Dziś są imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

kuba
dodane: 12-02-2020 22:19   |   wyświetleń: 146

Problem z „Ropą”

Krzysztof Ropski najprawdopodobniej nie przejdzie do Motoru. Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej uznała, że wciąż obowiązuje go umowa z Siarką Tarnobrzeg.
Problem z „Ropą”fot. motorlublin.eu/Tomasz Lewtak 

Krzysztof Ropski miał pomóc Motorowi w wywalczeniu upragnionego awansu do II ligi. Napastnik Siarki Tarnobrzeg znakomicie prezentował się w trakcie swoich pierwszych sparingów w lubelskim klubie. Na ten moment wszystko jednak wskazuje, że rosły zawodnik nie dołączy do klubu z Lublina, mimo że jego transfer został już ogłoszony przez Motor. Zamieszanie wokół przejścia Ropskiego do zespołu Mirosława Hajdy trwało od kilku tygodniu. Motor uważał, że wpłacił kwotę odstępnego i dopełnił wszystkich formalności. Siarka była jednak innego zdania, anulowała transakcję i oddała pieniądze ligowemu rywalowi. Władze klubu z Tarnobrzegu uznały, że lubelski klub nie spełnił wszystkich warunków zawartych w klauzuli odstępnego. Teraz rację Siarce przyznała Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, uznając, że dalej jest on zawodnikiem tego klubu. 

– Ponieważ klub Siarka Tarnobrzeg zmienił zdanie co do faktu, iż skutecznie rozwiązał się mój kontrakt z klubem poprzez skorzystanie przez klub Motor Lublin z klauzuli odstępnego zawartego w moim kontrakcie, postanowiłem zwrócić się o rozstrzygnięcie tej kwestii do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN. Izba co prawda potwierdziła moje stanowisko, iż nie można zgodnie z przepisami PZPN powiększać określonej sumy z klauzuli odstępnego o nieokreślone kwoty lub o obowiązek zrzeczenia się przeze mnie prawa do zaległego wynagrodzenia. Z zaskoczeniem przyjąłem jednak dalszą konstatację Izby, iż cała klauzula odstępnego w moim kontrakcie z klubem Siarka Tarnobrzeg S.A. zaprojektowana przez mojego ówczesnego managera i klub jest nieważna. Oświadczam, iż w takim wypadku, bez zapisów o klauzuli odstępnego nie podpisałbym w ogóle takiej umowy. W związku z powyższym zamierzam skorzystać z drogi odwoławczej od tego orzeczenia – napisał w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Motoru Krzysztof Ropski.

Tagi: Motor Lublin, III liga, Siarka Tarnobrzeg, piłka nożna, Krzysztof Ropski

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi ...
Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie odpadami komunalnymi Miasto Lublin zwraca się do mieszkańców z prośbą o racjonalne gospodarowanie odpadami w czasie epidemii, mając na uwadze obecne zagrożenia, które stanowią poważne utrudnienie dla funkcjonowania większości firm i przedsiębiorstw, w tym branży odpadowej.
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR ...
Pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy MOPR Prezentujemy pakiet informacji dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie w związku z wprowadzonym stanem epidemii. Podstawowe numery telefonów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zgromadzone są w jednym miejscu, by każdy mógł dogodnie znaleźć potrzebne informacje.
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i ...
Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i -eporady W Urzędzie Miasta Lublin istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, który pomoże osobom Głuchym i niesłyszącym w dostępie do usług medycznych. Ta dodatkowa usługa została uruchomiona w odpowiedzi na zgłaszane problemy dotyczące znacznie utrudnionego dostępu osób Głuchych i niesłyszących do usług medycznych w ramach zalecanej obecnie formy e-porady.
Wspieramy zdalne nauczanie
Wspieramy zdalne nauczanie Sytuacja epidemiologiczna w Polsce ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Jedną z nich jest edukacja. Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił wesprzeć uczniów w regionie i przekazać im sprzęt umożliwiający zdalne nauczanie. Z pomocy skorzystają wykluczeni cyfrowo, czyli w tym przypadku najbardziej potrzebujący.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41