Dziś są imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

 
dodane: 04-05-2018 07:13   |   wyświetleń: 709

Rowerowa Wiosna zawita do Lublina

Kampania Rowerowa Wiosna łączy przyjemne z pożytecznym, dostarczając przy tym dawkę zdrowej rywalizacji.
Rowerowa Wiosna zawita do Lublinafot. http://loverowy.lublin.eu/ 
Wbrew nazwie kampania uwzględnia także inne środki transportu. Każdy uczeń, który w okresie 7-30 maja dojedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich wklei do osobistego dzienniczka rowerowego, drugą na klasowy plakat. Nagrody zostaną przyznane najbardziej aktywnym uczniom (plecaki sportowe) - klasom (grupowe wejściówki na obiekty sportowe i do instytucji kultury) oraz dwóm szkołom (zadaszone parkingi rowerowe).

- Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do jazdy rowerem oraz regularnego dojeżdżania nim do szkoły, co dostarczy dawkę codziennego ruchu, poprawi zdrowie i zwiększy odporność na choroby - informuje Michał Wolny, koordynator kampanii. - Mamy na celu także ukształtowanie postaw ekologicznych oraz rozumienia roli i znaczenia roweru jako przyjaznego dla otoczenia środka transportu - dodaje. Kampania obejmuje także szereg zajęć praktycznych i szkoleń, które pomogą uczniom w nauce bezpiecznej jazdy po mieście. Zajęcia odbywają się przez całą wiosnę.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas EkoPikniku 17 czerwca na Słonecznym Wrotkowie. Organizatorem akcji jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie
Od 2 września br. funkcjonowanie komunikacji miejskiej ulegnie zmianie Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z dniem 2 września br. wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Dojdzie do kilku istotnych zmian, w tym do zmiany częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych.
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego ...
Kierowca forda nie chciał potrącić psa. Uderzył w niego samochód ciężarowy Mężczyzna kierujący fordem dostrzegł psa przebiegającego po przejściu dla pieszych. Zahamował gwałtownie, by nie potrącić zwierzęcia. Jadący z tyłu kierowca ciężarówki zaskoczony manewrem uderzył w tył jego auta.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR
Lubelskie uczelnie znalazły się w światowym rankingu CWUR The Center of World University Rankings wskazało listę 2000 najlepszych uczelni na świecie. Na tym szerokim zestawieniu znalazły się 3 uczelnie wyższe znajdujące się w Lublinie.
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę
Zatrzymał pijanego i poszukiwanego kierowcę Policjant z OPP w Łodzi w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Tuszów zauważył kierującego pojazdem marki Volkswagen, który jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 28-latek, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, sądowy zakaz i był poszukiwany... za jazdę na podwójnym gazie.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41