Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

kuba
dodane: 11-07-2019 11:11   |   wyświetleń: 202

Szczypiornistki z WSSP Akademickimi Mistrzyniami Europy

Piłkarki ręczne z Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie zdominowały Akademickie Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. Podopieczne Roberta Lisa wygrały wszystkie mecze podczas turnieju, a w decydującym starciu pokonały rywalki z Hamburga 31:25.
Szczypiornistki z WSSP Akademickimi Mistrzyniami Europyfot. wssp.edu.pl 

Finałowe starcie lepiej rozpoczęły Niemki, które prowadziły do prawie 9 minuty. Dalsza część pierwszej odsłony należała jednak do lublinianek, które do przerwy wygrywały 19:14. W drugiej połowie szczypiornistki z WSSP już tylko spokojnie kontrolowały przebieg spotkania i w pewnym momencie prowadziły nawet ośmioma bramkami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem studentek z Lublina 31:25. Bohaterką finałowe starcia okazała się Joanna Szarawaga, która zdobyła 10 bramek. 

Na najniższym stopniu podium Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej stanęły za to zawodniczki z Marsylii, które w meczu o trzecie miejsce pokonały piłkarki ręczne z Porto. W rozgrywanych w Bydgoszczy zawodach zagrała także reprezentacja Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, która zajęła 9 miejsce w 11-drużynowej stawce. WSSP Lublin – University of Hamburg 31:25 (19:14)
WSSP: Szarawaga 10, Łabuda 7, Nocuń 4, Rosiak 3, Kozimur 3, Kochniak 2, Gutkowska 1, Senderkiewicz 1, Gadzina, Januchta.

Tagi: Akademickie Mistrzostwa Europy, WSSP Lublin, Szarawaga, Łabuda, piłka ręczna

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony
Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego został przedłużony Tegoroczny sezon funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego został wydłużony o miesiąc ? będzie trwał do 30 listopada.
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również ...
Hulajnogi elektryczne – teraz można korzystać z nich również w Lublinie W piątek 18 października 2019 roku do floty Blinkee.city dołączyły również hulajnogi. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, dla których istotna jest mikromobilność oraz ekologiczne rozwiązania w transporcie.
King panował w Szczecinie
King panował w Szczecinie Po trzech wygranych na początku sezonu Energa Basket Ligi, Start Lublin w końcu trafił na mocniejszego od siebie.
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus
Stowarzyszenie Misericordia z Lublina laureatem nagrody Totus Tuus W sobotę 12 października 2019 roku, podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie zostały wręczone kolejne nagrody Totus Tuus, tzw. katolickie noble. Wyróżnienia te przeznaczone są dla osób i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II oraz poprzez swoje działania realizują wezwanie Papieża do obrony godności człowieka.
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go ...
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu — zatrzymali go policjanci po służbie Niebezpieczną jazdę 46-letniego mieszkańca gminy Niemce zauważyli funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komisariatu IV oraz KWP w Lublinie, wracając do domu po służbie. Zatrzymali samochód, którym jechał. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila. Nierozważnemu kierowcy oprócz utraty prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Podczas egzaminu na prawo jazdy miał ponad 2 promile
Na placu manewrowym zakończyła się przygoda 46-latka z prawem jazdy kat. C. Mężczyzna przystąpił do egzaminu będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile. Mieszkaniec gm. Poniatowa nie tylko, nie uzyska nowych uprawnień, ale również straci już te posiadane.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41