Dziś są imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Rafał
dodane: 20-01-2020 20:30   |   wyświetleń: 308

Recydywista brutalnie zaatakował 66-latka. Grozi mu nawet kara do 18 lat więzienia

40-latek z Lublina trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Mężczyzna napadł i brutalnie zaatakował 66-latka, żądając od niego równocześnie pieniędzy. Pokrzywdzony jednak zdołał uciec podczas całego zajścia i poinformować o incydencie przypadkowego przechodnia, który wezwał policję.
Recydywista brutalnie zaatakował 66-latka. Grozi mu nawet kara do 18 lat więzienia fot. lubelska.policja.gov.pl 

Jak informuje kom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie, do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Północnej. Pokrzywdzony wynajmował jeden z pokoi. W pewnym momencie przyszedł do niego znany mu z widzenia 40-latek. Mężczyzna był agresywny i zaczął żądać od 66-latka pieniędzy. Gdy okazało się, że starszy mężczyzna nie posiada żadnej gotówki i nie otrzymał jeszcze emerytury, 40-latek wpadł w szał. Zaczął bić rękoma i kopać pokrzywdzonego po całym ciele. W pewnym momencie starszy mężczyzna zdołał uciec na ulicę, gdzie zaczepił przypadkowego przychodnia. Na miejsce została wezwana policja. 


40-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany przez funkcjonariuszy od razu po zdarzeniu. Okazało się, że mężczyzna miał już na swoim koncie podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty usiłowania rozboju w warunkach recydywy. Na okres 3 miesięcy trafił do tymczasowego aresztu na wniosek policji i prokuratury, co stanowi środek zapobiegawczy.  Za usiłowanie rozboju w warunkach recydywy grozi mu kara do 18 lat więzienia. 

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Perełki odrobiły stratę
Perełki odrobiły stratę MKS Perła Lublin wygrał w Elblągu 32:27, chociaż aktualne mistrzynie Polski do przerwy przegrywały dwoma punktami. Ogromny wkład w zwycięstwo miała Joanna Szarawaga, która zdobyła 9 goli.
Konkurs „Zdrowy Samorząd” – głosujmy na Miasto Lublin
Konkurs „Zdrowy Samorząd” – głosujmy na Miasto Lublin Miasto Lublin zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za ?Program profilaktyczny wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin?.
Motor z pierwszą wygraną
Motor z pierwszą wygraną Do połowy lutego piłkarze Motoru musieli czekać na pierwsze zwycięstwo w trakcie zimowych sparingów. Gole dla lublinian zdobyli Dominik Kunca, Bartosz Rymek i pozyskany ostatnio Filip Wójcik.
AZS coraz silniejszy
AZS coraz silniejszy AZS UMCS Lublin nie osiadł na laurach po transferze Karola Hoffmana i pozyskał nową zawodniczkę ze ścisłej czołówki w swojej dyscyplinie. Jest nią Małgorzata Hołub-Kowalik.
Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepową ...
 Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepową złodziejkę Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał 36-letnią kobietę, która w jednym ze sklepów dokonała kradzieży artykułów spożywczych o wartości blisko 600 złotych.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41