Dziś są imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

kuba
dodane: 12-02-2020 22:19   |   wyświetleń: 93

Problem z „Ropą”

Krzysztof Ropski najprawdopodobniej nie przejdzie do Motoru. Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej uznała, że wciąż obowiązuje go umowa z Siarką Tarnobrzeg.
Problem z „Ropą”fot. motorlublin.eu/Tomasz Lewtak 

Krzysztof Ropski miał pomóc Motorowi w wywalczeniu upragnionego awansu do II ligi. Napastnik Siarki Tarnobrzeg znakomicie prezentował się w trakcie swoich pierwszych sparingów w lubelskim klubie. Na ten moment wszystko jednak wskazuje, że rosły zawodnik nie dołączy do klubu z Lublina, mimo że jego transfer został już ogłoszony przez Motor. Zamieszanie wokół przejścia Ropskiego do zespołu Mirosława Hajdy trwało od kilku tygodniu. Motor uważał, że wpłacił kwotę odstępnego i dopełnił wszystkich formalności. Siarka była jednak innego zdania, anulowała transakcję i oddała pieniądze ligowemu rywalowi. Władze klubu z Tarnobrzegu uznały, że lubelski klub nie spełnił wszystkich warunków zawartych w klauzuli odstępnego. Teraz rację Siarce przyznała Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, uznając, że dalej jest on zawodnikiem tego klubu. 

– Ponieważ klub Siarka Tarnobrzeg zmienił zdanie co do faktu, iż skutecznie rozwiązał się mój kontrakt z klubem poprzez skorzystanie przez klub Motor Lublin z klauzuli odstępnego zawartego w moim kontrakcie, postanowiłem zwrócić się o rozstrzygnięcie tej kwestii do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN. Izba co prawda potwierdziła moje stanowisko, iż nie można zgodnie z przepisami PZPN powiększać określonej sumy z klauzuli odstępnego o nieokreślone kwoty lub o obowiązek zrzeczenia się przeze mnie prawa do zaległego wynagrodzenia. Z zaskoczeniem przyjąłem jednak dalszą konstatację Izby, iż cała klauzula odstępnego w moim kontrakcie z klubem Siarka Tarnobrzeg S.A. zaprojektowana przez mojego ówczesnego managera i klub jest nieważna. Oświadczam, iż w takim wypadku, bez zapisów o klauzuli odstępnego nie podpisałbym w ogóle takiej umowy. W związku z powyższym zamierzam skorzystać z drogi odwoławczej od tego orzeczenia – napisał w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Motoru Krzysztof Ropski.

Tagi: Motor Lublin, III liga, Siarka Tarnobrzeg, piłka nożna, Krzysztof Ropski

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Koniec sagi z Krzysztofem Ropskim
Koniec sagi z Krzysztofem Ropskim Krzysztof Ropski jednak przejdzie z Siarki Tarnobrzeg do Motoru Lublin. Kluby dogadały się już ze sobą co do kwoty odstępnego.
Łabuda przenosi się do Francji
Łabuda przenosi się do Francji Kluczowa zawodniczka MKS Perły Lublin, Aneta Łabuda, zdecydowała się na odejście po zakończeniu sezonu z dotychczasowego zespołu. 25-latka zamierza kontynuować swoją karierę w ESBF Besancon.
LUK stanął na wysokości zadania
LUK stanął na wysokości zadania Siatkarze LUK Politechnika Lubelska znakomicie zaprezentowali się w starciu z silnym Mickiewiczem Kluczbork i pewnie zwyciężyli na wyjeździe 3:0. MVP spotkania uznano Bartosza Zrajkowskiego.
O krok od awansu
O krok od awansu Na etapie 1/8 Pucharu Polski zakończyła się przygoda futsalistów AZS UMCS Lublin. Podopieczni Konrada Tarkowskiego odpadli po dogrywce z NEXX Goczałkowice Zdrój.
Tymczasowy areszt za zabójstwo
Tymczasowy areszt za zabójstwo Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 27-letniem mieszkańcowi Lublina. Podczas libacji alkoholowej zaatakował znajomego, którego dotkliwie pobił powodując obrażenia ciała skutkujące jego śmiercią. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41