Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

 
dodane: 04-05-2018 07:13   |   wyświetleń: 574

Rowerowa Wiosna zawita do Lublina

Kampania Rowerowa Wiosna łączy przyjemne z pożytecznym, dostarczając przy tym dawkę zdrowej rywalizacji.
Rowerowa Wiosna zawita do Lublinafot. http://loverowy.lublin.eu/ 
Wbrew nazwie kampania uwzględnia także inne środki transportu. Każdy uczeń, który w okresie 7-30 maja dojedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich wklei do osobistego dzienniczka rowerowego, drugą na klasowy plakat. Nagrody zostaną przyznane najbardziej aktywnym uczniom (plecaki sportowe) - klasom (grupowe wejściówki na obiekty sportowe i do instytucji kultury) oraz dwóm szkołom (zadaszone parkingi rowerowe).

- Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do jazdy rowerem oraz regularnego dojeżdżania nim do szkoły, co dostarczy dawkę codziennego ruchu, poprawi zdrowie i zwiększy odporność na choroby - informuje Michał Wolny, koordynator kampanii. - Mamy na celu także ukształtowanie postaw ekologicznych oraz rozumienia roli i znaczenia roweru jako przyjaznego dla otoczenia środka transportu - dodaje. Kampania obejmuje także szereg zajęć praktycznych i szkoleń, które pomogą uczniom w nauce bezpiecznej jazdy po mieście. Zajęcia odbywają się przez całą wiosnę.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas EkoPikniku 17 czerwca na Słonecznym Wrotkowie. Organizatorem akcji jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)