Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Cezary Potapczuk  
dodane: 11-06-2018 09:53   |   wyświetleń: 692

RCKiK – pracownicy chcą strajkować

Jednoznaczne wyniki referendum strajkowego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie: niemal sto procent powiedziało - tak.
RCKiK – pracownicy chcą strajkowaćfot. Cezary Potapczuk 
Referendum odbyło się w lubelskiej centrali i oddziałach terenowych. -Głos w sprawie zabrało niemal 80 procent załogi - mówi Piotr Gryba ze Związku Zawodowego Diagnostów Laboratoryjnych.
We wtorek wczesnym popołudniem odbędzie się spotkanie przedstawicieli związków z dyrekcją.
-Będzie okazja by przedstawić wolę załogi – podkreśla Gryba. Na razie nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja w Centrum. Wszystko zależy od rozmów stron narastającego konfliktu. Przewodniczący Gryba nie chce spekulować na temat tego co może się wydarzyć i czy do strajku faktycznie dojdzie. Niemniej nikt z pracowników Centrum nie ukrywa, niezadowolenia.

Pierwszym postulatem związkowców jest zwiększenie wynagrodzeń. Zatrudnieni w RCKiK domagają się 800 złotowej podwyżki. Zdaniem dyrekcji realizacja tego postulatu będzie bardzo kosztowna.
Tymczasem związkowcy podkreślają, że nie tylko o podwyżki toczy się spór:
-Chcemy też dodatków za pracę w niedziele i wliczenia do godzin pracy czasu powrotu z akcji terenowej poboru krwi – podkreśla jeden z działaczy zakładowej Solidarności.
Sytuacja w Centrum nie podoba się też i pielęgniarkom. Co prawda zarabiają 3 tys. złotych brutto, zatem więcej niż w szpitalach, natomiast nie mają one żadnych dodatków.

-Do dzisiaj niczego nam nie zaproponowano, zobaczymy co będzie jutro – mówi Gryba.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.
Lublin atrakcyjny dla inwestorów
Lublin atrakcyjny dla inwestorów Firma Antal, ekspert rynku pracy, opracowała we współpracy z Cushman & Wakefield i Vastint cykl 8 raportów na temat atrakcyjności inwestycyjnej polskich miast. Badaniu poddano między innymi Lublin, który okazał się liderem w kilku kategoriach.
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim W dniach 20-21 maja 2019 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, w Lublinie i Warszawie przebywała delegacja z partnerskiej Prowincji Henan z Zastępcą Sekretarza Henańskiego Prowincjalnego Komitetu Chińskiej Partii Komunistycznej na czele. Sekretarz towarzyszyła delegacja dyrektorów departamentów współpracy zagranicznej, rozwoju oraz handlu i inwestycji Prowincji Henan, jak również grupa chińskich przedsiębiorców reprezentujących branżę inwestycyjną i logistyczną.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)