Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Cezary Potapczuk  
dodane: 11-06-2018 09:53   |   wyświetleń: 529

RCKiK – pracownicy chcą strajkować

Jednoznaczne wyniki referendum strajkowego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie: niemal sto procent powiedziało - tak.
RCKiK – pracownicy chcą strajkowaćfot. Cezary Potapczuk 
Referendum odbyło się w lubelskiej centrali i oddziałach terenowych. -Głos w sprawie zabrało niemal 80 procent załogi - mówi Piotr Gryba ze Związku Zawodowego Diagnostów Laboratoryjnych.
We wtorek wczesnym popołudniem odbędzie się spotkanie przedstawicieli związków z dyrekcją.
-Będzie okazja by przedstawić wolę załogi – podkreśla Gryba. Na razie nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja w Centrum. Wszystko zależy od rozmów stron narastającego konfliktu. Przewodniczący Gryba nie chce spekulować na temat tego co może się wydarzyć i czy do strajku faktycznie dojdzie. Niemniej nikt z pracowników Centrum nie ukrywa, niezadowolenia.

Pierwszym postulatem związkowców jest zwiększenie wynagrodzeń. Zatrudnieni w RCKiK domagają się 800 złotowej podwyżki. Zdaniem dyrekcji realizacja tego postulatu będzie bardzo kosztowna.
Tymczasem związkowcy podkreślają, że nie tylko o podwyżki toczy się spór:
-Chcemy też dodatków za pracę w niedziele i wliczenia do godzin pracy czasu powrotu z akcji terenowej poboru krwi – podkreśla jeden z działaczy zakładowej Solidarności.
Sytuacja w Centrum nie podoba się też i pielęgniarkom. Co prawda zarabiają 3 tys. złotych brutto, zatem więcej niż w szpitalach, natomiast nie mają one żadnych dodatków.

-Do dzisiaj niczego nam nie zaproponowano, zobaczymy co będzie jutro – mówi Gryba.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)