Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Cezary Potapczuk  
dodane: 11-06-2018 09:53   |   wyświetleń: 637

RCKiK – pracownicy chcą strajkować

Jednoznaczne wyniki referendum strajkowego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie: niemal sto procent powiedziało - tak.
RCKiK – pracownicy chcą strajkowaćfot. Cezary Potapczuk 
Referendum odbyło się w lubelskiej centrali i oddziałach terenowych. -Głos w sprawie zabrało niemal 80 procent załogi - mówi Piotr Gryba ze Związku Zawodowego Diagnostów Laboratoryjnych.
We wtorek wczesnym popołudniem odbędzie się spotkanie przedstawicieli związków z dyrekcją.
-Będzie okazja by przedstawić wolę załogi – podkreśla Gryba. Na razie nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja w Centrum. Wszystko zależy od rozmów stron narastającego konfliktu. Przewodniczący Gryba nie chce spekulować na temat tego co może się wydarzyć i czy do strajku faktycznie dojdzie. Niemniej nikt z pracowników Centrum nie ukrywa, niezadowolenia.

Pierwszym postulatem związkowców jest zwiększenie wynagrodzeń. Zatrudnieni w RCKiK domagają się 800 złotowej podwyżki. Zdaniem dyrekcji realizacja tego postulatu będzie bardzo kosztowna.
Tymczasem związkowcy podkreślają, że nie tylko o podwyżki toczy się spór:
-Chcemy też dodatków za pracę w niedziele i wliczenia do godzin pracy czasu powrotu z akcji terenowej poboru krwi – podkreśla jeden z działaczy zakładowej Solidarności.
Sytuacja w Centrum nie podoba się też i pielęgniarkom. Co prawda zarabiają 3 tys. złotych brutto, zatem więcej niż w szpitalach, natomiast nie mają one żadnych dodatków.

-Do dzisiaj niczego nam nie zaproponowano, zobaczymy co będzie jutro – mówi Gryba.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)