Dziś są imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

kuba
dodane: 26-11-2019 21:16   |   wyświetleń: 67

Polki wygrały w Lublinie

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zwyciężyła w Międzypaństwowym Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej. Zawody rozegrano w lubelskiej Hali Globus.
Polki wygrały w Lubliniefot. FB: MKS Lublin 

Lublin wyraźnie służył w ostatnich dniach naszym reprezentantkom. Polki znakomicie poradziły sobie w pierwszych meczach i na zakończenie biało-czerwone zmierzyły się z inną niepokonaną drużyną – kadrą Białorusi. Spotkanie lepiej rozpoczęły rywalki zza wschodniej granicy, ale dalsza część meczu należała już do Polek, które ostatecznie zwyciężyły 34:29. Pierwsze skrzypce w naszej kadrze grała Aneta Łabuda, będąca na co dzień zawodniczką MKS Perły. Skrzydłowa reprezentacji Polski po raz drugi na tym turnieju została uznana najlepszą zawodniczką meczu. Każdy jej rzut w kierunku bramki Białorusinek zakończył się zdobyciem punktu. Oprócz niej swoje trzy grosze do zwycięstwa w całym turnieju dorzuciły inne szczypiornistki lubelskiego klubu – Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Sylwia Matuszczyk.

 

Trzecie miejsce w Międzypaństwowym Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej zajęła natomiast Ukraina, która w ostatnim meczu pokonała Litwę 27:22.

 

Polska – Białoruś 34:29 (17:13)

Polska: Gawlik, Płaczek, Zima – Łabuda 8, Grzyb 8, Kudłacz-Gloc 7, Drabik 3, Zych 3, Świerżewska 3, Achruk 1, Kobylińska 1, Zimny, Matuszczyk, Zawistowska, Janiszewska, Więckowska.

Białoruś: Kuncewicz, Hrackiewicz – Silickaja 8, Iliana 5, Kocina 4, Dronawa 4, Artsiukowicz 4, Szamanowska 3, Rudowskaja 1, Cyrybka, Kanawał, Hutawa, Achramienka, Rabczanka, Mokat, Jelisejewa.


Tagi: piłka ręczna, kadra Polski, Aneta Łabuda, Weronika Gawlik, Kinga Achruk, Sylwia Matuszczyk

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Znamy lokalizację miejskiego sylwestra 2019/20. Jakie atrakcje przygotowało miasto?
Znamy lokalizację miejskiego sylwestra 2019/20. Jakie atrakcje przygotowało miasto? Miejski sylwester 2019/20 odbędzie się po kilku latach przerwy na Placu Litewskim. Znamy również artystów, którzy umilą uczestnikom zakończenie starego roku.
Jakie atrakcje przygotował ZTM w Lublinie na mikołajki?
Jakie atrakcje przygotował ZTM w Lublinie na mikołajki? ZTM postanowił umilić 6 grudnia mieszkańcom Lublina podróż autobusami i trolejbusami. W ramach akcji "Mikołajki z komunikacją miejską" wszystkich lublinian czeka m.in. bezpłatna linia "Mikołajki". Kontrolerzy i kierowcy z tej okazji pojawią się również w specjalnych przebraniach.
25-latek ukrył narkotyki w pudełku po mopie
25-latek ukrył narkotyki w pudełku po mopie Policjanci z II komisariatu zatrzymali 25-letniego mieszkańca Lublina. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 70 gramów marihuany i niewielkie ilości amfetaminy. Nielegalny towar ukryty był w pudełku po mopie - odnalazł go pies z Aresztu Śledczego w Lublinie.
16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć ...
16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć Od 4 do 6 grudnia przedstawiciele instytucji Miasta Lublin, działający na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, będą pełnić dyżury, udzielając wsparcia oraz pomocy osobom pokrzywdzonym. Działania te odbędą się w ramach trwającej Kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć.
Mężczyzna pod wpływem alkoholu zajmował się 2-letnim dzieckiem ...
Mężczyzna pod wpływem alkoholu zajmował się 2-letnim dzieckiem 35-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia swojego dziecka. Mężczyzna opiekował się dwuletnim dzieckiem, mając blisko 1,5 promila alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41