Dziś są imieniny: Lecha, Lutomira

Lubelskie.pl
dodane: 09-10-2019 11:20   |   wyświetleń: 208

Spotkanie Marszałka Stawiarskiego z Ambasadorem Chorwacji

8 października 2019 roku, w Dzień Niepodległości Chorwacji, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski przyjął Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej JE Tomislava Vidoševića.
Spotkanie Marszałka Stawiarskiego z Ambasadorem Chorwacjifot. Lubelskie.pl 

Rozmowy dotyczyły możliwości nawiązania współpracy między Województwem Lubelskim i chorwackimi żupaniami (odpowiednik województwa). Pan ambasador zaznaczył, że rozwój gospodarczy Polski jest godny podziwu, a tym samym stwarza potencjał do nawiązywania i rozwijania kooperacji, zwłaszcza w zakresie ekonomii. Docenił także naszą otwartość na inwestycje zagraniczne i gotowość do wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Istotną kwestią we wzajemnych relacjach jest inicjatywa Trójmorza, skupiająca kraje Europy Środkowej, położone w trójkącie mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego. Nasze województwo zyska na poprawie połączeń drogowych z Chorwacją, gdy ukończony zostanie polski odcinek Via Carpatia – jej odgałęzienie wiedzie właśnie nad Adriatyk.

Ambasador podkreślił znaczenie Polski dla rozwoju turystyki w jego kraju – tylko w ubiegłym roku na wypoczynek w Chorwacji zdecydował się ponad milion Polaków. Współpraca nie musi ograniczać się jednak tylko do tej dziedziny. Podczas spotkania padły konkretne propozycje działań w zakresie wymiany przedsiębiorców, a także wspólnej organizacji wydarzeń kulturalnych, które pozwoliłyby zbliżyć do siebie mieszkańców naszego województwa i Chorwatów oraz przyczyniło się do rozwoju wzajemnych stosunków.

JE Tomislav Vidošević zaprosił marszałka do udziału w przyszłorocznym Forum Regionów w chorwackiej Slawonii, które byłoby okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów na poziomie międzyregionalnym. Zapewnił, że Chorwacja jest również otwarta na współpracę z partnerami zagranicznymi, takimi jak Polska, nie tylko w sektorze turystyki.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 ...
Zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 mln złotych Policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zlikwidowali pod Warszawą "dziuplę" samochodową. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli luksusowe samochody oraz części od zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln złotych.
LUK rozbił outsidera
LUK rozbił outsidera Siatkarze LUK Politechnika Lublin nie dali najmniejszych szans ostatniej w tabeli drużynie KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Gracze ze Spały przegrali w Lublinie do zera.
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ...
Za nami konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w sportach halowych ?Lubelskie2020?.
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach ...
79-latek stracił oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi Mieszkaniec Lublina został podstępnie okradziony. Policjanci poszukują złodziei, których ofiarą padł 79-latek. Nieznajomi zaczepili mężczyznę, pytając o drogę do Rzeszowa, a następnie zaproponowali mu zakup perfum w okazyjnej cenie. Kiedy starszy mężczyzna zaprosił ich do domu, ukradli mu ponad 3 tysięcy złotych.
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta ...
Projekt programu „Złap deszczówkę” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin Już 27 lutego br. pod obrady Rady Miasta Lublin trafi projekt programu ochrony zasobów wodnych dla Lublina, który określi zasady udzielania dotacji do budowy systemów służących do zatrzymywania wody deszczowej.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41