Dziś są imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Lubelskie.pl
dodane: 17-04-2019 10:35   |   wyświetleń: 257

Spotkanie Marszałka z Ambasador Słowenii

15 kwietnia br. gościem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego była Ambasador Słowenii Božena Forštnarič Boroje. Towarzyszył jej Tomasz Kalinowski konsul honorowy Słowenii w Lublinie. To pierwsza wizyta pani ambasador na Lubelszczyźnie, stąd spotkanie miało charakter kurtuazyjny.
Spotkanie Marszałka z Ambasador Słoweniifot. Lubelskie.pl 

W trakcie rozmów Ambasador wskazała na elementy, które budują wspólnotę Polski i Słowenii w aspekcie historycznym, kulturowym i religijnym – słowiańskie korzenie oraz religię katolicką przyjętą w obrządku łacińskim. Odnosząc się do aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej obu krajów, akcentowała podobieństwa w strukturze przedsiębiorstw (głównie małe i średnie), a także członkostwo w Unii Europejskiej. Wszystkie te czynniki wpływają pozytywnie na rozwój współpracy – podkreśliła. Warto dodać, że Słowenia jest najzamożniejszym, najbardziej rozwiniętym, szczególnie pod względem gospodarczym, państwem byłej Jugosławii i jednocześnie jednym z silniejszych ekonomicznie krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce głównych partnerów handlowych Słowenii (zarówno w eksporcie jak i imporcie).

W trakcie rozmów marszałek podkreślił, że samorząd województwa lubelskiego jest otwarty na wszelkie formy współpracy z partnerami ze Słowenii. Jednym ze wspólnie podjętych działań mogłoby być zorganizowanie misji gospodarczej do Słowenii. Konsul honorowy zaproponował również znalezienie odpowiedniego słoweńskiego regionu partnerskiego dla województwa lubelskiego.

Komentowane

wujek (2019-04-17 10:57) 35 31   |   zgłoś do usunięcia
tak
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zderzenie obok Galerii Orkana. Dwie osoby w szpitalu
Zderzenie obok Galerii Orkana. Dwie osoby w szpitalu Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierowców nie zastosował się do wytycznych wskazanych przez sygnalizację świetlną. Funkcjonariusze ustalają, kto był sprawcą wypadku.
Wypadek na ulicy Mełgiewskiej
Wypadek na ulicy Mełgiewskiej Około godziny 9 na ulicy Mełgiewskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa.
Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
 Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem! W miejscowości Dys w gminie Niemce służby weterynaryjne zlokalizowały ognisko ASF-u. Decyzja mogła być tylko jedna - wybicie całej hodowli. - To 342 sztuki trzody chlewnej - potwierdza Tomasz Brzana, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Lublinie.
Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki, VI edycja
Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki, VI edycja Kazimiernikejszyn to 5 dni miksu muzycznej jazdy, aktywności, natury, relaksu, jasnej strony mocy, bezspinkowej atmosfery i pomagania?
Najpiękniejsza róża kwiatowego zagłębia
Najpiękniejsza róża kwiatowego zagłębia Pow. puławski: Tadeusz Pałka z miejscowości Stok w gm. Końskowola zwyciężył w konkursie na "Najpiękniejszą Różę Wystawy" podczas XXII Święta Róż, które już po raz kolejny odbyło się w Końskowoli. - To bardzo milo, że moje róże podobają się publiczności i profesjonalistom - cieszy się pan Tadeusz.

Najczęściej czytane

Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
 Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
W miejscowości Dys w gminie Niemce służby weterynaryjne zlokalizowały ognisko ASF-u. Decyzja mogła być tylko jedna - wybicie całej hodowli. - To 342 sztuki trzody chlewnej - potwierdza Tomasz Brzana, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Lublinie.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41