprezentowali rozwiązania zagospodarowania przestrzennego Lublinafot. Mateusz Paśkucki 
Wystawa dwudziestu sześciu prac jest podsumowaniem wielotygodniowej pracy studentów architektury ostatnich lat studiów inżynierskich i magisterskich pod kierunkiem dr inż. arch. Marzeny Siestrzewitowskiej. Prace stanowią propozycje zagospodarowania przestrzennego pięciu obszarów Lublina:
  • tereny zabudowy jednorodzinnej z usługami podstawowymi przy granicy Lublina, na zachód od ul. Koncertowej
  • fragment zespołu usługowego przy ul. Bohaterów Września oraz terenów zabudowy jednorodzinnej po obu stronach ul. Poligonowej
  • cmentarz komunalny przy północnej granicy Lublina i ul. Bohaterów Września
  • centrum usługowe przy skrzyżowaniu ul. Bohaterów Września i ul. Zelwerowicza
  • tereny zabudowy jednorodzinnej z usługami podstawowymi położone w północnej części dzielnicy Ponikwoda, na wschód od Alei Spółdzielczości Pracy.

Jak podkreślają twórcy, dla każdego z obszarów są opracowywane obecnie miejscowe plany zagospodarowania, a tematy projektów zostały uzgodnione z Wydziałem Planowania Urzędu Miasta Lublin. Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz wytycznymi Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Lublin.

Na otwarciu wystawy podkreślano rolę pracy zespołowej w zawodzie architekta. Każdy zespół studencki miał za zadanie przeprowadzić szczegółową analizę topografii, przebiegu dróg, istniejącej zieleni i zabudowań na przydzielonym mu obszarze. Ponadto musiał uzgadniać powiązania komunikacyjne oraz funkcje z zespołem, pracującym nad sąsiednim obszarem. W ten sposób w powstała jedna wielka makieta złożona z dopasowanych do siebie mniejszych makiet.

Każda z grup projektowych dostała oddzielne stanowisko do prezentacji, a każde opatrzone zostało opisem założeń i wymagań projektowych i prawnych. Wystawę można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej 40.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Z obawy przed zatrzymaniem ratował się ucieczką przez okno
Z obawy przed zatrzymaniem ratował się ucieczką przez okno Poszukiwanego listem gończym 26-latka zatrzymali wczoraj kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna tak bardzo nie chciał się oddać w ręce policjantów, że z obawy przed zatrzymaniem wyskoczył z okna parterowego domu. Bardzo się zdziwił, bowiem i z drugiej strony domu czekali na niego mundurowi.
Bilans świąt na naszych drogach
Bilans świąt na naszych drogach Święta Wielkanocne już za nami. Od minionego piątku na drogach naszego województwa doszło do 17 wypadków, w których 23 osoby odniosły obrażenia. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci odnotowali także 216 kolizji, ujawnili 65 nietrzeźwych kierujących.
Stypendia Prezydenta Miasta Lublin przyznane
Stypendia Prezydenta Miasta Lublin przyznane Prezydent Miasta Lublin na podstawie rekomendacji Komisji ds. Stypendiów przyznał 15 stypendiów na czynny udział w międzynarodowym lub ogólnopolskim konkursie, festiwalu, przeglądzie lub projekcie kulturalnym odbywającym się poza Lublinem w 2019 r. w łącznej wysokości 27 740 zł.
Majówka na Litewskim. Święto Dwóch Unii
Majówka na Litewskim. Święto Dwóch Unii Plenerowymi koncertami symfonicznymi, śpiewem, defiladami oraz inscenizacjami teatralnymi i tanecznymi wypełni się plac Litewski w dniach 1-5 maja w ramach ?Święta Dwóch Unii?. Majówka na Litewskim to punkt centralny licznych wydarzeń, poprzez które mieszkańcy Lublina i odwiedzający nasze miasto turyści będą mogli świętować 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Nabór wolontariuszy na Noc Kultury i Inne Brzmienia
Nabór wolontariuszy na Noc Kultury i Inne Brzmienia Warsztaty Kultury w Lublinie są na półmetku przygotowań do czerwcowych festiwali, a to oznacza, że czas zaprosić do współpracy wolontariuszy, na których czekają Noc Kultury i Wschód Kultury ? Inne Brzmienia. Ruszył nabór!

Najczęściej czytane

Nieuczciwy pracownik salonu samochodowego
Nieuczciwy pracownik salonu samochodowego
Za oszustwo odpowie 25-latek, który pracując w jednym z salonów samochodowych przywłaszczył pochodzące od klientów pieniądze. Szacuje się wstępnie, że mężczyzna na swoje konto przelał łącznie ponad 40 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
[email protected]
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
[email protected]
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)