Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

 
dodane: 04-05-2018 07:13   |   wyświetleń: 666

Rowerowa Wiosna zawita do Lublina

Kampania Rowerowa Wiosna łączy przyjemne z pożytecznym, dostarczając przy tym dawkę zdrowej rywalizacji.
Rowerowa Wiosna zawita do Lublinafot. http://loverowy.lublin.eu/ 
Wbrew nazwie kampania uwzględnia także inne środki transportu. Każdy uczeń, który w okresie 7-30 maja dojedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich wklei do osobistego dzienniczka rowerowego, drugą na klasowy plakat. Nagrody zostaną przyznane najbardziej aktywnym uczniom (plecaki sportowe) - klasom (grupowe wejściówki na obiekty sportowe i do instytucji kultury) oraz dwóm szkołom (zadaszone parkingi rowerowe).

- Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do jazdy rowerem oraz regularnego dojeżdżania nim do szkoły, co dostarczy dawkę codziennego ruchu, poprawi zdrowie i zwiększy odporność na choroby - informuje Michał Wolny, koordynator kampanii. - Mamy na celu także ukształtowanie postaw ekologicznych oraz rozumienia roli i znaczenia roweru jako przyjaznego dla otoczenia środka transportu - dodaje. Kampania obejmuje także szereg zajęć praktycznych i szkoleń, które pomogą uczniom w nauce bezpiecznej jazdy po mieście. Zajęcia odbywają się przez całą wiosnę.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas EkoPikniku 17 czerwca na Słonecznym Wrotkowie. Organizatorem akcji jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy”
Żużlowcy dali radę, udany debiut „Griszy” W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin wygrał z ekipą Get Well Toruń 48:42. Bohaterem spotkania został debiutujący w zespole gospodarzy Grigorij Łaguta.
Ograli u siebie lidera
Ograli u siebie lidera Piłkarze Motoru stanęli na wysokości zadania i w meczu na szycie pokonali Podhale Nowy Targ 3:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Mianowanego i Barana.
Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)