Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

lublin.eu
dodane: 16-04-2019 09:59   |   wyświetleń: 384

Sezon Lublin 2019 - Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej

W roku jubileuszu 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, dumni z naszego dziedzictwa i bogatej oferty turystycznej miasta, zapraszamy na ósmą edycję Sezonu Lublin, która odbędzie się pod hasłem ?Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej?!
Sezon Lublin 2019 - Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej fot. lublin.eu 

– Dzięki wyjątkowym obchodom 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, w 2019 roku, Lublin ma okazję przypomnieć o swojej istotnej roli w kształtowaniu europejskiej wspólnoty narodów. Przez dziesięć dni trwania Sezonu Lublin mieszkańcy i turyści naszego miasta będą mogli bezpłatnie skorzystać z oferty turystycznej Lublina. Dzięki współpracy z blisko czterdziestoma partnerami uczestnicy odwiedzą zarówno najsłynniejsze, jak i te mniej znane obiekty turystyczne miasta oraz wezmą udział w licznych spotkaniach, prelekcjach tematycznych, warsztatach, spacerach i aktywnościach sportowych. Zachęcam Państwa do odkrywania tajemnic Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Blisko 280 wydarzeń mają do wyboru mieszkańcy Lublina, którzy wezmą udział w Sezonie Lublin 2019. Tegoroczna, ósma już edycja Sezonu, odbędzie się w dniach 26 kwietnia – 5 maja. Niemal połowa propozycji programowych odwołuje się do jubileuszu 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Zapisy na wybrane wydarzenia uruchomione zostaną za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu w dwóch terminach: 16 i 23 kwietnia 2019 roku. Tradycyjnie, zapisy stacjonarne prowadzone będą od 16 kwietnia 2019 r. w Biurze Obsługi Sezonu Lublin (Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, ul. Jezuicka 1/3).

Ci, którzy wezmą udział w tegorocznej imprezie, będą mieli możliwość wyboru spośród wielu różnorodnych atrakcji połączonych tematycznie motywem Unii Lubelskiej. Rozwiązywanie zagadek Lublina jagiellońskiego z audioprzewodnikiem, łamanie kodu Jana Matejki w jednym z escape roomów, warsztaty kuchni litewskiej, zajęcia z XVI-wiecznego piśmiennictwa czy zwiedzanie Bazyliki oo. Dominikanów, w której według tradycji miała zostać zaprzysiężona Unia Lubelska, to tylko niektóre spośród bardzo wielu proponowanych atrakcji.

Ponadto w ofercie można znaleźć wiele atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych wielbicieli Lublina. Do wyboru będzie m. in. Baby Tour, podczas którego rodzice z maluchami będą mogli zwiedzać Lublin we własnym tempie. Starsze dzieci zapraszamy do podróży w czasie do epoki jagiellońskiej oraz na kulinarne warsztaty dla całych rodzin.

Nie zabraknie także aktywności, które przyciągną fanów rekreacji. Spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, piesze oraz biegowe, a także warsztaty żeglarskie to atrakcje, które zadowolą amatorów aktywnego wypoczynku, pragnących połączyć pasję do ruchu z poszerzaniem wiedzy o Lublinie.

Kalendarium wydarzeń, pełna lista partnerów oraz aktualne informacje na temat programu Sezonu Lublin 2019 są dostępne na stronie internetowej www.sezon.lublin.eu.

Aby umożliwić udział w wydarzeniu jak największej liczbie osób, każdy uczestnik będzie mógł zapisać się na maksymalnie 2 wydarzenia. Dokonując rezerwacji należy wypełnić formularz i podać numer telefonu, na który zostanie przesłany SMS-em kod umożliwiający dokonanie rezerwacji.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41