Dziś są imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

kuba
dodane: 10-07-2019 12:19   |   wyświetleń: 48

Lublinianki meldują się w finale

Studentki z Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Podopieczne Roberta Lisa w półfinałowym starciu ograły rywalki z Porto 36:27.
Lublinianki meldują się w finalefot. EUSA Handball 

O zwycięstwie z Portugalkami zadecydowała przede wszystkim świetna pierwsza połowa, po której lublinianki prowadziły 21:12. W drugiej odsłonie gra się trochę wyrównała, ale szczypiornistki z WSSP do końca utrzymały dziewięciobramkową przewagę. W drużynie z Lublina bardzo dobrze spisały się m.in. Aleksandra Rosiak i Aneta Łabuda, które siedmiokrotnie pokonywały bramkarkę z Porto. Niewiele ustępowały im także Kinga Gutkowska i Joanna Szarawaga, które zaliczyły po 5 trafień. 

Piłkarki z Lublina już dzisiaj o 17:00 zagrają w wielkim finale z zawodniczkami z Hamburga, które w półfinałowym starciu ograły zeszłoroczne mistrzynie z francuskiej Marsylii. 

WSSP Lublin – University of Porto 36:27 (21:12)

Bramki dla WSSP: Gadzina 1, Łabuda 7, Gutkowska 5, Nocuń 4, Rosiak 7, Kochaniak 2, Januchta 1, Senderkiewicz 2, Kozimur 3, Szarawaga 5.  

Tagi: piłka ręczna, WSSP, EUSA, Akademickie Mistrzostwa Europy, Aneta Łabuda

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zderzenie obok Galerii Orkana. Dwie osoby w szpitalu
Zderzenie obok Galerii Orkana. Dwie osoby w szpitalu Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierowców nie zastosował się do wytycznych wskazanych przez sygnalizację świetlną. Funkcjonariusze ustalają, kto był sprawcą wypadku.
Wypadek na ulicy Mełgiewskiej
Wypadek na ulicy Mełgiewskiej Około godziny 9 na ulicy Mełgiewskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa.
Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
 Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem! W miejscowości Dys w gminie Niemce służby weterynaryjne zlokalizowały ognisko ASF-u. Decyzja mogła być tylko jedna - wybicie całej hodowli. - To 342 sztuki trzody chlewnej - potwierdza Tomasz Brzana, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Lublinie.
Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki, VI edycja
Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki, VI edycja Kazimiernikejszyn to 5 dni miksu muzycznej jazdy, aktywności, natury, relaksu, jasnej strony mocy, bezspinkowej atmosfery i pomagania?
Najpiękniejsza róża kwiatowego zagłębia
Najpiękniejsza róża kwiatowego zagłębia Pow. puławski: Tadeusz Pałka z miejscowości Stok w gm. Końskowola zwyciężył w konkursie na "Najpiękniejszą Różę Wystawy" podczas XXII Święta Róż, które już po raz kolejny odbyło się w Końskowoli. - To bardzo milo, że moje róże podobają się publiczności i profesjonalistom - cieszy się pan Tadeusz.

Najczęściej czytane

Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
 Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
W miejscowości Dys w gminie Niemce służby weterynaryjne zlokalizowały ognisko ASF-u. Decyzja mogła być tylko jedna - wybicie całej hodowli. - To 342 sztuki trzody chlewnej - potwierdza Tomasz Brzana, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Lublinie.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41