Dziś są imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

kuba
dodane: 10-07-2019 12:19   |   wyświetleń: 107

Lublinianki meldują się w finale

Studentki z Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Podopieczne Roberta Lisa w półfinałowym starciu ograły rywalki z Porto 36:27.
Lublinianki meldują się w finalefot. EUSA Handball 

O zwycięstwie z Portugalkami zadecydowała przede wszystkim świetna pierwsza połowa, po której lublinianki prowadziły 21:12. W drugiej odsłonie gra się trochę wyrównała, ale szczypiornistki z WSSP do końca utrzymały dziewięciobramkową przewagę. W drużynie z Lublina bardzo dobrze spisały się m.in. Aleksandra Rosiak i Aneta Łabuda, które siedmiokrotnie pokonywały bramkarkę z Porto. Niewiele ustępowały im także Kinga Gutkowska i Joanna Szarawaga, które zaliczyły po 5 trafień. 

Piłkarki z Lublina już dzisiaj o 17:00 zagrają w wielkim finale z zawodniczkami z Hamburga, które w półfinałowym starciu ograły zeszłoroczne mistrzynie z francuskiej Marsylii. 

WSSP Lublin – University of Porto 36:27 (21:12)

Bramki dla WSSP: Gadzina 1, Łabuda 7, Gutkowska 5, Nocuń 4, Rosiak 7, Kochaniak 2, Januchta 1, Senderkiewicz 2, Kozimur 3, Szarawaga 5.  

Tagi: piłka ręczna, WSSP, EUSA, Akademickie Mistrzostwa Europy, Aneta Łabuda

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji
Wdrożenie systemu TETRA – historyczne wydarzenie dla polskiej policji Po wielu latach starań polska Policja rozpoczyna realizację strategicznego i ważnego dla bezpieczeństwa Państwa projektu modernizacji policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA. Do tej chwili taki system działał w 4 miastach. TETRA ? trankingowy system cyfrowy użytkowany jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Szczecinie. Po podpisaniu umowy i wdrożeniu projektu system TETRA będzie działał w każdym mieście wojewódzkim. Ze względu na przeznaczenie i skalę system należy uważać za newralgiczny dla funkcjonowania Państwa.
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia”
Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia” Przedstawiciele firm Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint przygotowali raport na temat potencjału inwestycyjnego Lublina dla branży usług i biznesu. Lublin zajął pierwsze miejsce w kategoriach ?Nieruchomości? i ?Potencjał zatrudnienia?.
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku
Mokra nawierzchnia przyczyną wypadku W środę rano doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kobieta kierująca peugeotem nie zdążyła wyhamować i doprowadziła do kolizji z BMW.
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni ...
Trwają zgłoszenia do 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest dialog o współczesnym rozumieniu pojęcia patriotyzm, afirmacja wolności, opowiadanie o miłości do miejsca i ludzi, którzy są naszym domem.
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie
 XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Lublinie Już dziś w Lublinie odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Jubileuszowego XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich. Wydarzenie potrwa do 20 września i odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz Centrum Spotkania Kultur. W Zjeździe weźmie udział około 900 historyków. Kongresowi towarzyszyć będzie Festiwal Historii bez Liku w dniach 18-21 września. Wydarzenia objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41