Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Lubelskie.pl
dodane: 15-05-2019 12:25   |   wyświetleń: 151

Ruszają przygotowania do festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”

Za nami konferencja prasowa w malowniczych plenerach Muzeum Wsi Lubelskiej. To tutaj razem z partnerami z sąsiednich województw (podlaskiego i podkarpackiego) oraz zaprzyjaźnionymi instytucjami informowaliśmy dziennikarzy o szczegółach tegorocznej, czwartej już edycji Festiwalu Produktów Tradycyjnych i Regionalnych ?Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski?.
Ruszają przygotowania do festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”fot. Lubelskie.pl 

Przypomnijmy, że jest to sztandarowe już wydarzenie organizowane przez trzech marszałków, które ma na celu prezentację kulinarnego bogactwa, a także rękodzieła i innych form tradycyjnej aktywności kulturalnej naszych wschodnich regionów. Co ważne, nie wykluczamy w przyszłości poszerzenia zasięgu o sąsiednie województwa.

Patrząc na historię i potencjał naszych województw okazuje się, że sztuka jedzenia i gotowania, kultura stołu to element łączący województwo lubelskie, podkarpackie i podlaskie. Po raz kolejny organizując nasz festiwal chcemy ponownie pokazać, że wspieramy lokalnych twórców i przedsiębiorców – mówił podczas konferencji Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego. – Powinniśmy przy tym postawić na rozwój rolnictwa, produkcję oraz promocję artykułów najwyższej jakości – dodał.

Założenia Festiwalu przybliżali i do uczestnictwa zachęcali także nasi goście. Z regionu podlaskiego na konferencję przyjechali: Wiesława Burnos – członek Zarządu Województwa i Elżbieta Fionik – dyrektor Bielskiego Domu Kultury, a z podkarpackiego: Zofia Kochan – dyrektor Departamentu Rolnictwa Geodezji i Gospodarki Mieniem tamtejszego urzędu marszałkowskiego oraz Wiesław Kapel – wójt Lubaczowa.

Spotkanie w skansenie nie mogłoby się obyć bez naszych „lubelskich” współorganizatorów i partnerów. Byli to: prezes Lubelskiego Oddziału Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego Tomasz Solis, Marek Jurycki z Cechu Rzemiosł Spożywczych, Marcin Sikora ze Stowarzyszenia Lubelskich Kucharzy, a także Wiesław Pardyka – burmistrz Nałęczowa, czyli miejscowości, w której odbędzie się jedna z odsłon tegorocznego Festiwalu.

Trzeba bowiem wiedzieć, że projekt ten niezmiennie każdego roku odbywa się w trzech odsłonach (po jednej w każdym województwie). Ta lubelska odbędzie się w Nałęczowie w dniach 22-23 czerwca 2019 r. i będzie połączona z XXXIV Wojewódzkim Przeglądem Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. To tutaj podczas plenerowego festynu twórcy i producenci zaprezentują, poddadzą do degustacji, a także będą sprzedawać swoje wyroby. Imprezie towarzyszyć będzie szereg występów artystycznych i koncertów, o których szerzej napiszemy przed samym wydarzeniem.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41