Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Lubelskie.pl
dodane: 15-05-2019 12:25   |   wyświetleń: 84

Ruszają przygotowania do festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”

Za nami konferencja prasowa w malowniczych plenerach Muzeum Wsi Lubelskiej. To tutaj razem z partnerami z sąsiednich województw (podlaskiego i podkarpackiego) oraz zaprzyjaźnionymi instytucjami informowaliśmy dziennikarzy o szczegółach tegorocznej, czwartej już edycji Festiwalu Produktów Tradycyjnych i Regionalnych ?Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski?.
Ruszają przygotowania do festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”fot. Lubelskie.pl 

Przypomnijmy, że jest to sztandarowe już wydarzenie organizowane przez trzech marszałków, które ma na celu prezentację kulinarnego bogactwa, a także rękodzieła i innych form tradycyjnej aktywności kulturalnej naszych wschodnich regionów. Co ważne, nie wykluczamy w przyszłości poszerzenia zasięgu o sąsiednie województwa.

Patrząc na historię i potencjał naszych województw okazuje się, że sztuka jedzenia i gotowania, kultura stołu to element łączący województwo lubelskie, podkarpackie i podlaskie. Po raz kolejny organizując nasz festiwal chcemy ponownie pokazać, że wspieramy lokalnych twórców i przedsiębiorców – mówił podczas konferencji Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego. – Powinniśmy przy tym postawić na rozwój rolnictwa, produkcję oraz promocję artykułów najwyższej jakości – dodał.

Założenia Festiwalu przybliżali i do uczestnictwa zachęcali także nasi goście. Z regionu podlaskiego na konferencję przyjechali: Wiesława Burnos – członek Zarządu Województwa i Elżbieta Fionik – dyrektor Bielskiego Domu Kultury, a z podkarpackiego: Zofia Kochan – dyrektor Departamentu Rolnictwa Geodezji i Gospodarki Mieniem tamtejszego urzędu marszałkowskiego oraz Wiesław Kapel – wójt Lubaczowa.

Spotkanie w skansenie nie mogłoby się obyć bez naszych „lubelskich” współorganizatorów i partnerów. Byli to: prezes Lubelskiego Oddziału Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego Tomasz Solis, Marek Jurycki z Cechu Rzemiosł Spożywczych, Marcin Sikora ze Stowarzyszenia Lubelskich Kucharzy, a także Wiesław Pardyka – burmistrz Nałęczowa, czyli miejscowości, w której odbędzie się jedna z odsłon tegorocznego Festiwalu.

Trzeba bowiem wiedzieć, że projekt ten niezmiennie każdego roku odbywa się w trzech odsłonach (po jednej w każdym województwie). Ta lubelska odbędzie się w Nałęczowie w dniach 22-23 czerwca 2019 r. i będzie połączona z XXXIV Wojewódzkim Przeglądem Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. To tutaj podczas plenerowego festynu twórcy i producenci zaprezentują, poddadzą do degustacji, a także będą sprzedawać swoje wyroby. Imprezie towarzyszyć będzie szereg występów artystycznych i koncertów, o których szerzej napiszemy przed samym wydarzeniem.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)