Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

lublin.eu
dodane: 16-04-2019 09:59   |   wyświetleń: 246

Sezon Lublin 2019 - Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej

W roku jubileuszu 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, dumni z naszego dziedzictwa i bogatej oferty turystycznej miasta, zapraszamy na ósmą edycję Sezonu Lublin, która odbędzie się pod hasłem ?Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej?!
Sezon Lublin 2019 - Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej fot. lublin.eu 

– Dzięki wyjątkowym obchodom 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, w 2019 roku, Lublin ma okazję przypomnieć o swojej istotnej roli w kształtowaniu europejskiej wspólnoty narodów. Przez dziesięć dni trwania Sezonu Lublin mieszkańcy i turyści naszego miasta będą mogli bezpłatnie skorzystać z oferty turystycznej Lublina. Dzięki współpracy z blisko czterdziestoma partnerami uczestnicy odwiedzą zarówno najsłynniejsze, jak i te mniej znane obiekty turystyczne miasta oraz wezmą udział w licznych spotkaniach, prelekcjach tematycznych, warsztatach, spacerach i aktywnościach sportowych. Zachęcam Państwa do odkrywania tajemnic Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Blisko 280 wydarzeń mają do wyboru mieszkańcy Lublina, którzy wezmą udział w Sezonie Lublin 2019. Tegoroczna, ósma już edycja Sezonu, odbędzie się w dniach 26 kwietnia – 5 maja. Niemal połowa propozycji programowych odwołuje się do jubileuszu 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Zapisy na wybrane wydarzenia uruchomione zostaną za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu w dwóch terminach: 16 i 23 kwietnia 2019 roku. Tradycyjnie, zapisy stacjonarne prowadzone będą od 16 kwietnia 2019 r. w Biurze Obsługi Sezonu Lublin (Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, ul. Jezuicka 1/3).

Ci, którzy wezmą udział w tegorocznej imprezie, będą mieli możliwość wyboru spośród wielu różnorodnych atrakcji połączonych tematycznie motywem Unii Lubelskiej. Rozwiązywanie zagadek Lublina jagiellońskiego z audioprzewodnikiem, łamanie kodu Jana Matejki w jednym z escape roomów, warsztaty kuchni litewskiej, zajęcia z XVI-wiecznego piśmiennictwa czy zwiedzanie Bazyliki oo. Dominikanów, w której według tradycji miała zostać zaprzysiężona Unia Lubelska, to tylko niektóre spośród bardzo wielu proponowanych atrakcji.

Ponadto w ofercie można znaleźć wiele atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych wielbicieli Lublina. Do wyboru będzie m. in. Baby Tour, podczas którego rodzice z maluchami będą mogli zwiedzać Lublin we własnym tempie. Starsze dzieci zapraszamy do podróży w czasie do epoki jagiellońskiej oraz na kulinarne warsztaty dla całych rodzin.

Nie zabraknie także aktywności, które przyciągną fanów rekreacji. Spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, piesze oraz biegowe, a także warsztaty żeglarskie to atrakcje, które zadowolą amatorów aktywnego wypoczynku, pragnących połączyć pasję do ruchu z poszerzaniem wiedzy o Lublinie.

Kalendarium wydarzeń, pełna lista partnerów oraz aktualne informacje na temat programu Sezonu Lublin 2019 są dostępne na stronie internetowej www.sezon.lublin.eu.

Aby umożliwić udział w wydarzeniu jak największej liczbie osób, każdy uczestnik będzie mógł zapisać się na maksymalnie 2 wydarzenia. Dokonując rezerwacji należy wypełnić formularz i podać numer telefonu, na który zostanie przesłany SMS-em kod umożliwiający dokonanie rezerwacji.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)